Ротабіотик інструкція по застосуванню

Ротабіотик фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
капсули №25 у флак. полім.
Виробник:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 18.11.2023
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 18.11.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить: живі ліофілізовані бактерії 2,5·109 КУО: Lactobacillus bulgaricus— 0,5·109 КУО, Streptococcus thermophilus — 0,8·109 КУО, Lactobacillus acidophilus — 0,8·109 КУО, Bifidobacterium ssp.(Bifidobacterium bifidumBifidobacterium longumBifidobacterium infantis) — 0,4·109КУО; інулін — 150 мг.

Допоміжні речовини: магнію стеарат (наповнювач); капсула: желатин, титану діоксид (наповнювач).

Властивості:

Ротабіотик — комбінований синбіотик, до складу якого входять пробіотичні живі ліофілізовані лакто- та біфідобактерії (Lactobacillus buliaricusLactobacillus acidophilusBifidohacterium spp., а також Streptococcus thermophilus) та пребіотик інулін.

Ротабіотик оптимізує функції організму, регулює рівновагу та нормалізує склад кишкової мікрофлори, підтримує нормальний баланс вагінальної мікрофлори.

Лактобактерії, що входять до складу Ротабіотика, розщеплюють вуглеводи з утворенням молочної кислоти. Створене при цьому кисле середовище сприяє розвитку біфідобактерій, які становлять 85–95% кишкової мікрофлори організму людини. Культури Lactohacillus buliaricus та Streptococcus thermopllilus утворюють симбіоз, компенсуючи метаболізм один одного та стимулюючи взаємний ріст.

Інулін — рослинний полісахарид, полімер D-фруктози. Він збільшує всмоктування кальцію та магнію. сприяє нормалізації ліпідного та вуглеводного обміну, знижує концентрацію ХС та глюкози в крові. Інулін позитивно впливає на кишкову флору та стимулює ріст лакто- та біфідобактерій. Крім того, інулін чинить прокінетичну дію (стимулює перистальтику кишечнику).

Лактобактерії через їх здатність колонізувати кишечник вважаються природними конкурентами за місце в мікробіоценозі і за харчовий субстрат і, як наслідок, пасивно витісняють патогенні бактерії та відновлюють нормальний баланс мікрофлори. Лакто- та біфідобактерії підвищують неспецифічну резистентність організму, чинять імуномодулювальну дію.

Бактерії нормальної мікрофлори, що входять до складу Ротабіотика, активують пристінкове травлення, беруть участь у ферментативному розщепленні білків, жирів, вуглеводів, а також у процесах метаболізму жовчних кислот та ХС. Лакто- та біфідобактерії синтезують амінокислоти, пантотенову кислоту, вітаміни К та групи В, сприяють всмоктуванню заліза, кальцію, вітаміну D, також вони синтезують прозапальні цитокіни, запобігають розвитку харчової алергії та сприяють зменшенню вираженості дерматитів (у тому числі атопічного) й екземи.

Дисбактеріоз кишечнику — це фактор ризику розвитку тяжких алергічних уражень шкіри. Патофізіологічні процеси в травній системі призводять до утворення антигенних комплексів і аномальних продуктів розщеплення їжі, що містять мікробні компоненти. Внаслідок цього виникає харчова сенсибілізація організму, яка є провідним механізмом розвитку алергічних захворювань шкіри і слизових оболонок.

Під впливом різних факторів — гормонального дисбалансу; зниженого імунітету (на тлі інших захворювань); вагітності, що також змінює баланс гормонів; при прийомі деяких лікарських препаратів (антибіотики, гормональні препарати, контрацептиви та ін.); при недостатній або надмірній гігієні статевих органів, а також при неправильному застосуванні тампонів; при інфекціях сечовивідних шляхів та частій зміні статевих партнерів — порушується баланс мікрофлори піхви. При вагінальному дисбіозі в урогенітальному тракті різко зростає концентрація кишкових мікроорганізмів. При цьому в кишковому та вагінальному вмісті знижується рівень корисних бактерій роду Lactobacillus та Bifidobacterium.

Лактобактерії, що входять до складу дієтичної добавки Ротабіотик, відновлюють природне кисле середовище піхви, запобігають закріпленню патогенних мікроорганізмів на поверхні слизової оболонки піхви та підвищують її захисні властивості.

Інулін, що входить до складу Ротабіотика, — пребіотик, оскільки є найкращим живильним середовищем для корисних лакто- та біфідобактерій в кишечнику.

Крім цього, користь інуліну полягає в його здатності знижувати рівень ХС та глюкози в крові, замінюючи її натуральною фруктозою. Тому особливу цінність полісахарид має для хворих на цукровий діабет 1-го та 2-го типу.

Завдяки поліпшенню обміну речовин та оздоровленню лімфоїдної тканини інулін зміцнює імунну систему, підвищує опірність організму до патогенних мікроорганізмів та вірусів.

Завдяки комбінації лакто- і біфідобактерій та інуліну Ротабіотик виявляє підвищену ефективність у порівнянні з продуктами, що містять один вид бактерій.

Виробник:

Rotapharm

Місцезнаходження виробника:

03142, Київ, вул. Василя Стуса, 35-37

Рекомендації до застосування:

Рекомендовано в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело пробіотичних лакто- та біфідобактерій, рослинних полісахаридів з метою регуляції діяльності мікрофлори ШКТ та поліпшення травлення.

Комплекс про- та пребіотиків, що входять до складу, сприяє підвищенню імунітету та запобігає розвитку дисбактеріозу, гастроентериту, диспепсії, діареї (пов’язаних з прийомом антибіотиків, у тому числі при ерадикації Helicobacter pylori). госпітальної діареї, транзиторних дисфункцій кишечнику (діареї, закрепу, метеоризму, кольок), пов’язаних зі зміною раціону харчування, поїздками та іншими причинами); алергічних станів (алергічний риніт, БА, екзема, атопічний дерматит, діатез); підтримує нормальний баланс вагінальної мікрофлори в ситуаціях, пов’язаних із підвищеним ризиком його порушення, у тому числі після перенесених захворювань, під час та після лікування антибіотиками та іншими лікарськими засобами, при передпологовій підготовці вагітних групи ризику (з порушенням чистоти вагінального секрету).

Протипоказання:

Індивідуальна чутливість до компонентів добавки.

Спосіб застосування та дози:

За рекомендацією лікаря:

  • дітям раннього віку (діти віком від 1 до З років) — вживати по 1 капсулі 1–2 рази на добу;
  • дітям віком від 3 до 12 років — по 1 капсулі 1–3 рази на добу;
  • дітям віком від 12 років та старше і дорослим — по 1 капсулі 2–3 рази на добу.

В акушерсько-гінекологічній практиці Ротабіотик вживають в звичайних дозах.

Для передпологової підготовки вагітних групи ризику вживають по 2 капсули 1 раз на добу протягом 5–8 діб.

Капсули вживати через 30 хв після прийому іжі, запивати питною водою.

Дітям віком 1–3 роки та особам, які не можуть проковтнути цілу капсулу, безпосередньо перед вживанням її необхідно розкрити, вміст висипати в ложку та змішати з невеликою кількістю питної води кімнатної температури. Отримана суміш зберіганню не підлягає.

Тривалість курсу споживання визначає лікар індивідуально.

Зазвичай курс споживання становить 3–4 тиж. При дисбактеріозах, що виникли внаслідок застосування антибіотиків, сульфаніламідних препаратів та інших причин, після закінчення курсу споживання за відсутності повної нормалізації мікрофлори через 10–14 днів призначають підтримувальні дози Ротабіотика (половина рекомендованої добової дози) протягом 1–1,5 міс.

При станах, перебіг яких супроводжується рецидивами, доцільні повторні курси вживання, але не раніше ніж через 1 міс.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 18 °С в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці. Після розкриття флакон зберігати в холодильнику за температури 4±2 °С і використати протягом одного місяця.

Форма випуску / упаковка:

Капсули № 25 у полімерному флаконі, упакованому в картонну коробку.

Медичне застереження
Дата додавання: 18.11.2023
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
ГРВІ при ГВ
Чи потрібна ізоляція від немовляти та інших домоча...
ГРВІ психосоматика
Стрес та схильність до ГРВІСтрес та імунна система...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама