Експерти пояснили, чому не потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Експерти пояснили, чому не потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Після перенесеної коронавірусної інфекції імунна система організму утворює антитіла, спрямовані проти вірусу SARS-CoV-2. Згодом знижується імунітет, тому вчені рекомендують вакцинуватися. Проте експерти Науково-дослідного інституту Альтамедика (Італія) вважають, що в цьому немає потреби.

— Людина, яка перехворіла, може знову заразитися, але не захворіти. Жоден пацієнт, який переніс коронавірусну інфекцію, жодного разу не опинився в реанімаційному відділенні через COVID-19, — розповів керівник дослідження, професор Клаудіо Джорландіно в інтерв’ю порталу La Repubblica.

Фахівці провели дослідження за допомогою унікального методу — проточної цитометрії на пам’яті В-лімфоцити. Виявилося, що імунологічна пам’ять SARS-CoV-2 зберігається протягом тривалого часу, невизначено довго.

— Під час інфекції В-лімфоцити готові до реактивації одразу, коли вони вступають у контакт із вірусом. Вони перетворюються на плазматичні клітини, які потім генерують специфічні антитіла. Природний імунітет набагато вищий у порівнянні з вакциною. Вона активна лише проти частини вірусу, спайкового білка, у той час як природні антитіла активні проти всього вірусу і не бояться його варіантів, — зазначив вчений.

Експерт вважає, що вакцинування другою бустерною дозою марно. І тим самим спростовує ранні дослідження, згідно з якими пацієнти, які перехворіли на коронавірус, також потребують вакцинації.

Дослідження у цій галузі тривають. Люди, які перенесли COVID-19, можуть зробити вакцинацію для посилення імунної відповіді та захисту від вірусу. Крім того, дотримання профілактичних заходів, таких як носіння масок та дотримання соціальної дистанції, дозволяє не допустити інфікування вірусом.

Дослідження було на конгресі Італійського суспільства генетики людини.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама