Лікар пояснив, чи можна спати в шкарпетках уночі

Лікар пояснив, чи можна спати в шкарпетках уночі

Зимові ночі довгі та холодні. Багато хто скаржиться на те, що у них мерзнуть ноги. І щоб зігріти їх, надягають шкарпетки навіть на ніч. Це допомагає зігрітися і швидше заснути. Але чи це корисно для здоров’я?

Шкарпетки покращують кровообіг ніг

Популярний британський доктор Каран Раджан радить у своєму відеоблозі на Tik Tok обов’язково перед сном одягати шкарпетки. Це покращує кровообіг у ногах, що позитивно відбивається на якості сну. Особливо слід скористатися таким методом тим, хто страждає на безсоння.

Теза доктора Раджана підтверджується науковими дослідженнями. Так, шведські вчені вивчили взаємозв’язок між температурою рук та ніг та швидкістю засинання. В експерименті взяли участь молоді здорові люди. Як виявилося, серед них засипали швидше ті, чиї руки та ноги були зігріті.

Допоможуть не лише шкарпетки

Згідно з іншим дослідженням, опублікованим в Journal of Physiological Anthropology («Журнал фізіологічної антропології»), люди, які сплять у шкарпетках, засинають на 7,5 хвилин швидше і сплять на 32 хвилини довше, ніж ті, хто без шкарпеток. Також у них спостерігалося менше пробуджень під час сну, а його ефективність була вищою на 7,6%.

Для кого сон у шкарпетках неприйнятний, можуть використовувати інші засоби для покращення кровообігу та якості сну. Для цього можна перед сном поставити в ноги пляшку з гарячою водою або загорнути їх за допомогою додаткової ковдри.

Важливо пам’ятати, що переваги з приводу того, чи носити носки на час сну, індивідуальні. Деякі люди можуть почуватися комфортніше без шкарпеток, особливо якщо температура в кімнаті комфортна. Тому вибирайте собі оптимальний варіант.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама