Ротавірусна інфекція: імунітет допоможе зміцнити дієта

Також допоможуть прості народні методи
Ротавірусна інфекція: харчування за розкладом
Харчування при ротавірусі відіграє важливу роль, адже воно допомагає зміцнити ослаблений імунітет. У процесі лікування потрібно дотримуватися дієти, що щадить.
- Зменште кількість швидких вуглеводів (солодощів, здобної випічки);
- відмовтеся від жирних, гострих, смажених страв;
- газоутворювальних продуктів (чорного хліба, капусти, бобових);
- цитрусових;
- газованих напоїв, кави.
На два-три тижні виключіть із раціону молочні продукти, тому що при ротавірусній інфекції розвивається тимчасова лактазна недостатність. Деякі педіатри рекомендують на цей період перекладати немовлят на безлактозне молоко (суміші). У дорослих та дітей старшого віку харчування має бути дробовим, достатнім та різноманітним.
Введіть у раціон:
- нежирне відварене або приготовлене на пару м’ясо або рибу;
- каші, овочі;
- трав’яні чаї, компоти, морси, узвари.
Ротавірусна інфекція: лікування в домашніх умовах
З появою характерних симптомів ротавірусної інфекції необхідно звернутися до лікаря. Найчастіше захворювання лікується в домашніх умовах. Як правило, медики радять приймати «Регідрон». Але якщо його немає в аптечці, допоможе домашній засіб.
- У 1 л води відварить 100 г родзинок протягом 20 хв. Процідіть, дайте охолонути. Додати 1 ч. л солі, ½ ч. л соди та 2–4 ч. л цукру. Хоча цей розчин не буде повноцінною заміною «Регідрону», він дозволить заповнити запас рідини та електролітів.
Також буде корисний компот із сухофруктів. Він допоможе відновити мікроелементи та вітаміни, які організм втрачає при діареї.
Читайте також: Ротавірус