Самотність небезпечна для здоров’я: експерти

Самотність небезпечна для здоров'я: експерти

Дослідження показують, що самотність пов’язана з вищім ризиком розвитку різних захворювань, таких як гіпертонія. Самотні люди менше дбають про своє здоров’я та схильні до неправильного способу життя.

Ізоляція стомлює…

Вчені з Австрії та Великобританії провели дослідження за участю 30 жінок, які були піддані ізоляції. Усі вони проводили по 8 годин на день у спеціальній лабораторії та були поділені на три групи. Перші отримували їжу, другі спілкувалися з іншими людьми (але без доступу до їжі), а треті контактували з близькими та отримували регулярне харчування. Весь цей час дослідники стежили за їх фізіологічними реакціями: частотою серцевих скорочень, рівнем кортизолу у крові тощо.

Як виявилося, в учасниць першої та другої груп спостерігалися схожі симптоми.

— Обидва стани викликали зниження енергії та підвищену стомлюваність. Відсутність їжі змушує нас втрачати енергію, як і соціальна ізоляція, — розповіли співавтори дослідження Ана Стійович та Пол Форбс.

Вони порівняли результати експерименту з раніше проведеним дослідженням під час пандемії COVID-19, коли 87 осіб щодня проводили щонайменше вісім годин у повній ізоляції. На думку авторів, ці два дослідження перетинаються.

… і знижує рівень енергії

Вчені б’ють на сполох: відсутність контакту з навколишніми змушує нас почуватися фізично виснаженими. Це може бути пов’язане з природною, гомеостатичною реакцією організму, як у випадку голоду.

— Відомо, що довгострокова самотність та втома пов’язані, але мало що відомо про механізми, що лежать у їх основі. Той факт, що ми бачимо цей ефект навіть після короткого періоду соціальної ізоляції, припускає, що низька енергія може бути «соціальною гомеостатичною» адаптивною реакцією, — каже провідний автор Джорджія Сілан, повідомляє Radio ZET.

На вираженість симптомів може впливати особистий характер людини. Для тих, хто любить спілкування з друзями, самотність буде особливо важкою.

Підтримання здорових соціальних зв’язків та соціальної активності є важливим для загального добробуту людини. Самотнім людям важливо бути залученим до суспільства, наприклад, через участь у групових заходах, клубах чи волонтерстві.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама