Стало відомо, які області головного мозку вражає деменція

Стало відомо, які області головного мозку вражає деменція

Деменція позначає групу симптомів, пов’язаних з погіршенням когнітивних функцій, які впливають на повсякденне життя людини. Цей стан характеризується втратою пам’яті, зниженням здатності до навчання, а також змінами у поведінці та особистості.

Ще 1899 року німецький психіатр Еміль Крепелін вперше запровадив терміни «деменція минущого типу» і «шизофренія». Проте лише недавно, за допомогою візуалізації та штучного інтелекту, лікарі Ніколаос Куцулеріс та Маттіас Шретер вперше виявили чинні ознаки подібності між мозком хворих на шизофренію та деменцію.

Лобно-скроневу деменцію (FTD) важко розпізнати на ранніх стадіях, тому її часто плутають із шизофренією. Щобільше, у хворих обох груп відбуваються зміни в особистості та поведінці. Часто різке прогресування такого стану відбувається через те, що зачіпаються лобова, скронева та острівцева області головного мозку.

Згідно з дослідженням, у 41% пацієнтів, які страждають на шизофренію, також спостерігалася схильність до деменції. У них була порушена частина мозку, відповідальна за контроль уваги, емпатію та соціальну поведінку.

Це означає, що в майбутньому експерти зможуть визначити терапевтичне лікування для хворих, які страждають на ці два розлади.

Експерти нагадують, що якщо деменція розвивається у літньому віці, то шизофренія проявляється у молодому. У більшості випадків деменція пов’язана зі структурними змінами мозку, такими як нейродегенерація. Причини шизофренії не повністю зрозумілі, але включають генетичні фактори, біохімічні дисбаланси в мозку, а також фактори довкілля, такі як стрес у ранньому дитинстві. Обидва ці психічні розлади вимагають уважної діагностики та лікування за допомогою медикаментів.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама