Вчені сказали, скільки можна пити вина після 40 років без шкоди для здоров’я

Вчені сказали, скільки можна пити вина після 40 років без шкоди для здоров'я

Помірне вживання вина може мати сприятливі ефекти для здоров’я. Це пов’язано з тим, що вино, особливо червоне, містить антиоксиданти, такі як ресвератрол. Це зменшує ризик розвитку діабету ІІ типу, інсульту та серцевих захворювань

Замість профілактики

Вчені Вашингтонського університету (США) вважають, що помірна кількість алкоголю може підвищити рівень антиоксидантів та ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, що дозволить зміцнити серце. Також алкоголь у невеликих дозах підвищує рівень крові глюкози та адипонектину — гормону, який покращує чутливість до інсуліну, тим самим захищаючи від діабету ІІ типу.

Фахівці вивчили базу даних Global Burden of Disease, яка містить інформацію про охорону здоров’я та тенденції у всьому світі. Використовуючи її, вони створили модель, щоб розрахувати, коли ризики вживання алкоголю перевищують його переваги. І дійшли висновку, що люди віком від 40 до 64 років безболісно для здоров’я можуть випити до двох стандартних напоїв на день. Люди віком від 65 років можуть випити до 3,5 напою на день. 

  • Один напій еквівалентний невеликому келиху червоного вина, пляшці пива або чарці віскі.

— Невелика кількість алкоголю знижує ризик розвитку деяких станів, поширених у літньому віці, таких як ішемічна хвороба серця та діабет, — пояснюють автори, пише Mail Online.

Ризик для молодих

Якщо людям старше 40 років вчені рекомендують випивати трохи алкоголю щодня, то тим, хто молодший, радять відмовитись від нього. Експерти вважають, що вино для молодих представляє багато ризиків для здоров’я та підвищує ризик травматизму.

Чоловікам віком від 15 до 39 років фахівці рекомендують випивати на день не більше 10 мл вина (2 ч. л) або 38 мл пива (невеликий келих) на день. Жінкам допускається випити 0, 273 мл напої (або 2 ст. л) або 100 мл пива.

Шкода від вживання вина

  • Підвищує ризик розвитку захворювань таких як цироз печінки, інфаркт, рак та інших.
  • Знижує координацію уваги, що збільшує ризик травматизму та нещасних випадків.
  • Може викликати проблеми з психічним здоров’ям, такі як депресія та тривожність.

Важливо підтримувати помірне вживання алкоголю або відмовитися від нього, особливо якщо є фактори ризику або медичні протипоказання.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама