Акувер інструкція по застосуванню

Акувер фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Акувер розчин ор., 8 мг/дозу по 120 мл у флак. з доз. пристр.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12063/01/01 від 23.02.2012. Наказ № 128 від 23.02.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: бетагістину дигідрохлорид;1 доза (0,8 мл розчину - струмінь розчину при одному натисканні насоса) містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг;допоміжні речовини: гліцерин, етанол (96 %), натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кислота хлористоводнева розведена, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора і безбарвна рідина з запахом.

Виробник:

Лаб. Фармаколоджіко Міланезе С.р.л. для "Сіатус Ексквірере Фармафоршунгс ГмбХ", Італія/Австрія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Бетагістин належить до речовин, що представляють групу бета-2-піридилалкиламінів. Структура бетагістину близька до структури ендогенного аміну – гістаміну. Точний механізм дії бетагістину з точки зору його біохімічних ефектів, а також рецепторної специфічності та спорідненості ще повністю не вивчений, однак дослідження показали, що бетагістин підвищує циркуляцію в судинній смужці (stria vascularis) внутрішнього вуха, що, обумовлено релаксацією прекапілярних сфінктерів мікроциркуляторного русла внутрішнього вуха, завдяки чому нормалізуються тиск ендолімфи в лабіринті та равлику. Бетагістин демонструє слабкий Н1-агоністичній та значний Н3-антагоністичний ефекти в центральній та периферичній нервовій системі. Крім того, встановлено дозозалежне пригнічування бетагістином активності латерального і медіального вестибулярних ядер. Однак фармакологічні механізми, завдяки яким бетагістин має лікувальну дію при симптомокомплексі Меньєра, потребують подальшого вивчення.Фармакокінетика. При застосуванні бетагістину дигідрохлориду у формі орального розчину його проникнення в кров’яне русло було дуже незначне, що не дозволяло проводити фармакокінетичне дослідження. Тому концентрацію в плазмі крові та тривалість періоду напіввиведення визначали з використанням радіоактивно міченого бетагістину дигідрохлориду. Концентрацію в сечі визначали за рівнем неактивного основного метаболіту – 2-піридилоцтової кислоти. Після перорального застосування бетагістин дигідрохлорид швидко та повністю всмоктується. Пік концентрацій 314-міченого бетагістину дигідрохлориду досягається приблизно через 1 годину після орального введення. Зв'язування з білками плазми у людини становить менше 5 %. Бетагістин дигідрохлорид швидко метаболізується в печінці до неактивного основного метаболіту – 2-піридилоцтової кислоти та до дезметил-бетагістину. Приблизно 90 % введеної дози виводиться із сечею за 24 години у вигляді основного метаболіту, незначна кількість у вигляді іншого метаболіту: дезметил-бетагістин дигідрохлориду. З жовчю виводиться незначна кількість діючої речовини та її метаболітів.

Показання до застосування:

Лікування запаморочення при симптомокомплексі Меньєра, обумовленого функціональними порушеннями вестибулярного апарату.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до бетагістин дигідрохлориду або до будь-якого з допоміжних речовин;феохромоцитома;період вагітності та годування груддю;дитячий вік.

Особливості застосування:

Необхідно бути обережними, лікуючи пацієнтів:з пептичними виразками (у т.ч. з цим захворюванням в анамнезі), оскільки у пацієнтів, пролікованих бетагістином дигідрохлоридом, зрідка може виникати диспепсія;з бронхіальною астмою;з феохромоцитомою;з кропив’янкою, екзантемою або алергічним ринітом, оскільки симптоми можуть підсилюватися;з вираженою артеріальною гіпотензією;при одночасному застосуванні інших антигістамінних препаратів.При застосуванні препарату слід уникати можливості потрапляння його у верхні дихальні шляхи, оскільки етанол, що входить до складу препарату, навіть у невеликій кількості, може спричиняти явища бронхоспазму та зниження артеріального тиску.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Оскільки вплів бетагістину на ембріон або плід вивчені недостатньо, а також не має даних стосовно можливості його проникати в грудне молоко, застосування препарату у період вагітності або годування груддю протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Прийом бетагістину може спричиняти небажані ефекти, такі як сонливість. Враховуючи, що препарат, крім того, містить невелику кількість етанолу (алкоголь), його застосування може знижувати увагу та швидкість реакції, що може негативно вплинути на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Безпека та ефективність препарату у дітей вивчена недостатньо, тому його застосування у педіатричній практиці протипоказане.

Спосіб застосування та дози:

Режим дозуванняСтандартна доза становить 8-16 мг (1-2 струмені з насоса) бетагістину дигідрохлориду 3 рази на день. 1 натиск поршня насоса забезпечує появу струменя розчину об’ємом 0,8 мл, котрий містить 8 мг бетагістину дигідрохлориду.

Передозування:

Симптоми передозуванняПовідомлення про передозування бетагістину дигідрохлориду зустрічаються дуже рідко і, як правило, не мають тяжких наслідків. При передозуванні можна чекати появи ефектів, аналогічних ефектам гістаміну, які призводять до наступних симптомів: головний біль, припливи до обличчя, запаморочення, тахікардія, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм, набряки слизової верхніх дихальних шляхів (набряк Квінке), нудота, сонливість, судоми.Специфічний антидот невідомий. Крім загальноприйнятих заходів щодо виведення токсину (промивання шлунка, застосування активованого вугілля), лікування повинно бути симптоматичним із застосуванням антигістамінних препаратів.

Побічні дії:

Наступні побічні реакції спостерігалися у пацієнтів, які застосовували Акувер з наступною частотою: дуже часті (≥ 1/10), часті (від ≥ 1/100 до ≥ 1/10), нечасті (від ≥ 1/1000 до ≥ 1/100), поодинокі (від ≥ 1/10 000 до ≥ 1/1000), рідкісні (≥ 1 /10 000).З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі негайного типу (наприклад, повідомлялося про випадки розвитку анафілаксії).З боку серцево-судинної системи: поодинокі – прискорене серцебиття, відчуття стиснення в грудях.З боку нервової системи: поодинокі – запаморочення, відчуття тиску в голові, головний біль.З боку травного тракту: поодинокі – нудота, блювання, печія, дискомфорт та біль у шлунку, запор, діарея.З боку шкіри та підшкірних тканин: рідкісні – висипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.Загальні порушення: поодинокі – відчуття тепла.У більшості випадків дискомфорту в шлунку можна уникнути, приймаючи препарат разом з їжею або після вживання їжі або знижуючи дозу.

Лікарська взаємодія:

Антигістамінні препарати знижують активність бетагістину.

Термін придатності:

4 роки.Термін придатності після першого відкривання:флакон по 120 мл – 2 місяці;флакон по 60 мл – 1 місяць.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не охолоджувати та не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 60 мл та 120 мл у флаконі з дозуючим пристроєм і захисним ковпачком; по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВіа Монтероссо 273, 21042 Каронно Пертуселла (ВА), Італія/Via Monterosso 273, 21042 Caronno Pertusella (VA), Italy.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Акувер
Виробник:Лаб. Фармаколоджіко Міланезе С.р.л. для "Сіатус Ексквірере Фармафоршунгс ГмбХ", Італія/Австрія
Форма випуску: По 60 мл та 120 мл у флаконі з дозуючим пристроєм і захисним ковпачком; по 1 флакону в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12063/01/01 від 23.02.2012. Наказ № 128 від 23.02.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Betahistine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: бетагістину дигідрохлорид;1 доза (0,8 мл розчину - струмінь розчину при одному натисканні насоса) містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг;допоміжні речовини: гліцерин, етанол (96 %), натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кислота хлористоводнева розведена, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях
Код АТС:N07CA01 - Бетагістин
Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама