Алфалан-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Алфалан-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Алфалан-Здоров'Я таблетки, в/о, по 2 мг №25
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9559/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить мелфалану 2 мг або 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (авісел pH 102), магнію стеарат, поліетиленгліколь 6000, етилцелюлоза (10 СРS), гіпромелоза (Е 15), титану діоксид (Е 171); для таблеток по 5 мг – заліза оксид жовтий (Е 172).

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою; таблетки по 2 мг – білого кольору; таблетки по 5 мг – жовтого кольору.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Показання до застосування:

Множинна мієлома;пізні стадії раку яєчників;карцинома молочної залози (Алфалан-Здоров’я як монотерапія або в поєднанні з іншими препаратами виявляє значний терапевтичний ефект у частини хворих з пізніми стадіями раку молочної залози); істинна поліцитемія (засіб ефективний для лікування частини пацієнтів, хворих на істинну поліцитемію).

Протипоказання:

Алфалан-Здоров’я не призначається пацієнтам, які мали реакції гіперчутливості до мелфалану в анамнезі.

Особливості застосування:

Алфалан-Здоров’я – цитотоксичний препарат, який повинен застосовуватись лише під наглядом лікаря, що має досвід лікування такими групами ліків.Імунізація вакцинами, що містять живі мікроорганізми, може призводити до інфекційних ускладнень в імуноскомпроментованих хворих, тому проведення імунізації цими вакцинами не рекомендується.При застосуванні Алфалану-Здоров’я слід дотримуватися вказівок щодо безпечного застосування цитотоксичних засобів. Оскільки Алфалан-Здоров’я – сильний мієлосупресивний засіб, істотне значення має перевірка картини крові для того, аби запобігти надмірній мієлосупресії та ризику необоротної аплазії кісткового мозку.Кількість клітин крові може продовжувати знижуватися після припинення лікування, тому при перших ознаках надмірного зниження кількості лейкоцитів або тромбоцитів лікування слід тимчасово припинити. З обережністю слід застосовувати Алфалан-Здоров’я пацієнтам, котрі нещодавно пройшли курс променевої терапії або хіміотерапії, через підвищення токсичного впливу на кістковий мозок.Ниркова недостатністьКліренс мелфалану може бути знижений у пацієнтів з нирковою недостатністю, які також можуть мати пригнічення кісткового мозку в результаті уремії, тому необхідно зменшити дозу. Такі пацієнти підлягають ретельному нагляду. На початку терапії Алфаланом-Здоров’я у хворих на мієлому, які мають ураження нирок, може спостерігатись тимчасове підвищення рівня сечовини в крові.МутагенністьУ хворих, які лікувались мелфаланом, спостерігались хромосомні аберації.КанцерогенністьАлфалан-Здоров’я, як і інші алкілуючі препарати, має лейкозогенну дію. Повідомлялось про розвиток гострого лейкозу після лікування мелфаланом таких хвороб, як амілоїд, злоякісна меланома, множинна мієлома, макроглобулінемія, синдром холодової аглютинації та рак яєчників. При порівнянні хворих на рак яєчників значно більше випадків розвитку гострого лейкозу спостерігалось у тих пацієнтів, які лікувались алкілуючими препаратами, включаючи мелфалан, ніж у тих, хто цими препаратами не лікувався. При призначенні Алфалану-Здоров’я слід враховувати потенційну терапевтичну користь від застосування препарату з ризиком розвитку гострого лейкозу.ТератогенністьТератогенна дія Алфалану-Здоров’я не вивчена. Але, з огляду на його мутагенні властивості та структурну подібність до відомих тератогенних засобів, Алфалан-Здоров’я може бути причиною вроджених дефектів у потомства пацієнтів, котрі лікувались цим препаратом.ФертильністьУ значної кількості жінок у період перед менопаузою Алфалан-Здоров’я може спричинити пригнічення функції яєчників аж до виникнення аменореї.У дослідах на тваринах було виявлено негативний вплив мелфалану на сперматогенез. Не виключено, що Алфалан-Здоров’я може спричинити тимчасову або постійну безплідність у чоловіків.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не відома.

Діти:

Клінічних даних щодо застосування препарату у дітей недостатньо.

Спосіб застосування та дози:

Алфалан-Здоров’я - це цитотоксичний препарат, що належить до алкілуючих сполук і повинен призначатися лікарем, який має досвід лікування злоякісних хвороб цією групою ліків. Через те, що Алфалан-Здоров’я має мієлосупресивну дію, потрібно досить часто контролювати картину крові та при необхідності зменшувати дозу або припиняти терапію.Абсорбція мелфалану при пероральному застосуванні непостійна. Може виникнути необхідність в обережному збільшенні дози до появи ознак мієлосупресії, щоб забезпечити досягнення терапевтичних рівнів.Таблетки Алфалану-Здоров’я не можна ділити. Якщо цілісність оболонки таблетки Алфалану-Здоров’я не порушена, контакт з нею не є небезпечним.Типова схема перорального застосування Алфалану-Здоров’я – 0,15 мг/кг маси тіла на добу за кілька прийомів протягом 4 днів. Повторювати з інтервалом 6 тижнів.Додатково при різних режимах лікування додається преднізолон.Встановлено, що продовження терміну лікування більше одного року не покращує результати. Аденокарцинома яєчників (пізні стадії)Типовий режим лікування – 0,2 мг/кг маси тіла на добу, перорально, протягом 5 днів. Цей цикл повторюється кожні 4–8 тижнів або до відновлення показників формули периферичної крові.Карцинома молочних залозАлфалан-Здоров’я застосовують перорально в дозі 0,15 мг/кг маси тіла або 6 мг/м2 поверхні тіла протягом 5 днів. Цей цикл повторюють кожні 6 тижнів. При появі ознак токсичного впливу на кістковий мозок дозу потрібно зменшити.Для індукції ремісії застосовують дози 6–10 мг на добу протягом 5–7 днів, після досягнення задовільного ступеня ремісії призначають дози 2–4 мг на добу.Для підтримуючої терапії застосовують 2–6 мг препарату один раз на тиждень.Через можливість тяжкої мієлосупресії при постійному застосуванні Алфалану-Здоров’я дуже важливо постійно контролювати показники периферичної крові під час терапії, при необхідності коригувати дозу або робити перерви в лікуванні для забезпечення ретельного контролю гематологічних показників.Алфалан-Здоров’я у звичайних дозах застосовується в дитячій практиці дуже рідко, тому загальних рекомендацій щодо дозування немає.Хоча Алфалан-Здоров’я часто застосовується у звичайних дозах при лікуванні хворих літнього віку, спеціальних рекомендацій для цієї групи пацієнтів немає. Кліренс мелфалану, хоча і неоднаково, зменшується при нирковій недостатності. Наявні на сьогодні дані з фармакокінетики не дають чітких рекомендацій зі зниження дози при призначенні Алфалану-Здоров’я в таблетках пацієнтам з нирковою недостатністю, але доцільним є зменшення початкової дози для забезпечення адекватної переносимості.

Побічні дії:

Частота виникнення та ступінь тяжкості побічної дії варіює залежно від дози препарату, що застосовується, показань, при яких застосовується, та комбінації ліків, з якими застосовується Алфалан-Здоров’я.Для визначення частоти виникнення побічної дії застосовується така класифікація: дуже часто ³ 1/10, часто ³ 1/100 та < 1/10, нечасто ³ 1/1000 та < 1/100, рідко ³ 1/10,000 та < 1/1000, дуже рідко < 1/10,000. Кровоносна та лімфатична системиДуже часто: пригнічення кісткового мозку, що призводить до лейкопенії, тромбоцитопенії та анемії.Рідко: гемолітична анемія.Імунна системаРідко: алергічні реакції (див. ″Шкіра та підшкірні тканини″).Алергічні реакції на Алфалан-Здоров’я, такі як кропив’янка, набряк, шкірні висипання та анафілактичний шок, не є частими і виникають лише після початкової або наступної дози, головним чином, при внутрішньовенному введенні. У цих випадках були поодинокі повідомлення про зупинку серця.Дихальна система та грудна кліткаРідко: інтерстиціальний пневмоніт та легеневий фіброз (включаючи летальні випадки).Травний трактДуже часто: нудота, блювання та діарея, стоматит при високих дозах.Рідко: стоматит при звичайних дозах.Шлунково-кишкові розлади, такі як нудота та блювання, виникають приблизно у 30 % пацієнтів, які отримують звичайні пероральні дози Алфалану-Здоров’я.Гепатобіліарна системаРідко: розлади з боку печінки варіюють від порушення функціональних печінкових тестів до клінічних проявів гепатиту та жовтяниці.Шкіра та підшкірні тканиниДуже часто: алопеція при високих дозах.Часто: алопеція при звичайних дозах.Рідко: макулопапульозні висипання та свербіж.Нирки та сечовидільна системаЧасто: тимчасове підвищення рівня сечовини крові на ранніх стадіях терапії Алфаланом-Здоров’я відзначалось у хворих на мієлому, які мали ураження нирок.Передозування.Застосування в період вагітності або годування груддю.ВагітністьЯк і при застосуванні інших цитостатиків, при лікуванні будь-кого з партнерів Алфаланом-Здоров’я потрібно застосовувати адекватні контрацептивні засоби.Під час вагітності треба, по можливості, уникати застосування Алфалану-Здоров’я, особливо у І триместрі. У кожному окремому випадку потенційна небезпека для плода повинна бути порівняна з очікуваною користю для матері.Годування груддюПри необхідності застосування в період лактації, годування груддю слід припинити.

Лікарська взаємодія:

Хворим зі зниженим імунітетом не рекомендується на фоні лікування Алфаланом-Здоров’я вакцинація вакцинами, що містять живі мікроорганізми.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Мелфалан є біфункціональною алкілуючою сполукою. Алкілує багато внутрішньоклітинних молекул, включаючи ДНК та РНК. Утворює перехресні зв´язки молекули ДНК, що призводить до порушення поділу клітини пухлини або клітини лімфоїдної тканини та її загибелі.Фармакокінетика.АбсорбціяАбсорбція пероральної форми мелфалану дуже різниться відносно часу першої появи препарату у плазмі крові та досягнення піку його концентрації у плазмі. При прийомі таблеток Алфалану-Здоров’я одразу після їди подовжується час досягнення пікової концентрації препарату в плазмі крові та зменшується площа під кривою концентрація/час.РозподілМелфалан помірно зв‘язується з білками плазми крові (у межах від 69 до 78 %). Зв’язування з білками крові носить лінійний характер у межах плазмових концентрацій препарату при застосуванні стандартних доз препарату, при високодозовій терапії рівень зв‘язування з білками стає дозозалежним. Головним білком зв‘язування є сироватковий альбумін, що становить 55–60 % загальної кількості, 20 % препарату зв‘язується з α1-ацидоглюкопротеїном. Додатково, за даними досліджень, було виявлено наявність необоротного компонента, пов‘язаного з реакцією алкілування з білками плазми. Мелфалан у незначній кількості проникає крізь гематоенцефалічний бар‘єр. МетаболізмЗа даними in vivo та in vitro досліджень, головним механізмом напіввиведення препарату є спонтанна деградація препарату раніше, ніж ферментативний метаболізм.ВиведенняУ 13 хворих, які застосовували мелфалан перорально у дозі 0,6 мг/кг маси тіла, середній кінцевий період напіввиведення препарату становив 90 ± 57 хв з 11 % препарату, виділеному в сечі через 24 години. У 18 хворих, які приймали мелфалан перорально у дозі 0,2 – 0,25 мг/кг маси тіла, середній період напіввиведення дорівнював 1,12 ±0,15 години.Ниркова недостатністьКліренс мелфалану може зменшуватись у хворих із нирковою недостатністю.Хворі літнього вікуКореляції між віком пацієнта та кліренсом або кінцевим періодом напіввиведення мелфалану немає.Фармацевтичні характеристики.

Термін придатності:

17 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 2–8 °С у щільно закритому контейнері. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 25 таблеток у контейнері; по 1 контейнеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ L01AA03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Алфалан-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску: По 25 таблеток у контейнері; по 1 контейнеру в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9559/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Melphalan
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить мелфалану 2 мг або 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (авісел pH 102), магнію стеарат, поліетиленгліколь 6000, етилцелюлоза (10 СРS), гіпромелоза (Е 15), титану діоксид (Е 171); для таблеток по 5 мг – заліза оксид жовтий (Е 172).

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01AA03 - Мелфалан
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама