Алтацид інструкція по застосуванню

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ
Склад:
5 мл суспензії містять алюмінію гідроксиду гелю (10%) 2249,5 мг, що відповідає 225 мг алюмінію оксиду; магнію гідроксиду пасти (30%) 425 мг, що відповідає 127,5 мг магнію гідроксиду;
допоміжні речовини: сорбітол 70%, що не кристалізується, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, вода очищена, м’яти перцевої аромат.
Основні фізико-хімічні властивості:
біла гомогенна суспензія з м’ятним запахом;
Виробник:
Фармакотерапевтична група:
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Оптимальне співвідношення між активними компонентами препарату забезпечує швидку і тривалу нейтралізацію соляної кислоти, а також пригнічення активності пепсину і жовчних кислот. Препарат бере участь у формуванні захисних елементів слизової оболонки шлунка шляхом покращення її захисного бар’єра (стимуляція синтезу PGE2, регенерація поверхневих епітеліальних клітин і прискорення циркуляції крові у слизовій оболонці).
Фармакокінетика.
Алюмінію гідроксид і магнію гідроксид не всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Виводяться з калом. При нормальній нирковій функції частина алюмінію і магнію, що абсорбується (5 - 10%), швидко виводиться з сечею. При зниженій ренальній функції можуть виникнути гіпералюмініємія або гіпермагніємія.
Показання до застосування:
Гіперацидний гастрит, виразка шлунка і 12-палої кишки у разі наявності печії, виразка внаслідок лікування нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) у разі наявності печії, невиразкова диспепсія, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гостра ниркова недостатність; гострий біль у животі (вірогідність кишкової непрохідності); алкалоз; гіпермагніємія і гіпофосфатемія.
Особливості застосування:
Слід дотримуватися 2-годинного інтервалу між застосуванням Алтациду та інших лікарських засобів.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Застосування препарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Діти:
Протипоказаний дітям до 12 років.
Спосіб застосування та дози:
Дорослим призначають по 1 - 2 ложки для дозування 2 - 4 рази на добу. Алтацид приймають за 30 хв до їди або через 1 - 1,5 год після прийому їжі, а також за необхідності четвертий раз перед сном. У разі вираженої печії можна збільшити дозу до 4 ложок для дозування 2 - 4 рази на добу. Перед застосуванням суспензію слід збовтати.
Прийом препарату в максимальних дозах не повинен перевищувати 2 тижнів без нагляду лікаря. За необхідності більш тривалого прийому препарату при окремих показаннях (виразкова хвороба, виразка внаслідок лікування НПЗЗ) курс лікування може бути збільшений до 6 - 12 тижнів, але за призначенням лікаря та під лікарським наглядом.
Передозування:
Досі про ускладнення внаслідок передозування Алтациду не повідомлялося.
У випадку гострого передозування слід очікувати виникнення побічної дії з боку шлунково-кишкового тракту. Системна дія у цьому випадку маловірогідна (крім паціентів з нирковою недостатністю), тому що всмоктування алюмінію та магнію в шлунково-кишковому тракті дуже незначне. При тривалому застосуванні можливе виникнення гіпермагніємії та гіпофосфатемії з подальшим розвитком анорексії, м’язової слабкості, зниженням маси тіла. Лікування при передозуванні симптоматичне.
Побічні дії:
З боку шлунково-кишкового тракту: у поодиноких випадках при прийманні високих доз – нудота, діарея або запор, кишкова непрохідність.
З боку сечостатевої системи: нефротоксичність; у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю при тривалому застосуванні антацидів, що містять алюміній, може виникати остеопороз, проксимальна міопатія, енцефалопатія.
З боку центральної нервової системи: при тривалорму застосуванні можливо зниження розумової активності, зміни настрою.
З боку шкіри: дуже рідко алергічні реакції у вигляді кропив’янки, дерматиту.
Інші: гіпофосфатемія (яка у більш тяжкій формі може призвести до виникнення анорексії, м’язової слабкості, парестезій, болю у кістках), гіперкальціурія, гіпермагніємія, дефіцит вітамінів.
Лікарська взаємодія:
У разі приймання одночасно з переліченими нижче препаратами Алтацид зменшує їх абсорбцію: інгібітори АПФ, алопуринол, антагоністи Н2- рецепторів (ранітидин, циметидин), антагоністи Н1-рецепторів (фексофенадин), атенолол, азитроміцин, бензодіазепін, бісакодил, серцеві глікозиди, гіпоглікемічні препарати, ізоніазид, кетоконазол та ітраконазол, хінолонові антимікробні препарати, хлорохін, жиророзчинні вітаміни, леводопа, пеніциламін, препарати заліза, сульфонамід, препарати тетрациклінового ряду. У разі приймання з аскорбіновою кислотою збільшуєтся токсичність алюмінію. При прийманні з Алтацидом збільшуєтся токсичність хінідину (дозу останнього треба зменшити). Можливе порушення виведення псевдоефедрину та саліцилатів при одночасному застосуванні їх з Алтацидом.