Амбронол інструкція по застосуванню

Амбронол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Амбронол сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флак. з доз. стак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12336/01/01 від 25.10.2012. Наказ № 260 від 30.04.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); пропіленгліколь; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію бензоат (Е 211); динатрію едетат; натрію гідрофосфат безводний; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сахарин натрію; ментол; ароматизатор малиновий; ароматизатор лимонний; вода очищена. 

Виробник:

Маріон Біотек Пвт. Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Показання до застосування:

Гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів, пов’язані з порушенням секреції та послабленням просування слизу.

Протипоказання:

Гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату;перший триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнтам з бронхомоторними розладами та зі значною кількістю слизу Амбронол необхідно застосовувати з обережністю через ризик закупорювання бронхів слизом.Пацієнтам з ослабленою функцією нирок та з тяжкими захворюваннями печінки препарат Амбронол слід застосовувати тільки під наглядом лікаря (при подовженні терміну лікування або при підвищенні дози препарату).У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю можливе накопичення метаболітів амброксолу в печінці.Амбронол сироп містить сорбіт і є джерелом фруктози. Пацієнтам, які мають спадкову непереносимість фруктози, галактози, недостатність лактази або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід призначати сироп, його потрібно замінити іншими лікарськими формами (таблетки). Амбронол сироп містить сахарин натрію, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Застосовувати препарат в І триместрі вагітності не рекомендується. Незважаючи на відсутність достовірних даних щодо негативного впливу амброксолу гідрохлориду на плід і немовля, застосування Амбронолу сиропу у II та III триместрах вагітності можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Амброксолу гідрохлорид виділяється у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю. У разі необхідності застосування препарату жінкам, які годують груддю, на період лікування необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Немає досвіду застосування препарату у недоношених дітей та новонароджених.Дітям віком до 2 років Амбронол сироп слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають після їди.Дорослим та дітям віком від 12 років - у перші 2-3 доби по 10 мл 3 рази на добу,далі – по 10 мл 2 рази або по 5 мл 3 рази на добу;дітям віком 5-12 років - по 5 мл 2-3 рази на добу;дітям віком 2-5 років - по 2,5 мл 3 рази на добу;дітям віком до 2-х років (крім новонароджених і недоношених ) - по 2,5 мл 2 рази на добу.Тривалість лікування залежить від характеру та особливостей перебігу захворювання.Не рекомендується приймати Амбронол сироп без лікарського призначення більше 4-5 днів.

Передозування:

Симптоми. При передозуванні амброксолу значних симптомів інтоксикації не спостерігається.Були зареєстровані незначне збудження та діарея. Амброксолу гідрохлорид добре переноситься при пероральному застосуванні в дозі до 25 мг/кг/добу. У випадку перевищення зазначеної дози можуть спостерігатися слинотеча, нудота, блювання та різке зниження артеріального тиску.Лікування. У випадку передозування показана симптоматична терапія. Заходи, такі як викликання блювання, промивання шлунка, слід застосовувати лише у випадках значного передозування.

Побічні дії:

Препарат зазвичай добре переноситься. З боку травної системи: рідко спостерігаються прояви диспепсії (шлунковий дискомфорт, печія), пронос, нудота, блювання.З боку імунної системи:  рідко можуть спостерігатися прояви алергічних реакцій (шкірні висипання, кропив’янка, набряк обличчя, задишка, свербіж, ринорея). Інші: є повідомлення, що в окремих випадках спостерігались алергічний контактний дерматит, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, але їх зв’язок із застосуванням амброксолу не доведений. Були окремі повідомлення про такі реакції, як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, що асоціювалися із застосуванням амброксолу. При появі шкірних реакцій або реакцій на слизових оболонках хворому слід припинити застосування препарату та терміново звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Амбронол сироп не рекомендується приймати одночасно з засобами, що мають протикашльову активність (наприклад з кодеїном), тому що це призведе до утруднення виведення мокротиння з бронхів на тлі зменшення кашлю.Застосування препарату у поєднанні з антибіотиками (амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) може поліпшити надходження антибіотиків до легеневих тканин. Така взаємодія з доксицикліном широко застосовується з терапевтичною метою.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл сиропу у флаконі з дозуючим стаканчиком в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Амбронол
Виробник:Маріон Біотек Пвт. Лтд., Індія
Форма випуску: По 100 мл сиропу у флаконі з дозуючим стаканчиком в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12336/01/01 від 25.10.2012. Наказ № 260 від 30.04.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Ambroxol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); пропіленгліколь; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію бензоат (Е 211); динатрію едетат; натрію гідрофосфат безводний; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сахарин натрію; ментол; ароматизатор малиновий; ароматизатор лимонний; вода очищена. 

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB06 - Амброксол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вчені розкрили секрет довголіття японських мудреців
Філософія ікіґай, яка прийшла з Японії, наголошує ...
Реклама