Амброспрей інструкція по застосуванню

Амброспрей фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Амброспрей розчин ор., 10 мг/0,2 мл по 13 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12305/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 568 від 26.07.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 50 мг;1 струмінь розчину (0,2 мл розчину) містить амброксолу гідрохлориду 10 мг;допоміжні речовини: трометамол, макроголу гідроксистеарат, гліцерин, калію ацесульфам, ксиліт, натрію бензоат (E 211), левоментол, амонію гліциризат, етанол 96 %, натрію гідроксид, вода очищена.

Виробник:

Франчія Фармачеутічі Індустріа Фармако Біолоджика С.р.л., Італія

Фармакотерапевтична група:

Муколiтичнi засоби.

Показання до застосування:

Лікування гострих та хронічних бронхолегеневих захворювань, що супроводжуються порушенням утворення та виведення слизу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої з допоміжних речовин у складі Амброспрею®.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При застосуванні амброксолу були дуже рідкі повідомлення про серйозні шкірні реакції, подібні до синдромів Стівенса-Джонсона та Лайєлла. У разі виникнення змін з боку шкіри або слизової оболонки необхідно негайно звернутися до лікаря та припинити застосування амброксолу.Пацієнтам із встановленим пригніченням бронхомоторних функцій слід уникати застосування муколітичних засобів, якщо тільки вони не перебувають під наглядом лікаря, через ризик можливого накопичення великих кількостей слизу.У пацієнтів із порушеннями функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня, уповільнення швидкості виділення може призводити до кумуляції амброксолу та/або його метаболітів, що утворюються у печінці. У таких випадках Амброспрей® можна приймати лише з особливою обережністю, подовжуючи інтервали між введеннями або зменшуючи дозу.Амброксол впливає на метаболізм гістаміну, тому слід уникати тривалого застосування Амброспрею® у пацієнтів зі встановленою підвищеною чутливістю до гістаміну. Амброспрей® містить невелику кількість етанолу (етилового спирту) менше 100 мг на одиничну дозу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Дослідження на тваринах не виявили прямого чи непрямого шкідливого впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний період. У І триместрі вагітності не рекомендується його застосування. У ІІ та ІІІ триместрах вагітності препарат можна застосовувати за умови ретельної оцінки можливої користі від лікування та пов’язаного з цим ризику. Амброксол проникає у грудне молоко, тому його застосування у період годування груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Амброспрей® іноді у чутливих осіб може справляти незначний вплив на здатність до керування автотранспортом та роботу з технічними засобами. Препарат містить 96 % етанол, це слід враховувати водіям транспортних засобів.

Діти:

Застосовують дітям старше 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Режим дозування у дорослих та дітей старше 12 роківСтандартна доза складає 3 струмені спрею тричі на добу, що відповідає 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу. 1 струмінь спрею еквівалентний 0,2 мл розчину та містить 10 мг амброксолу гідрохлориду.Пацієнти із нирковою та печінковою недостатністюПри порушеннях функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня слід проконсультуватися з лікарем щодо регулювання дози Амброспрею®.Спосіб застосуванняАмброспрей® призначений для орального застосування.Перед першим використанням спрею насос слід прокачати, тричі натиснувши на нього. Перед кожним застосуванням необхідно знімати захисний ковпачок.Із флакона рекомендовану дозу отримують за допомогою мірного насоса для спрею, котрий додається, препарат безпосередньо потрапляє у ротову порожнину, після чого проковтнути.Амброспрей® необхідно приймати разом з їжею або після їди. Муколітична активність Амброспрею® підтримується вживанням великої кількості рідини.Тривалість лікуванняБез консультації лікаря лікування не має тривати більше 4 - 5 днів.

Передозування:

Симптоми передозуванняНе має даних про тяжку інтоксикацію після передозування амброксолом. До проявів, про які повідомлялося, відносяться короткотривале збудження та діарея.У цілому добові оральні дози до 25 мг/кг/добу дуже добре переносяться.Після значного передозування, відповідно до результатів доклінічних досліджень, спостерігалися слинотеча, нудота, блювання та падіння артеріального тиску.Лікування передозуванняУ цілому, невідкладні заходи, такі як виклик блювання або промивання шлунку, не показані та їх можна застосовувати лише при дуже тяжкому передозуванні. Таким чином, у всіх випадках передбачуваного передозування слід застосовувати симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні дії:

Частота виникнення небажаних ефектів наводиться наступним чином: дуже часті (≥ 1/10); часті (≥ 1/100, < 1/10); нечасті (≥ 1/1000, < 1/100); поодинокі (≥ 1/10 000, < 1/1000); рідкісні (< 1/10 000); невідомі (не може бути встановлена на підставі існуючих даних).З боку травного тракту: нечасті – печія, нудота, блювання, біль у шлунку, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, сухість у роті та горлі, дисгевзія.Алергічні реакції: нечасті – реакції підвищеної чутливості (висипання на шкірі, ангіоневротичний набряк, задишка, кропив’янка), гарячка, алергічній контактний дерматит; рідкісні – тяжкі гострі анафілактичні реакції, включаючи шок, тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз).У чутливих пацієнтів реакції підвищеної чутливості (включаючи задишку) можуть бути спричинені левоментолом.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування Амброспрею® із протикашльовими засобами може призвести до кумуляції великих кількостей бронхіального секрету через зниження кашльового рефлексу. Такі лікарські комбінації слід застосовувати з обережністю.Одночасне застосування амброксолу з деякими антибіотиками, такими як амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін призводить до підвищення концентрації антибіотиків у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Термін придатності:

3 рокиТермін придатності після першого використання - 1 місяць.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС. Не охолоджувати та не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 13 мл розчину у флаконі з дозуючим пристроєм; по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявникаСіатус Ексквірере Фармафоршунгс ГмбХ, Австрія / Cyathus Exquirere Pharmaforschungs GmbH, Austria.Рудольфсплац 2/1/8, 1010 Відень, Австрія / Rudolfsplatz 2/1/8, 1010 Vienna, Austria.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Амброспрей
Виробник:Франчія Фармачеутічі Індустріа Фармако Біолоджика С.р.л., Італія
Форма випуску: По 13 мл розчину у флаконі з дозуючим пристроєм; по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12305/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 568 від 26.07.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Ambroxol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 50 мг;1 струмінь розчину (0,2 мл розчину) містить амброксолу гідрохлориду 10 мг;допоміжні речовини: трометамол, макроголу гідроксистеарат, гліцерин, калію ацесульфам, ксиліт, натрію бензоат (E 211), левоментол, амонію гліциризат, етанол 96 %, натрію гідроксид, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Муколiтичнi засоби.
Код АТС:R05CB06 - Амброксол
Реклама
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Реклама
Як зупинити пронос швидко
Причини появи діареї та способи боротьбиЯк позбути...
Лікування діареї в домашніх умовах
Чим лікувати діарею у дорослого в домашніх умовахЩ...
Реклама
Безсоння підвищує ризик розвитку інсульту на 51%: вчені
Тривале безсоння може бути пов'язане з підвищеним ...
Какао запобігає розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона
Какао містить низку поживних речовин, які можуть б...
Реклама