Амоксициліну Тригідрат інструкція по застосуванню

Амоксициліну Тригідрат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Амоксициліну Тригідрат таблетки по 250 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3713/01/01 від 27.09.2005. Наказ № 498 від 27.09.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить амоксициліну тригідрату 250 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукор молочний.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого або майже білого кольору;

Виробник:

Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Діє бактерицидно. Активний щодо грампозитивних мікроорганізмів: Streptococcus spp., Enterococcus faecalis, Staphylococcus spp. (крім штамів, що продукують бета-лактамази), Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, Clostridium spp., Listeria monocytogenes. Препарат активний також відносно грамнегативних мікроорганізмів (Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Bordetella pertussis, деяких штамів Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp. і ін.), а також до деяких спірохет (Leptospira spp., Borrelia spp.).Амоксицилін руйнується бета-лактамазами. Кислотостійкий.У комбінації з метронідазолом виявляє активність відносно Helicobacter pylori. Фармакокінетика. Амоксицилін добре всмоктується при пероральному прийомі, їжа практично не впливає на його біодоступність. Максимальна концентрація в крові досягається в середньому через 2 години і швидко знижується. Зв'язується з білками плазми крові близько 17% препарату. Добре проникає в тканини і рідини організму (слину, мокротиння, жовч, сечу, плевральний і перитонеальный ексудат) крізь плаценту. Амоксицилін не метаболізується в організмі і в незміненому вигляді виводиться із сечею.При порушенні функції нирок сповільнюється виведення амоксициліну, у зв'язку з чим для хворих з хронічною нирковою недостатністю необхідна корекція дози.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами, у тому числі гострі і хронічні ЛОР-інфекції та інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія, ангіна, отит), менінгіт, інфекції нирок і сечовивідних шляхів (уретрит, пієлонефрит, безсимптомна бактеріурія), шляхів шлунково-кишечного тракту (сальмонельоз, черевний тиф), гінекологічні інфекції, перитоніт, ендометрит, гонорея, інфекції шкіри та м'яких тканин, інфіковані опіки, лептоспіроз, бореліоз; лікування та профілактика інфекційного ендокардиту.У комбінації з метронідазолом застосовують при хронічному гастриті у фазі загострення, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, асоційованих з Helicobacter pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до пеніцилінів, цефалоспоринів, інфекційний мононуклеоз у періоди вагітності та лактації.Застосування в комбінації з метронідазолом протипоказано при захворюваннях нервової системи, порушеннях кровотворення, лімфолейкозі, інфекційному мононуклеозі, при підвищеній чутливості до похідних нітроімідазолу.

Особливості застосування:

З обережністю препарат призначають пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, при захворюваннях печінки, а також у період вагітності.Амоксицилін у комбінації з метронідазолом не рекомендується призначати пацієнтам до 18 років; не слід застосовувати препарат при захворюваннях ШКТ, що супроводжуються тривалою діареєю або блюванням, а також при захворюваннях печінки. На фоні комбінованої терапії з метронідазолом не рекомендується вживати алкоголь.

Спосіб застосування та дози:

Встановлюються індивідуально, залежно від ступеня тяжкості перебігу і локалізації інфекції, чутливості збудника до препарату. Для прийому внутрішньо разова доза для дорослих і дітей старше 10 років (з масою тіла більше 40 кг) становить 250-500 мг, при тяжкому перебігу захворювання - до 1 г. Для дітей 5-10 років разова доза становить 250 мг; від 2 до 5 років - 125 мг. Для дорослих і дітей інтервал між прийомами - 8 годин. При лікуванні гострої неускладненої гонореї - 3 г одноразово (у комбінації з пробенецидом). Пацієнтам із порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну 10 - 40 мл/хв інтервал між прийомами слід збільшити до 12 годин; при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв інтервал між прийомами повинен становити 24 години. При анурії добова доза не повинна перевищувати 2 г.У комбінації з метронідазолом (1,5 г на добу) добова доза амоксициліну становить 2,25 г (в 3 прийоми). Пацієнтам з вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) і/або печінки призначають на добу 1 г метронідазолу і 1,5 г амоксициліну (в 2 прийоми).

Передозування:

При значному підвищенні дози і тривалому застосуванні можливі нудота, блювання, запаморочення, анорексія, біль в епігастральній ділянці, ерозивні ураження травного каналу, алергічні реакції, порушення функції нирок і печінки.Лікування - симптоматичне.

Побічні дії:

Алергічні реакції (кропив’янка, еритема, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт, рідко - пропасниця, болі в суглобах, еозинофілія; дуже рідко - анафілактичний шок). Можлива токсична дія на ЦНС (при застосуванні великих доз у хворих з печінковою недостатністю); диспептичні явища, кандидоз, кишковий дисбактеріоз.При застосуванні в комбінації з метронідазолом можливі нудота, блювання, анорексія, діарея, запор, болі в епігастрії, глосит, стоматит, рідко - гепатит, псевдомембранозний коліт, алергічні реакції (кропив’янка, ангіоневротичний набряк), інтерстиціальний нефрит, порушення гемопоезу.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з бактерицидними антибіотиками (в тому числі з аміноглікозидами, цефалоспоринами, циклосерином, ванкоміцином, рифампіцином) може виявлятися синергізм, з бактеріостатичними антибіотиками (в тому числі з макролідами, хлорамфеніколом, лінкозамідами, тетрациклінами, сульфаніламідами) – антагонізм; з пробенецидом, діуретиками, алопуринолом, фенілбутазоном і нестероїдними протизапальними засобами - зменшується кальцієва секреція амоксициліну з можливим збільшенням його концентрації в плазмі крові; з антацидами, глюкозамінами, проносними засобами, аміноглікозидами - уповільнюється та зменшується абсорбція амоксициліну, з аскорбіновою кислотою – підвищується. Амоксицилін зменшує ефективність контрацептивів для застосування внутрішньо.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 250 С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні упаковки у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви амоксицилін;(2S,5R,6R)-6-[(R)-2-аміно-2-(4-гідроксифеніл)ацетамідо]-3,3-диметил-7-оксо-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2- карбонової кислоти тригідрат;Форма випускуТаблетки.АдресаУкраїна, 08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Центральна, 113-А.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01CA04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Амоксициліну Тригідрат
Виробник:Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна
Форма випуску: По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні упаковки у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3713/01/01 від 27.09.2005. Наказ № 498 від 27.09.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Amoxicillin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить амоксициліну тригідрату 250 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукор молочний.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.
Код АТС:J01CA04 - Амоксицилін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама