Аналгін-Хінін інструкція по застосуванню

Аналгін-Хінін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Аналгін-Хінін таблетки, в/о, №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3881/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 657 від 01.12.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить: метамізолу натрію 200 мг, хініну гідрохлориду 50 мг;допоміжні речовини целюлоза мікрокристалічна; натрію крохмальгліколят (тип А); повідон, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний (Аеросил 200); оболонка: тальк, титану діоксид, еудражит L 12,5, макроголь, гліцерил, олія рицинова, дибутилфталат, барвник зелений Green KGC4/14/3.

Виробник:

Софарма, АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Аналгін-Хінін є комбінованим лікарським засобом, до складу якого входять діючі речовини – метамізол і хінін.Метамізол належить до групи ненаркотичних аналгетиків, до підгрупи похідних піразолону. Має знеболювальну і жарознижувальну дію, а також протизапальний ефект. Основний механізм його дії складається з пригнічення простагландинового синтезу через гальмування циклооксигенази. Стимулює вивільнення бета-ендорфінів, знижує рівень ендогенних пірогенів, впливає на гіпоталамус. Також виявляє дію на реакції судин, протилежну дії наркотичних аналгетиків.Алкалоїд хінін має жарознижувальну дію, пригнічує терморегуляторний центр. Має протизапальну і антибактеріальну дію, знижує збудливість міокарда і виявляє антиаритмічний ефект. Хінін виявляє стимулюючий ефект з наступним паралізуючим ефектом на чутливі нерви.Фармакокінетика. Після перорального прийому Анальгін-Хінін резорбується з шлунково-кишкового тракту. Метамізол швидко і повністю резорбується. Максимальна плазмова концентрація метамізолу після перорального прийому дози у 6 мг/кг маси тіла досягається через 1 - 1,5 год після прийому, а хініну – через 1 - 3 год після прийому.Метамізол добре розподіляється в тканинах. На 50% - 60% зв’язується з білками плазми. Проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр. Хінін розподіляється в мозку і паренхіматозних органах. Зв’язується з протеїнами плазми близько у 70% здорових пацієнтів. Проникає крізь фетоплацентарний бар’єр.Метаболізується в печінці. Його основні метаболіти є фармакологічно активними і виявляються у сироватці і сечі.Хінін значною мірою метаболізується в печінці до гідроксипохідних (менше ніж 5% застосованої дози екскретується у незміненому вигляді з сечею). Не кумулюється в організмі.

Показання до застосування:

Для симптоматичної терапії при слабко або помірно вираженому больовому синдромі; гарячці різного походження.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до похідних піразолону.Виражена ниркова і печінкова недостатність.Недостатність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази.Гостра печінкова порфірія.Міастенія гравіс.Дані в анамнезі про агранулоцитоз, лейкопенію, гемолітичну анемію.Запалення середнього і внутрішнього вуха, неврит зорового нерва.Передсердне тріпотіння і миготіння.Період вагітності і годування груддю, діти до 12 років.

Особливості застосування:

З особливою обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з даними в анамнезі про підвищену чутливість до їжі і лікарських засобів (особливо до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів) та інші алергічні реакції (сінний нежить, бронхіальна астма, поліноз та ін.).Аналгін-Хінін призначають пацієнтам з ураженням ниркової і печінкової функції після ретельної оцінки індикацій через ризик виникнення ускладнень (оліго-анурія, протеїнурія, токсичний гепатит).У пацієнтів з порушенням слуху і зору підвищується ризик виникнення ускладнень.Лікарський засіб слід з обережністю застосовувати пацієнтам зі стенокардією і серцевою недостатністю, захворюваннями нирок.Можливо (зрідка і незалежно від дози) виникнення ознак агранулоцитозу. При появі таких симптомів необхідно контролювати гематологічні показники.При застосуванні препарату можлива поява головного болю, запаморочення, порушень зору і слуху, тому слід з обережністю призначати його водіям і операторам автоматизованих механізмів.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки приймають внутрішньо після їжі, не розжовуючи, запиваючи водою.Курс лікування препаратом триває не більше 3 днів. Дорослі. По 1-2 таблетки 1-3 рази на день, залежно від вираженості клінічних симптомів. Максимальна одноразова доза метамізолу для дорослих становить 1 г внутрішньо, а максимальна добова доза – 3 г.Діти старше 12 років. По 1 таблетці 2 рази на день.

Передозування:

При передозуванні спостерігаються такі симптоми:шлунково-кишковий – нудота, блювання, при високих дозах – гематемезис і мелена;церебральний – шум у вухах, меньєроподібні прояви, клоніко-тонічні судоми, кома;токсико-алергічний – бульозно-уртикарний і петехіальний, іноді кіроподібний або тифоподібний висип; у деяких випадках розвивається тяжкий токсико-алергічний шок.Рідко виникають кардіотоксичні і гематологічні симптоми; винятково рідко спостерігається сліпота.Лікування: при передозуванні проводяться загальні заходи для виведення лікарського засобу – промивання шлунка і прийом проносних засобів, форсований діурез, ентеросорбенти. Призначається відповідне симптоматичне лікування залежно від переважання одного з синдромів інтоксикації. Немає специфічного антидоту.

Побічні дії:

Прояв підвищеної чутливості – свербіж, екзантема, кропив’янка, множинна еритема, синдром Лаєлла, синдром Стівенса-Джонсона, астматичний напад, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, бронхоспазм.Шлунково-кишковий тракт – найчастіше: дискомфорт, нудота, епігастральний біль і біль у животі, блювання, діарея; в окремих випадках, зрідка – ульцерації, кровотеча.Центральна нервова система – головний біль, запаморочення, підвищення температури тіла, безсоння.Органи чуття – шум у вухах і погіршення слуху, порушення зору (затуманений зір, фотофобія, диплопія, звуження зорового поля, розлади у сприйнятті кольору).Гематологічні зміни – агранулоцитоз, лейкопенія, апластична анемія, гостра гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура, гіпотромбінемія. Інші – підвищена стомлюваність, затримка води і електролітів, ураження нирок (включаючи оліго-анурію), забарвлення сечі в червоний колір, стенокардія, відчуття серцебиття.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами слід мати на увазі лікарську взаємодію діючих речовин препарату.Одночасне застосування Аналгіну-Хініну з іншими аналгетиками і антипіретиками може призвести до посилення їх токсичних ефектів.Аналгін-Хінін можна призначати одночасно з антибіотиками (за виключенням аміноглікозидів, хлорамфеніколу), хіміотерапевтичними засобами, вітамінами, протикашльовими засобами.Взаємодія з метамізоломТрициклічні антидепресанти, пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізм метамізолу в печінці і посилюють його ефект.Хлорамфенікол та інші мієлотоксичні препарати через адитивний ефект посилюють мієлотоксичну дію метамізолу.Алкоголь змінює плазмові рівні метамізолу і потенціює його знеболюючий ефект.Барбітурати і фенілбутазон зменшують фармакологічні ефекти метамізолу через індукування ферментів печінки.Одночасне застосування метамізолу з кумариновими антикоагулянтами знижує їх активність у результаті печінкової ферментної індукції.Метамізол знижує плазмові рівні циклоспорину при одночасному застосуванні.Взаємодія з хініномПри одночасному застосуванні аміноглікозидних антибіотиків і хініну можливе взаємне збільшення їх ототоксичності.Хінін знижує загальний кліренс дигоксину і підвищує його плазмові рівні при одночасному застосуванні. Хінін може непрямо посилити дію антикоагулянтів, оскільки може викликати гіпотромбінемію.Хінін потенціює ефект нейром’язових блокаторів і периферичних міорелаксантів.При одночасному застосуванні з антацидними препаратами знижується його всмоктування з кишок.Симетидин знижує кліренс хініну і подовжує час його напіввиведення.

Форма випуску / упаковка:

По 10 (десять) таблеток, вкритих оболонкою, у блістері з твердої ПВХ-плівки і алюмінієвої фольги; 1, 2 або 35 блістерів у картонній коробці.Виробник.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикафізико-хімічні властивості:  круглі, двоопуклі таблетки зеленого кольору без запаху;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.АдресаБолгарія, м. Софія, Ілієнське шосе,16.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N02BB52:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Аналгін-Хінін
Виробник:Софарма, АТ, Болгарія
Форма випуску: По 10 (десять) таблеток, вкритих оболонкою, у блістері з твердої ПВХ-плівки і алюмінієвої фольги; 1, 2 або 35 блістерів у картонній коробці.Виробник.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3881/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 657 від 01.12.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить: метамізолу натрію 200 мг, хініну гідрохлориду 50 мг;допоміжні речовини целюлоза мікрокристалічна; натрію крохмальгліколят (тип А); повідон, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний (Аеросил 200); оболонка: тальк, титану діоксид, еудражит L 12,5, макроголь, гліцерил, олія рицинова, дибутилфталат, барвник зелений Green KGC4/14/3.

Фармакотерапевтична група:Анальгетики та антипіретики.
Код АТС:N02BB52 - Метамізол натрій, комбінації без психолептиків
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама