Азогель інструкція по застосуванню

Азогель фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Азогель гель 15 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10354/01/01 від 01.12.2014. Наказ № 905 від 01.12.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: аzelaic acid; | 1 г гелю містить азелаїнової кислоти мікронізованої (у перерахуванні на 100 % суху речовину) 150 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна (Е 210), метилпіролідинон, ізопропілміристат, динатрію лауримінодипропіонат токоферил фосфат, пропіленгліколь, динатрію едетат (Трилон Б), натрію гідроксид, диметикон, поліетиленгліколю (макроголу) цетостеариловий ефір, карбомерний інтерполімер, вода очищена. 

Виробник:

ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевого лікування акне. Кислота азелаїнова.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Вважається, що терапевтичну ефективність препарату при лікуванні акне зумовлюють його антимікробна дія та безпосередній вплив на фолікулярний гіперкератоз.Препарат спричиняє значне зниження щільності колонізації Propionibacterium acnes і суттєве зменшення фракції вільних жирних кислот у ліпідах поверхні шкіри.Азелаїнова кислота in vitro і in vivo інгібує проліферацію кератиноцитів та нормалізує порушення процесів термінального диференціювання епідермісу при утворенні акне. Азелаїнова кислота чинить інгібіторну дію, що залежить від дози і тривалості лікування, на ріст та життєздатність патологічних меланоцитів. Молекулярні механізми, за якими відбувається цей процес, остаточно не з’ясовані. На основі наявних на даний час даних припускається, що основні ефекти азелаїнової кислоти при лікуванні мелазми обумовлюються інгібуванням синтезу ДНК та/або інгібуванням дихання клітин патологічних меланоцитів.Дослідження системної переносимості після повторного орального та зовнішнього застосування азелаїнової кислоти не виявили жодних ознак того, що навіть в екстремальних умовах, наприклад, при нанесенні на велику площу та/або при оклюзії можна очікувати розвиток побічних ефектів.Після нанесення крему азелаїнова кислота проникає в усі шари шкіри людини. Проникнення відбувається з більшою швидкістю через уражену шкіру, ніж через неушкоджену шкіру. Після одноразового нанесення на поверхню шкіри 1 г азелаїнової кислоти (5 г гелю) підшкірно адсорбується 3,6 % нанесеної дози.Частина азелаїнової кислоти, адсорбованої через шкіру, екскретується із сечею у незмінному вигляді. Інша частина розпадається шляхом β-окиснення на дикарбонові кислоти з коротшою довжиною ланцюга (С7, С5), які також були виявлені у сечі.Фармакокінетика.Не вивчалася. 

Показання до застосування:

Лікування папулопустулярних форм акне на обличчі слабкого або/та помірного ступеня тяжкості, папулопустулярної форми розацеа.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин гелю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Винятково для зовнішнього застосування. Гель Азогель® містить бензойну кислоту, що спричиняє легке подразнення шкіри, очей та слизової оболонки, та пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри. Не слід допускати потрапляння гелю Азогель® в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки. Якщо гель випадково потрапив в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки, негайно слід промити їх великою кількістю води. Якщо подразнення очей триває, рекомендується звернутися до лікаря. Після кожного нанесення препарату Азогель® слід вимити руки.

Особливості застосування:

Під час лікування папулопустулярної форми розацеа гелем Азогель® бежано не застосовувати миючі засоби з вмістом спирту, спиртових розчинів та в’яжучих засобів, абразивних засобів або злущувальних засобів (для пілінгу).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.Не проводилося належних і добре контрольованих досліджень препаратів азелаїнової кислоти для зовнішнього застосування з участю вагітних жінок. Дослідження на тваринах не виявили прямого чи не прямого негативного впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, на перебіг пологів або на розвиток у постнатальному періоді.Вагітним жінкам слід з обережністю застосовувати гель Азогель®.Годування груддю.Новонародженні не повинні контактувати зі шкірою/молочною залозою, на яку наносили гель Азогель®.Невідомо, чи проникає азелаїнова кислота у грудне молоко in vivo. Однак експеримент in vitro, проведений за допомогою техніки рівноважного діалізу, продемонстрував, що може мати місце потрапляння діючої речовини у грудне молоко. Тим не менше розподіл азелаїнової кислоти не передбачає значних змін рівня азелаїнової кислоти у грудному молоці, оскільки азелаї нова кислота не концентрується у грудному молоці. Системна абсорбція азелаїнової кислоти (при місцевому застосуванні) не призводила до збільшення ендогенної дії азелаїнової кислоти, яка б перевищувала фізіологічні показники.Однак жінкам, які годують груддю, слід з обережністю застосовувати гель Азогель®.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Гель Азогель® не чинить жодного впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Застосовується для лікування акне у дітей віком від 12 років та не потребує корекції дози.Безпека та ефективність застосування гелю Азогель® для лікування акне у дітей віком до 12 років не встановлена.Безпека та ефективність застосування гелю Азогель® для лікування папулопустулярної форми розацеа у дітей не встановлені.

Спосіб застосування та дози:

Гель Азогель® призначений тільки для нанесення на шкіру.Препарат наносити 2 рази на добу (вранці та ввечері) на уражені ділянки шкіри і злегка втирати. Кількість препарату, достатня для всієї зони обличчя, становить приблизно 2,5 см, що відповідає 0,5 г гелю. Перед застосуванням гелю Азогель® шкіру слід ретельно промити водою або м’яким косметичним очищувальним засобом. Потім шкіру повністю висушити і наносити на неї гель.Необхідно уникати використання одягу та оклюзійних пов’язок у місці застосування препарату, слід також ретельно мити руки після нанесення гелю.У разі виникнення подразнення шкіри слід зменшити кількість гелю для кожного нанесення або скоротити частоту застосування гелю Азогель® до 1 разу на добу до зникнення симптомів подразнення. У разі необхідності слід припинити лікування на кілька днів.Дуже важливо застосовувати гель Азогель® протягом усього періоду лікування.Тривалість лікування може бути індивідуальною у кожного пацієнта та залежить, крім іншого, від ступеня тяжкості шкірної патології.Акне.Відчутне покращення спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Азогель® протягом кількох місяців залежно від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 1 місяць або у разі загострення акне слід припинити застосування гелю Азогель® та призначити альтернативні методи лікування.Розацеа.Відчутне покращення спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Азогель® протягом кількох місяців залежного від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 2 місяці або у разі загострення розацеа слід припинити застосування гелю Азогель® та призначити альтернативні методи лікування.

Передозування:

У зв’язку з низькою токсичністю азелаїнової кислоти на місцевому та системному рівнях виникнення інтоксикації є малоймовірним.

Побічні дії:

З боку шкіри та підшкірної клітковини: себорея, акне, депігментація шкіри, хейліт, висипання, контактний дерматит, фолікуліт.Загальні розлади та реакції у місці застосування: реакції у місці застосування, включаючи печіння, свербіж, еритему, лущення, біль, сухість, зміну кольору шкіри, подразнення, парестезії, дискомфорт у ділянці застосування, набряк, гіперемію, екзему, відчуття тепла, виразку, кропив’янку. Зазвичай місцеві подразнення шкіри минають під час лікування.З боку імунної системи: гіперчутливість.Зафіксовані випадки загострення симптомів бронхіальної астми у пацієнтів, які застосовували азелаїнову кислоту (частота невідома).При виникненні будь-яких небажаних ефектів, у т.ч. не зазначених у цій інструкції, слід повідомити лікаря.

Лікарська взаємодія:

Дослідження щодо взаємодії не проводилися. Склад гелю Азогель® не передбачає будь-якої небажаної взаємодії для окремих компонентів, яка могла б мати негативний вплив на безпеку застосування препарату. Під час контрольованих клінічних досліджень не спостерігалося фармакоспецефічної взаємодії.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати.Зберігати у недоступному для дітей місці.  Препарат не можна застосовувати після завершення терміну придатності, зазначеного на упаковці! 

Форма випуску / упаковка:

По 15 г або 30 г у тубах; 1 туба в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D10AX03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Азогель
Виробник:ПРАТ «ФІТОФАРМ».
Форма випуску: По 15 г або 30 г у тубах; 1 туба в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10354/01/01 від 01.12.2014. Наказ № 905 від 01.12.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Azelaic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: аzelaic acid; | 1 г гелю містить азелаїнової кислоти мікронізованої (у перерахуванні на 100 % суху речовину) 150 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна (Е 210), метилпіролідинон, ізопропілміристат, динатрію лауримінодипропіонат токоферил фосфат, пропіленгліколь, динатрію едетат (Трилон Б), натрію гідроксид, диметикон, поліетиленгліколю (макроголу) цетостеариловий ефір, карбомерний інтерполімер, вода очищена. 

Фармакотерапевтична група:Засоби для місцевого лікування акне. Кислота азелаїнова.
Код АТС:D10AX03 - Кислота азелаїнова
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама