Цетринал інструкція по застосуванню

Цетринал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цетринал сироп, 5 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3075/02/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

5 мл сиропу (одна мірна ложка) містить 5 мг цетиризину дигідрохлориду;допоміжні речовини: сахарин натрію, гліцерин, пропіленгліколь, сорбітовий сироп, метилпарабен, пропілпарабен, оцтова кислота льодяна, банановий ароматизатор, ацетат натрію, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвний прозорий сироп, із специфічним запахом;

Виробник:

Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Цетиризин дигідрохлорид – антигістамінний засіб, що має селективну Н1-антагоністичну дію без антихолінергічної та антисекреторної дії. Оскільки він не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, коли вживається в терапевтичних дозах, не викликає седативного ефекту. Цетиризину дигідрохлорид гальмує як алергічні реакції на початковій стадії, так і алергічні реакції на пізній стадії шляхом сповільнення виділення гістаміну і міграції еозинофілів, послабляючи таким чином пізню алергічну реакцію. Препарат також блокує всі реакції, викликані ВІП (вазоактивним інтерстиціальним поліпептидом) та поліпептидом Р, що задіяні в алергічних реакціях.Фармакокінетика.Після прийому цетиризину в дозі 10 мг максимальний рівень у крові 0,3 мкг/мл досягається через 30 – 60 хвилин. Препарат міцно зв’язується з протеїнами плазми, період напіввиведення з плазми становить 11 год. Нирковий кліренс – 30 мл/хв.

Показання до застосування:

Сезонний алергічний риніт, алергічний кон’юнктивіт (сінна гарячка), хронічний цілорічний алергічний риніт, хронічна ідіопатична кропив’янка.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату або до гідроксизину.Діти віком до 2 років.

Особливості застосування:

Слід бути обережними та вживати зменшені дози препарату пацієнтам із нирковою недостатністю помірного ступеня тяжкості, пацієнтам з порушенням функції печінки. Цетиризин повільніше виводиться у хворих літнього віку, тому для цих пацієнтів потрібне корегування дози.Вагітність та лактація. Препарат не слід приймати в період першого триместру вагітності. У II та III триместрах вагітності препарат призначають тільки за суворими показаннями.Препарат проникає в грудне молоко, тому в період лікування рекомендується припинити годування груддю. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Оскільки препарат викликає у деяких пацієнтів сонливість, слід дотримуватися обережності при керуванні автомобілем та роботі з іншими механізмами на початку лікування.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років – по 10 мл (2 ложки) сиропу щодня. При необхідності добова доза у 10 мл може бути розподілена на два прийоми (5 мл вранці та 5 мл ввечері). Дітям віком від 6 до 12 років – 5 –10 мл (1–2 ложки) сиропу в день залежно від тяжкості захворювання. Дітям віком від 2 до 5 років або дітям, у яких маса тіла менше 30 кг – 2,5 мл (1/2 ложки) сиропу в день, тривалість лікування максимум 4 тижні. Період лікування може тривати залежно від типу захворювання. При сезонному алергічному риніті курс лікування триває 20–40 днів. Пацієнтам із нирковою недостатністю та порушенням функції печінки дозу повинен призначати лікар індивідуально, зменшуючи ії до 5 мл на добу та меньше. Препарат приймають перед або після їжі. Бажано приймати регулярно в один і той самий час.Дозування – мірна ложка з градуюванням 1,25, 2,5 та 5 мл. 

Передозування:

При випадковому або свідомому передозуванні першим симптомом є сонливість. Можлива поява свербежу, висипу, затримка сечовипускання, тремтіння і прискорення серцебиття. Слід намагатись викликати блювання у пацієнта. Рекомендується промивання шлунка, призначення активованого вугілля і проносних засобів, а також нагляд за функціями серцево-судинної та дихальної систем. При необхідності проводять симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Тимчасовий головний біль, запаморочення, сухість у роті, сонливість, підвищена стомленість, ксеростомія, ларингіт, біль у животі, діарея, кашель, нудота, блювання, шкірно-алергічна реакція, ангіоневротичний набряк.

Лікарська взаємодія:

При одночасному призначенні цетиризину і теофіліну може спостерігатись збільшення концентрації в сироватці і відносне передозування цетиризину в зв’язку зі зниженням кліренсу.У період лікування цетиризином не слід вживати алкоголь і препарати із седативним ефектом.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

У флаконах об’ємом 100 мл або 200 мл з мірною ложкою ємністю 5 мл, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічні назви: цетиризин, [2-[4-[(4-хлорфеніл)фенілметил]піперазиніл]етокси] оцтова кислота;Форма випускуСироп.ЗаявникТріфарма Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина.Адреса виробника. Хадимкой Йолу Хошдере Мевкіі, Йозгюр Наклійат Аркаси Хадимкой, Стамбул, Туреччина.Адреса заявника. Корі Шехітлері № 23, 34394 Зінджірлікую, Стамбул, Туреччина.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цетринал
Виробник:Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
Форма випуску: У флаконах об’ємом 100 мл або 200 мл з мірною ложкою ємністю 5 мл, у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3075/02/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Cetirizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

5 мл сиропу (одна мірна ложка) містить 5 мг цетиризину дигідрохлориду;допоміжні речовини: сахарин натрію, гліцерин, пропіленгліколь, сорбітовий сироп, метилпарабен, пропілпарабен, оцтова кислота льодяна, банановий ароматизатор, ацетат натрію, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.
Код АТС:R06AE07 - Цетиризин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама