Депресил інструкція по застосуванню

Депресил фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Депресил таблетки, в/о, по 300 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4779/01/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 300 мг сухого стандартизованого екстракту трави звіробою (Hypericum perforatum L. herbae extr. sicc.), в якому не менше 0,9 мг гіперицину;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, натрію карбоксиметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, поліетиленгліколь 400, заліза оксид жовтий.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, подовженої форми, двоопуклі, вкриті оболонкою, бежевого кольору, з гладкою поверхнею, з лінією розлому на одній стороні, допускаються локальні темно-коричневі вкраплення;

Виробник:

Біофарм Лтд, Польща

Фармакотерапевтична група:

Антидепресанти

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат є антидепресантом рослинного походження, одержаний на основі стандартизованого екстракту трави звіробою, сприяє покращанню настрою та нормалізації психоемоційного статусу. Механізм дії ґрунтується на пригніченні зворотного захоплення таких нейротрансміттерів як: серотонін, норадреналін, допамін, ГАМК, а також L-глутамін. Лікарський засіб інгібує моноамінооксидазу (МАО) і катехол-О-метилтрансферазу, модулює секрецію інтерлейкіну-6, завдяки чому виявляє не лише антидепресивну дію, але й анксіолітичну (усунення відчуття тривоги, напруження). Протизапальна дія пов’язана з пригніченням вивільнення арахідонової кислоти та ядерного чинника каппа В, а також білкової кінази С. Препарат не кумулює.Фармакокінетика. ВсмоктуванняВсмоктування гіперицину та псевдогіперицину відбувається у шлунково-кишковому тракті, де і спостерігається їх найвища концентрація. Максимальна концентрація після одноразового прийому препарату у дозі 300 мг досягається через 4,5 год для гіперицину та 1,5 год для псевдогіперицину і становить 1,5 і 2,7 нг/мл відповідно.Елімінація (виведення)Період напіввиведення становить 24,8 год для гіперицину та 16,3 год для псевдогіперицину.

Показання до застосування:

Депресія, психовегетативні розлади, що супроводжуються такими симптомами, як апатія, пригнічення, тривога, неспокій, дратівливість, порушення емоційного стану, порушення сну, зниження маси тіла, відчуття знесилення, зниження працездатності; нейровегетативні розлади в період менопаузи; коливання настрою, пов’язані зі зміною погоди; збудження та/або нервове напруження, астеноневротичний синдром.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату, фоточутливість. Діти до 12 років.

Особливості застосування:

Застосування препаратів, що містять екстракт звіробою, може спричиняти підвищену чутливість до сонячного опромінення, особливо в осіб із світлою шкірою, тому під час приймання Депресилу необхідно уникати інтенсивної інсоляції, рекомендовано застосовувати сонцезахисні засоби.Якщо через 4 - 6 тижнів застосування не настане поліпшення стану, то препарат необхідно відмінити.Вагітність і лактація Застосування препарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.Вплив на здатність керувати транспортними засобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги.Препарат не впливає на здатність керування транспортом і роботи зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Депресил застосовують перорально перед їдою, запиваючи водою. Дорослі і діти старше 12 років: рекомендовано приймати по 1 таблетці 3 рази на добу. Терапевтичний ефект проявляється на 10 - 14-й день застосування. Тривалість лікування не обмежена, однак через 8 тижнів приймання препарату необхідно зробити кількатижневу перерву.

Передозування:

Не описано випадків передозування.

Побічні дії:

При дотриманні рекомендованого дозування препарат добре переноситься. В особливо чутливих осіб може виникати фотосенсибілізація, дуже рідко – диспепсичні явища, шкірні алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Діючі речовини екстракту звіробою можуть зумовлювати індукцію ферментів, що беруть участь у метаболізмі інших лікарських засобів (ізоензимів цитохрому P450: 1A2, 3A4 i 2C9). При одночасному застосуванні препарат може знизити ефективність варфарину, дигоксину, теофіліну, циклоспорину та інгібіторів протеаз (напр., індинавіру), а також пероральних контрацептивів. Не рекомендоване одночасне застосовування препаратів на основі екстракту звіробою із антидепресантами, що гальмують зворотне захоплення серотоніну.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від дії світла місці при температурі до 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1, по 3 або по 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: Hypericum perforatum L.; Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою. Адреса60-198 Познань, вул. Валбжиска, 13, Польща.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Депресил
Виробник:Біофарм Лтд, Польща
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 1, по 3 або по 6 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4779/01/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Hypericum perforatum
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 300 мг сухого стандартизованого екстракту трави звіробою (Hypericum perforatum L. herbae extr. sicc.), в якому не менше 0,9 мг гіперицину;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, натрію карбоксиметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, поліетиленгліколь 400, заліза оксид жовтий.

Фармакотерапевтична група:Антидепресанти
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама