Деприм інструкція по застосуванню

Деприм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Деприм таблетки, в/плів. обол., по 60 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10139/01/01 від 22.10.2009. Наказ № 762 від 22.10.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить 60 мг сухого екстракту трави звіробою стандартизованого (3-6:1), з вмістом загального гіперицину 0,3 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний; оболонка: гіпромелоза, поліетиленгліколь (макрогол 400), титану діоксид (E 171), хіноліновий жовтий (E 104), індиготин (E 132).

Виробник:

Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія

Фармакотерапевтична група:

Антидепресанти

Показання до застосування:

Пригнічений настрій, відчуття хронічної втоми, емоційної виснаженості, знесилення; зниження працездатності.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.Тяжкі депресії, що супроводжуються суїцидальними думками.Одночасне застосування:індинавіру або інших антиретровірусних препаратів;циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн), селективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення серотоніну (циталопрам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан); препаратів для зниження згортання крові (варфарин та інші антикоагулянти – похідні кумарину);застосування пероральних контрацептивів, ін’єкційних контрацептивів та імплантатів (через ризик зниження ефективності протизаплідних засобів можуть виникати нерегулярні кровотечі; у таких випадках не виключається наявність вагітності у пацієнтки). Дитячий вік до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнт має бути поінформований, що перед початком лікування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний Деприм®, можуть бути наслідком іншої (більш тяжкої) патології.У період лікування не рекомендується приймати сонячні ванни та користуватися солярієм, оскільки може розвинутися підвищена чутливість шкіри до УФ-опромінювання.Деприм® містить лактозу, тому препарат не рекомендовано застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування препарату у період вагітності і годування груддю не встановлена, тому не слід призначати Деприм® у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не рекомендовано призначати для лікування дітей віком до 6 років через відсутність даних про його застосування в цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.Дітям віком від 6 до 12 років препарат призначають тільки під наглядом лікаря по 1 - 2 таблетки на добу (вранці або в обід). Максимальна добова доза для дітей – 2 таблетки.Таблетки приймають під час їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.Позитивний ефект лікування препаратом досягається протягом 10 - 14 днів. Стабільний терапевтичний ефект розвивається при регулярному прийомі таблеток Деприм® протягом декількох тижнів або місяців. Якщо протягом 4 - 6 тижнів після початку лікування поліпшення не спостерігається, слід припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Гострі отруєння препаратами звіробою у людей не відзначені.Якщо пацієнт прийняв дозу препарату Деприм®, яка вище за рекомендовану, йому слід уникати УФ-опромінювання та сонячних ванн протягом 1 - 2 тижнів.

Побічні дії:

Можуть виникати наступні побічні ефекти (вони виникають рідко і швидко минають).З боку нервової системи: рідко – запаморочення, головний біль.З боку травного тракту: рідко – шлунково-кишкові розлади, сухість у роті.З боку шкіри і підшкірної тканини: дуже рідко – в осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки.Загальні порушення і місцеві реакції: рідко – втомлюваність.З боку імунної системи: рідко – шкірні алергічні реакції (почервоніння шкіри, свербіж).Психічні розлади: рідко – тривожність, неспокій; дуже рідко – в осіб з біполярною депресією підвищується ризик розвитку маніакального стану.

Лікарська взаємодія:

Лікарські засоби, які містять екстракт звіробою, можуть підвищувати активність багатьох ферментів, що беруть участь у метаболізмі препаратів. У результаті таких реакцій може знизитись концентрація в плазмі та терапевтичний ефект деяких лікарських засобів, наприклад, варфарину, циклоспорину, теофіліну, індинавіру, дигоксину та протизаплідних засобів.У зв’язку з фармакодинамічними взаємодіями препарату Деприм® з похідними триптану (суматриптан, наратриптан, золмітриптан), антидепресантами (особливо селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, наприклад, циталопрамом, флувоксаміном, флуоксетином, сертраліном, пароксетином), небажані ефекти серотоніну посилюються.Крім вказаних препаратів, Деприм® може взаємодіяти також з іншими лікарськими засобами, метаболізм яких відбувається за участю ферментів системи цитохрому Р450.Вплив на ферменти може тривати і після припинення лікування препаратами, які містять екстракт звіробою. У зв’язку з цим взаємодія препарату Деприм® з іншими препаратами може відбуватися ще протягом приблизно двох тижнів після припинення його застосування.Якщо пацієнт приймає Деприм® одночасно з іншими лікарськими засобами протягом тривалого часу (більше одного тижня), після чого лікування препаратом припиняється, слід враховувати ризик розвитку побічних ефектів засобів, що приймались одночасно з препаратом Деприм®.Під час лікування препаратом слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 (3 ´ 10) блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Деприм
Виробник:Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 (3 ´ 10) блістери в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10139/01/01 від 22.10.2009. Наказ № 762 від 22.10.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Hypericine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить 60 мг сухого екстракту трави звіробою стандартизованого (3-6:1), з вмістом загального гіперицину 0,3 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний; оболонка: гіпромелоза, поліетиленгліколь (макрогол 400), титану діоксид (E 171), хіноліновий жовтий (E 104), індиготин (E 132).

Фармакотерапевтична група:Антидепресанти
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама