Дивіна інструкція по застосуванню

Дивіна фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Дивіна комбі-упак.: таб. №21 (таб. 2 мг №11+ таб. 2 мг/10 мг №10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4649/01/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 24.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка білого кольору містить естрадіолу валерату 2 мг; 1 таблетка блакитного кольору містить естрадіолу валерату 2 мг та медроксипрогестерону ацетату 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, желатин, лактоза, повідон, індигокармін (Е132) магнію стеарат, тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору: білого, майже білого кольору, круглі, двоопуклі, з позначкою D на одому боці;таблетки блакитного кольору: блакитного кольору, круглі, плоскі, зі скошеним краєм;

Виробник:

Оріон Корпорейшн

Фармакотерапевтична група:

Цитокіни та імуностимулятори.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Двофазний естроген-прогестагенний препарат для симуляції менструального циклу в жінки. Крім впливу на плин клімактеричного синдрому, препарат запобігає розвитку постменопаузального остеопорозу. Естроген-прогестинна замісна терапія також сприятливо діє на ліпідний профіль плазми крові. Прогестинний компонент препарату зменшує ризик гіперплазії ендометрія.Фармакокінетика. Естрадіол добре абсорбується після прийому внутрішньо. Максимальна концентрація естрадіолу в плазмі досягалася протягом 4-5 год. Естрадіол зв'язується з білками плазми. Вільний естрадіол метаболізується у печінці і частково трансформується у менш активну фракцію - естрон. Максимальна концентрація естрону в плазмі досягається через 6-7 год. після прийому. Естрон включається в ентерогепатичну рециркуляцію. Здебільшого естрогени виводяться через нирки у вигляді сульфатів чи глюкуронідів.Медроксипрогестерону ацетат також добре всмоктується з травного тракту і швидко розподіляється в організмі. Максимальна концентрація медроксипрогестерону ацетату в плазмі досягається через 2-3 год. Період напівжиття становить 50-60 годин. Медроксипрогестерону ацетат метаболізується у печінці і виводиться у вигляді глюкоронідів з сечею і жовчю.

Показання до застосування:

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) естрогендефіцитних станів, спричинених природною або хірургічною менопаузою, включаючи період пері- і постменопаузи.Профілактика постменопаузального остеопорозу у жінок з підвищеним ризиком виникнення переломів, у разі протипоказання або неефективності препаратів, показаних для профілактики остеопорозу.

Протипоказання:

Вагітність; гострі і хронічні захворювання печінки; синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора; гостра тромбоемболія глибоких вен чи наявність її в анамнезі; наявність вагінальних кровотеч незрозумілої етіології; наявність діагностованих чи підозрюваних гормонозалежних пухлин (наприклад рак молочної залози, рак ендометрія); гіперчутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Необхідно проведення повного гінекологічного і мамологічного обстеження перед початком лікування. Рекомендовано також здійснювати регулярне обстеження під час приймання препарату. У перименопаузі можливі позациклічні кровотечі, обумовлені ендогенною продукцією стероїдів. Несподівана чи тривала маткова кровотеча під час лікування є показанням для обстеження ендометрія, наприклад біопсії. Фіброміома, що раніше існувала, може збільшуватися в розмірах під дією естрогенів. Перед хірургічним втручанням або при тривалій іммобілізації необхідне припущення можливості припинення терапії через збільшення ризику тромбозу при ЗГТ естрогенами. Необхідно ретельно зважувати ризик і переваги ЗГТ і проводити моніторинг при таких станах: ендометріоз; рак молочної залози (в анамнезі чи у близьких родичів); захворювання серцево-судинної системи і цереброваскулярні розлади; тяжка артеріальна гіпертензія; тяжкі порушення ліпідного обміну; системний червоний вовчак; порфірія; менінгіома в анамнезі. Жінки, які приймають Дивіну і мають будь-які з перелічених нижче станів, повинні ретельно спостерігатися: мігрень чи інтенсивні головні болі; порушення функції печінки, нирок; холестаз; холелітіаз; цукровий діабет; отосклероз; підвищений рівень пролактину; герпес вагітних в анамнезі; епілепсія. Необхідно брати до уваги, що естрогенпрогестогенна терапія може призводити до зміни результатів дослідження функції щитоподібної залози, метирапонового тесту. Дещо відносний ризик виникнення раку молочної залози в жінок у постменопаузі зростає при тривалій ЗГТ, але результати суперечливі. Рекомендується проводити регулярне обстеження молочної залози при проведенні тривалої гормонзамісної терапії. Дивіна не повинна використовуватись як контрацептив.Використання при вагітності та лактації. Приймання препарату Дивіна протипоказане під час вагітності та лактації. Для естрадіолу валерату та медроксипрогестерону ацетату співвідношення концентрацій молоко/плазма становить 0,5. Використання Дивіни під час лактації може спричинити гінекомастію й вагінальні кровотечі у дитини, а також пролонгувати післяпологову жовтяницю немовлят.Вплив на здатність керувати транспортом і працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Дивіна - двофазний естроген-прогестагенний комбінований препарат, який застосовують відповідно до календарної стрічки на упаковці, що містить 21 таблетку для перорального приймання. Після цього робиться 7-денна перерва. Препарат приймають за такою схемою:одна біла таблетка містить 2 мг естрадіолу валерату; приймають по одній таблетці на добу перші 11 днів циклу. Потім протягом 10 діб – по одній блакитній таблетці на добу (містить естрадіолу валерату 2 мг, медроксипрогестерону ацетату 10 мг). Потім 7-денна перерва, протягом якої виникає кровотеча відміни.Жінки в постменопаузальному періоді можуть починати лікування негайно. Пацієнтки в пременопаузальному періоді повинні починати лікування з 5-ї доби менструального циклу.

Передозування:

Передозування естрогенів може спричиняти нудоту, головний біль, менструальноподібну кровотечу. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Побічні явища звичайно зустрічаються в перші місяці приймання. Найчастіше вони легкі і минають при продовженні лікування. Часті або поодинокі побічні ефекти (

Лікарська взаємодія:

Ліки, які індукують мікросомальні ферментні системи печінки, наприклад, барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, прискорюють метаболізм естроген-прогестинових комбінацій таких, як Дивіна, і можуть зменшувати їхню ефективність.Ефект антигіпертензивних препаратів, пероральних непрямих антикоагулянтів і пероральних антидіабетичних препаратів може бути знижений.

Термін придатності:

Зберігати при кімнатній температурі (15-25°C), в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.

Форма випуску / упаковка:

По 21 таблетці у блістері; в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки.АдресаТенгстромінкату 6-8, 20360 Турку, Фінляндія / Tengströminkatu 6-8, 20360 Turku, Finland
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Дивіна
Виробник:Оріон Корпорейшн
Форма випуску:По 21 таблетці у блістері; в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4649/01/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка білого кольору містить естрадіолу валерату 2 мг; 1 таблетка блакитного кольору містить естрадіолу валерату 2 мг та медроксипрогестерону ацетату 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, желатин, лактоза, повідон, індигокармін (Е132) магнію стеарат, тальк.

Фармакотерапевтична група:Цитокіни та імуностимулятори.
Код АТС:G03FB06 - Медроксипрогестерон та естроген
Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама