Доксазозин-Кредофарм інструкція по застосуванню

Доксазозин-Кредофарм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Доксазозин-Кредофарм таблетки по 2 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12497/01/01 від 18.03.2008. Наказ № 715 від 13.09.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина:1 таблетка містить доксазозину мезилат еквівалентно доксазозину 2 мг або 4 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), желатин, магнію стеарат, тальк очищений, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, для таблеток по 4 мг – барвник еритрозин (Е 127), для таблеток по 2 мг – барвник діамантово-блакитний, барвник тартразин (Е 102).

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки без оболонки, з лінією розлому з одного боку і написом “NORTON” – з іншого, по 2 мг – світло-зеленого кольору, по 4 мг – рожевого кольору з вкрапленнями.

Виробник:

Юнімакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для "Амерікен Нортон Корпорейшн", Індія/США

Фармакотерапевтична група:

Альфа-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Артеріальна гіпертензія.Застосування доксазозину для лікування хворих на гіпертензію призводить до клінічно значущого зниження артеріального тиску внаслідок зменшення периферичного опору судин. Цей ефект пов'язують із селективною блокадою осі-адренорецепторів судин. При застосуванні препарату один раз на добу клінічно значущий гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин.Артеріальний тиск знижується поступово: максимальна дія спостерігається, як правило, через 2-6 годин після прийому препарату. У хворих на артеріальну гіпертензію артеріальний тиск під час лікування доксазозином був однаковим у положенні лежачи і стоячи. На відміну від неселективних α1-адреноблокаторів, при тривалому лікуванні доксазозином толерантність до препарату не розвивається. Під час терапії рідко спостерігалися підвищення активності реніну плазми і тахікардія.Доксазозин сприятливо впливає на ліпідний профіль крові, знижує індекс атерогенності, вміст загальних тригліцеридів і загального холестерину. Завдяки встановленому зв’язку артеріальної гіпертензії і ліпідних порушень з ішемічною хворобою серця, сприятлива дія доксазозину одночасно на артеріальний тиск і рівень ліпідів передбачає можливість зниження ризику ішемічної хвороби серця.Тривале лікування доксазозином призводить до регресу гіпертрофії лівого шлуночка, дещо пригнічує агрегацію тромбоцитів. Крім того, доксазозин підвищує чутливість периферичних тканин до інсуліну у тих хворих, у яких вона порушена.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ).Призначення доксазозину хворим із симптомами ДГПЗ призводило до значного поліпшення уродинаміки і зменшення проявів і симптомів захворювання. Таку дію препарату пов'язують із селективною блокадою α1-адренорецепторів, які знаходяться у м'язовій стромі і капсулі передміхурової залози та у шийці сечового міхура.Доведено, що доксазозин є сильним блокатором a1-адренорецепторів підтипу ІА, які становлять близько 70% усіх підтипів рецепторів, що є у передміхуровій залозі. Саме цим пояснюється дія препарату у пацієнтів з ДГПЗ.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо у терапевтичних дозах доксазозин добре всмоктується; концентрація його у крові досягає піку приблизно через 2 години.Виведення з плазми є двофазним, з періодом напіввидення 22 години, що дає змогу призначати препарат один раз на добу. Доксазозин піддається активній біотрансформації; лише менше 5 % дози виводиться із сечею у незмінному стані.У хворих з нирковою недостатністю фармакокінетика препарату істотно не відрізняється від такої у хворих з нормальною функцією нирок.Дані щодо пацієнтів з порушеною функцією печінки та щодо впливу препаратів, які здатні змінювати печінковий метаболізм (наприклад, циметидин), обмежений. Необхідно з обережністю призначати доксазозин, як і інші препарати, що повністю метаболізується печінкою, хворим з порушеннями функції печінки. Приблизно 98 % доксазозину зв’язується з білками плазми крові. Фармацевтичні характеристики.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія. Доброякісна гіперплазія передміхурової залози.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до доксазозину або до хіназолінів.

Особливості застосування:

Як і для всіх альфа-блокаторів, у вельми незначного відсотка пацієнтів може спостерігатися постуральна гіпотензія, яка проявляється у запамороченні та слабкості, у дуже рідких випадках може спостерігатися втрата свідомості (синкопе), що виникла у результаті розпочатої терапії.Визначаючи терапію з будь-яким ефективним альфа-блокатором, пацієнту слід повідомити, як уникнути симптомів, що пов'язані з постуральною гіпотензією, та які заходи він повинен вжити.Пацієнти повинні бути попереджені про можливість виникнення вищевказаних ситуацій, у результаті яких може настати запаморочення та втрата свідомості протягом початкової терапії доксазозином.Печінкова недостатністьСлід бути обережними призначаючи доксазозин (так само, як і інші препарати, що повністю піддаються біотрансформації у печінці) хворим з порушенням функції печінки.Застосування для лікування пацієнтів з нирковою недостатністюОскільки у пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетика доксазозину не змінюється, а сам препарат не призводить до загострення ниркової недостатності, рекомендується застосовувати звичайні дози.Застосування для лікування пацієнтів похилого вікуПрепарат застосовують у звичайних дозах для дорослих.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ризик впливу препарату на плід не встановлений. Тому вагітним жінкам слід приймати препарат лише у випадках, коли можлива користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. У період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Здатність керувати автомобілем і механізмами може погіршитись, особливо на початку лікування та під час підвищення дози, тому у цей час слід утримуватися від керування транспортом та роботи з механізмами.

Діти:

Досвіду застосування Доксазозину- Кредофарм у дітей немає, тому не рекомендується застосовувати препарат у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують дорослим. Доксазозин-Кредофарм приймають 1 раз на день, вранці або ввечері. Перший прийом препарату рекомендується здійснити перед сном з метою запобігання можливому розвитку ортостатичної гіпотензії. Артеріальна гіпертензія.Дози доксазозину коливаються від 1 до 16 мг/добу. Лікування рекомендується розпочинати з 1 мг, один раз на добу протягом 1 або 2 тижнів. Протягом наступних 1 або 2 тижнів дозу можна збільшити до 2 мг один раз на добу. За необхідності добову дозу слід збільшувати поступово, дотримуючись рівномірних інтервалів, до 4 мг, 8 мг і 16 мг, залежно від вираженості гіпотензивної дії. Як правило, звичайна доза становить 2-4 мг один раз на добу. Максимальна добова доза – 16 мг.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ).Початкова доза доксазозину становить 1 мг один раз на добу. Залежно від індивідуальних особливостей уродинаміки та симптоматики ДГПЗ дозу можна збільшувати до 2 мг, потім до 4 мг і навіть до максимальної – 8 мг. Рекомендований інтервал між підвищенями дози становить 1–2 тижні. Як правило, стандартна добова доза дорівнює 2–4 мг.

Передозування:

Можлива артеріальна гіпотензія. Лікування: хворого необхідно негайно покласти на спину, опустивши узголів’я. За необхідності вжити інших симптоматичних заходів (введення вазопресорних засобів). Через високе зв’язування доксазозину з білками крові гемодіаліз неефективний.

Побічні дії:

Артеріальна гіпертензіяУ хворих на артеріальну гіпертензію можуть спостерігатися наступні побічні реакції: брадикардія, тахікардія, відчуття серцебиття, загруднинний біль, стенокардія, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, серцеві аритмії.У клінічних дослідженнях з контрольними групами найчастіше спостерігалися ортостатичні реакції (рідко - непритомність) або неспецифічні побічні реакції, які включали:Травний тракт: нудота.Організм в цілому: астенія, набряки, відчуття втоми, нездужання.Центральна нервова системи: запаморочення, головний біль, запаморочення, втрата свідомості, сонливість.Дихальна система: риніт.Доброякісна гіперплазія передміхурової залозиДосвід застосування доксазозину у контрольованих клінічних дослідженнях по ДГПЗ показав практично такі ж самі небажані ефекти, що і під час застосування при артеріальній гіпертензії.Система крові та лімфатична система: лейкопенія, тромбоцитопенія.Органи слуху та зору: шум у вухах, порушення чіткості зору.Травний тракт: болі у животі, запор, діарея, диспепсія, метеоризм, сухість у роті, блювання.Гепатобіліарна система: холестаз, гепатит, жовтяниця.Імунна система: алергічні реакції.Інші: зміни показників печінкових тестів, холестаз, гепатит, жовтяниця, збільшення маси тіла.Метаболізм та обмін речовин: анорексія.Скелетно-м’язова система та сполучна тканина: артралгія, біль у спині, м'язові спазми, слабкість м'язів, міалгія.Нервова система: гіпестезія, парестезія, тремор.Психічні розлади: ажитація, підвищена тривожність, депресія, безсоння, нервозність.Сечостатева система: дизурія, гематурія, порушення сечовипускання, збільшення частоти сечовипускання, ніктурія, поліурія, нетримання сечі.Репродуктивна система та молочні залози: гінекомастія, імпотенція, пріапізм, затримка еякуляції.Дихальна система: посилення бронхоспазму, кашель, задишка, носова кровотеча.Шкіра та її придатки: алопеція, свербіж, пурпура, висип на шкірі, кропив’янка.Судинні порушення: припливи крові з відчуттям жару, постуральна гіпотензія.

Лікарська взаємодія:

Використання з інгібіторами PDE-5(фосфодіестераза 5-й тип) Застосування доксазозину на фоні застосування інгібіторів PDE-5 повинно здійснюватись з пересторогами, адже у деяких пацієнтів можуть виникнути симптоми артеріальної гіпотензії.ІншеБільша кількість доксазозину у плазмі (98%) зв’язується з білком. Дослідження плазми in vitro свідчить, що доксазозин практично не впливає на зв’язування з білками таких препаратів, як дигоксин, варфарин, фенітоїн та індометацин. Клінічний досвід вказує на відсутність негативних взаємодій при одночасному застосуванні доксазозину та тіазидних діуретиків, фуросеміду, бета-блокаторів, нестероїдних протизапальних засобів, антибіотиків, гіпоглікемічних препаратів для перорального застосування, сечогінних лікарських засобів та антикоагулянтів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняПлот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.Власник реєстраційного посвідченняАМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.Місцезнаходження1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Доксазозин-Кредофарм
Виробник:Юнімакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для "Амерікен Нортон Корпорейшн", Індія/США
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12497/01/01 від 18.03.2008. Наказ № 715 від 13.09.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Doxazosin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина:1 таблетка містить доксазозину мезилат еквівалентно доксазозину 2 мг або 4 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), желатин, магнію стеарат, тальк очищений, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, для таблеток по 4 мг – барвник еритрозин (Е 127), для таблеток по 2 мг – барвник діамантово-блакитний, барвник тартразин (Е 102).

Фармакотерапевтична група:Альфа-адреноблокатори
Код АТС:C02CA04 - Доксазозин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама