Екокаїн інструкція по застосуванню

Екокаїн фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Екокаїн розчин 2 % по 1,8 мл у картр. №50
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3023/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить: лідокаїну гідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій. 

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин;

Виробник:

Л.Молтені і К. деі Ф.ллі Алітті Сосіета ді Езерчиціо С.п.А., Італія

Фармакотерапевтична група:

Сечогінні препарати. Високоселективні діуретики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активна речовина лідокаїн є амідним місцевим знеболювальним засобом. Механізм дії пов’язаний із стабілізацією мембран за рахунок блокади натрієвих каналів. Анестезуюча дія швидка. Тривалість знеболювання залежить від місця ін’єкції, концентрації. Фармакокінетика. Зв’язування з білками плазми становить 60 - 80% при концентрації лідокаїну 1 - 4 мкг/мл. Лідокаїн проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. Після введення лідокаїн швидко метаболізується у печінці (основними метаболітами є моноетилгліцинксилідид і гліцинксилідид). Метаболіти та незмінений лікарський засіб виводяться нирками.

Показання до застосування:

Місцева анестезія (у т.ч. термінальна, інфільтраційна, провідникова) у стоматології.

Протипоказання:

Відома підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Не застосовувати при відомій або припустимій вагітності, в період годування дитини груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Ефективність і безпека лідокаїну у стоматології залежать від дози та належної процедури введення, а також від своєчасних заходів безпеки.Перед тим як починати лікування, лікар повинен перевірити стан серцево-судинної системи пацієнта. Необхідно уникати будь-якого передозування, а інтервал між застосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 години.У будь-якому випадку слід використовувати найнижчі дози і концентрації, необхідні для того, щоб отримати бажаний ефект. Пацієнт повинен перебувати під суворим наглядом, і при перших ознаках передозування (наприклад втрата свідомості) введення препарату необхідно припинити. У наявності необхідно мати обладнання для невідкладної медичної допомоги, ліки та персонал, оскільки зрідка повідомлялося про серйозні, інколи смертельні реакції, навіть за відсутності підвищеної чутливості до препарату в анамнезі.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.При застосуванні звичайних доз препарат не впливає на здатність керувати автомобілем. Тільки лікар може визначити, чи пацієнт здатен керувати автомобілем і механізмами після операції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим вводити 1 - 2 мл або більше, залежно від вимог операції, шляхом інфільтрації або блокадою периферійного нерва. Знеболювальний розчин необхідно вводити малими дозами зі швидкістю введення приблизно 1 мл/хв.Максимальна добова доза становить 300 мг лідокаїну.Для здорової дорослої людини, яка раніше не лікувалася седативними засобами, максимальними дозами, що вводяться одноразово або повторними введеннями протягом не більше 120 хвилин, є 300 мг лідокаїну гідрохлориду. В педіатричній практиці використовується з обережністю. Доза препарату залежить від віку та маси тіла дитини.

Передозування:

Критичні ситуації, які виникають унаслідок застосування місцевих знеболювальних засобів, звичайно пов’язані з високими рівнями останніх у плазмі, які виникають через випадкове внутрішньосудинне введення.Повідомлялося про такі небажані явища при передозуванні:збудження ЦНС, тремор, дезорієнтація, запаморочення, мідріаз, підвищення температури тіла; при дуже високих дозах можливі тризм і конвульсії. Якщо страждає довгастий мозок, є залучення серцево-судинних, респіраторних та блювотних центрів з подальшим підсиленим потінням, аритміями, гіпертензією, розширенням бронхів, нудотою та блюванням. При перших ознаках передозування введення препарату слід припинити. Пацієнта необхідно покласти горизонтально, впевнитися, що він дихає вільно, якщо ні, потрібно дати кисень або у випадку серйозної задишки застосувати апарат штучного дихання. Необхідно уникати застосування аналептиків, щоб не погіршити стан пацієнта, збільшуючи споживання кисню. Судоми можна контролювати, використовуючи діазепам у дозах 10 – 20 мг внутрішньовенно. Застосування барбітуратів не рекомендується. Кровообіг можна підтримувати, вводячи внутрішньовенно глюкокортикоїди у відповідних дозах. Діаліз неефективний. У належних дозах як протикислотний засіб можна внутрішньовенно застосовувати гідрокарбонат натрію.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи можливі брадикардія та гіпотензія.Можуть виникнути алергічні реакції у вигляді ураження шкіри, кропив’янки, набряків або анафілаксії, можливі запаморочення, головний біль, занепокоєння, порушення сну.

Лікарська взаємодія:

Препарат несумісний з амфотерицином, метогекситоном натрію, сульфадіазином натрію, мефентерміну гідрохлоридом, лугами, важкими металами, окислювачами, таніном, повітрям і світлом.

Термін придатності:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 1,8 мл у картриджі, по 10 картриджів у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуРозчин для ін’єкцій.АдресаСтрада Статале 67, Локаліта Гранатьіері Скандичі (Флоренція), Італія / Strada Statale 67, Località Granatieri Scandicci (Firenze), Italy
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N01BB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Екокаїн
Виробник:Л.Молтені і К. деі Ф.ллі Алітті Сосіета ді Езерчиціо С.п.А., Італія
Форма випуску: По 1,8 мл у картриджі, по 10 картриджів у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3023/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Lidocaine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить: лідокаїну гідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій. 

Фармакотерапевтична група:Сечогінні препарати. Високоселективні діуретики.
Код АТС:N01BB02 - Лідокаїн
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама