Енагексал інструкція по застосуванню

Енагексал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Енагексал таблетки по 10 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1052/01/02 від 10.07.2009. Наказ № 497 від 10.07.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить еналаприлу малеату 5 мг, або 10 мг, або 20 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію гідрокарбонат, тальк, гідроксипропілцелюлоза (таблетки 5 мг), заліза оксид (III) червоний (таблетки 10 мг і 20 мг), заліза оксиду гідрат (III) жовтий (таблетки 20 мг).

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 5 мг: овальні, двоопуклі, білого кольору, рифлені з обох боків (snap tab) таблетки, з лінією розлому на одному боці та тисненням “EN 5” – на іншому; таблетки по 10 мг: овальні, двоопуклі, червоно-коричневого кольру, рифлені з обох боків (snap tab) таблетки, з лінією розлому на одному боці та тисненням “EN 10” – на іншому; таблетки 20 мг: овальні, двоопуклі, оранжевого кольору, рифлені з обох боків (snap tab) таблетки, з лінією розлому на одному боці та тисненням “EN 20” – на іншому;

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Інгібітори АПФ.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Еналаприл за хімічною структурою є похідним двох амінокислот – L-аланіну і L-проліну. Після перорального прийому препарат швидко абсорбується та трансформується (шляхом гідролізу) в активний метаболіт - еналаприлат, який має властивості високоспецифічного інгібітору АПФ. Еналаприлат гальмує перетворення ангіотензину I в ангіотензин II та розпад брадикініну. Результатом його дії є системна периферична вазодилатація і зниження загального периферичного судинного опору, системного артеріального тиску, післянавантаження на серце, тиску в малому колі кровообігу. Зменшення концентрації ангіотензину ІІ зумовлює підвищення активності реніну за рахунок негативного зворотного зв’язку та зменшення секреції альдостерону. При тривалому застосуванні препарат перешкоджає розвитку гіпертрофії міокарда лівого шлуночка і гладком’язових елементів судинної стінки, запобігає прогресуванню серцевої недостатності та уповільнює розвиток дилатації лівого шлуночка. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо всмоктується 50 - 70 % еналаприлу, їжа не впливає на процес абсорбції. Зв’язування з білками крові – 50 - 60%. Біотрансформація відбувається в печінці шляхом гідролізу до активного метаболіту - еналаприлату. Максимальна концентрація еналаприлу в плазмі крові реєструється через 1 год, еналаприлату - через 3 - 4 год після прийому per os. Період напіввиведення еналаприлату – 11 год, який зростає за наявності ниркової недостатності. Виводиться нирками до 60% прийнятої дози (20% у вигляді еналаприлу та 40% - у вигляді еналаприлату). До 33% введеної дози елімінує через шлунково-кишковий тракт (у вигляді незміненої речовини - 6%, метаболіту - до 27%). Еналаприлат виводиться при гемодіалізі та перитонеальному діалізі. Тривалість дії лікарського засобу до 24 год. Препарат проникає через плаценту, в незначних кількостях секретується в грудне молоко.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія. Хронічна серцева недостатність. Безсимптомне порушення функції лівого шлуночка, в тому числі після інфаркту міокарда (фракція викиду £ 35%).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до еналаприлу та складових препарату. Ангіоневротичний набряк в анамнезі, в тому числі після застосування інгібіторів АПФ, ідіопатичний та спадковий набряк Квінке. Стеноз ниркової артерії (двобічний/стеноз артерії єдиної нирки). Клінічний стан після трансплантації нирки. Стеноз артеріального або мітрального клапана з вираженими порушеннями гемодинаміки, гіпертрофічна кардіоміопатія, первинний гіперальдостеронізм, захворювання печінки, печінкова недостатність. Аферез з декстрансульфатом. Проведення десенсибілізації до отрути комах. Діти до 12 років. Вагітність, період лактації.

Особливості застосування:

Ефективність і безпека застосування еналаприлу при лікуванні дітей не вивчались.У пацієнтів з гіповолемією, дефіцитом натрію у зв’язку із застосуванням діуретиків, безсольової дієти, через блювання, діарею або в зв’язку з діалізом можливий розвиток раптової тяжкої гіпотензії, гострої ниркової недостатності. В таких випадках доцільно компенсувати втрати рідини і солей до початку лікування еналаприлом і забезпечити адекватний медичний нагляд. Нерідко гіпотензія, особливо після першої дози, може розвинутись у хворих з тяжкими формами серцевої недостатності, що слід враховувати, призначаючи початкову дозу та підтримуючу терапію.З особливою обережністю (враховуючи співвідношення користь/ризик) слід призначати препарат хворим з порушеннями функції нирок, печінки, порушеннями кровотворення, аутоімунними захворюваннями, вираженим аортальним або мітральним стенозом, іншими захворюваннями з обструкцією шляхів відтоку з лівого шлуночка. Всі вищеперелічені патологічні стани при застосуванні еналаприлу вимагають відповідного медичного нагляду та лабораторного контролю. Для препаратів групи інгібіторів АПФ можлива перехресна гіперчутливість. Хворі похилого віку можуть виявляти підвищену чутливість до еналаприлу стосовно розвитку гіпотензії та ортостатичних реакцій. Під час лікування еналаприлом може мати місце гіперкаліємія, рідко – підвищення рівня креатиніну, протеїнурія, особливо за наявності ниркової і/або серцевої недостатності, що вимагає обов’язкового лабораторного контролю.Особлива обережність необхідна при призначенні еналаприлу пацієнтам, які паралельно приймають/приймали діуретики. Якщо терапію діуретичними засобами відмінити неможливо, рекомендовано починати терапію з мінімальних доз еналаприлу та забезпечити адекватний контроль артеріального тиску та функції нирок.За наявності первинного гіперальдостеронізму інгібітори АПФ - неефективні, тому їх застосування не рекомендується. У хворих, які знаходяться на гемодіалізі з використанням поліакрилонітрилових мембран AN69, зареєстровані випадки анафілактоїдних реакцій на фоні супутньої терапії еналаприлом, тому рекомендовано утриматись від подібних поєднань.1 таблетка містить 0,01 вуглеводної одиниці обміну.Необхідна обережність при роботі з транспортними та іншими потенційно небезпечними технічними засобами через можливість запаморочення, особливо на початку лікування еналаприлом.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки можна приймати незалежно від вживання їжі. Режим дозування - 1 раз на добу. За необхідності можна розділити добову дозу на два прийоми – вранці та ввечері.При артеріальній гіпертензії початкова доза становить 5 мг один раз на добу з подальшою корекцією дози залежно від реакції пацієнта. За необхідності дозу підвищують до 10 мг на добу. Інтервал між підвищенням дози - 3 тижні. Підтримуюча доза становить 10 мг на добу. Максимальна добова доза препарату - 40 мг. Для хворих з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 30 - 60 мл/хв) рекомендована початкова доза - 2,5 мг на добу. Підтримуюча доза становить 5 - 10 мг на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 20 мг на добу; залежно від переносимості деяким пацієнтам доцільно подовжувати інтервали між прийомами препарату (1 раз в 2 дні).Для хворих з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) рекомендована початкова доза - 2,5 мг на добу. Підтримуюча доза становить 5 мг на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 10 мг на добу; залежно від переносимості деяким пацієнтам доцільно подовжувати інтервали між прийомами препарату (1 раз в 2 дні). Пацієнти, які знаходяться на гемодіалізі, приймають препарат після процедури.При хронічній серцевій недостатності початкова доза препарату - 2,5 мг на добу. Подальше підвищення дози залежить від реакції пацієнта. Підтримуюча доза становить 5 - 10 мг на добу, максимальна – 20 мг на добу.

Передозування:

Найбільш характерні риси передозування: виражені гіпотензія з погіршанням перфузії життєво важливих органів і ступор, брадикардія, колапс, порушення електролітного балансу, ниркова недостатність. Рівні еналаприлату у плазмі, що в 100 - 200 разів перевищували звичайні після терапевтичних доз, описані при прийомі відповідно 300 мг і 400 мг еналаприлу. При передозуванні рекомендовано надати хворому горизонтального положення з низьким узголів’ям. Якщо таблетки були прийняті нещодавно (протягом останніх 30 хв) слід стимулювати блювання, здійснити промивання шлунка. Надалі показано внутрішньовенне введення фізіологічного розчину та/чи плазмозамінників. За необхідності внутрішньовенно вводять катехоламіни та ангіотензин ІІ. Необхідно контролювати та коригувати життєво важливі функції. Еналаприлат може бути видалений з організму за допомогою гемодіалізу. При резистентній до терапії брадикардії проводять кардіостимуляцію. Контролюють концентрацію електролітів і креатиніну в сироватці крові.

Побічні дії:

Можливі сухий кашель, головний біль. Рідше спостерігаються: артеріальна гіпотензія (особливо після прийому першої дози препарату), ортостатичні реакції, які супроводжуються запамороченням, слабкістю, порушенням зору, колапсом, прискорене серцебиття, порушення серцевого ритму, біль у грудях, стенокардія, відчуття втоми, слабкість, порушення сну, нервозність, депресії, парестезії, судоми, шум у вухах, сплутаність свідомості; дисгевзія (порушення смакових відчуттів), нудота, блювання, діарея, анорексія, панкреатит, стоматит; глосит, відчуття сухості у роті; задишка, ринорея, фарингіт, дистонія, інфільтрати в легенях, сухий кашель, бронхоспазм; алергічні реакції, в тому числі шкірні висипання, ангіоневротичний набряк з еозинофілією, температурними реакціями, болями в суглобах; синдром Стівенса-Джонсона, епідермальний некроліз. Шкірні реакції можуть супроводжуватися пропасницею, міалгією, міозитом, артралгією, артритом, васкулітом, серозитом, еозинофілією, лейкоцитозом та/або підвищеними титрами антинуклеарних антитіл. З боку лабораторних показників: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз (частота гематологічних порушень частіше спостерігалась у хворих з нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями; можливі: підвищення концентрації калію, креатиніну та сечовини в сироватці крові. Є відомості про погіршання функції нирок та появу протеїнурії на фоні терапії інгібіторами АПФ. Зареєстровано поодинокі випадки гепатотоксичності еналаприлу, найчастіше мав місце холестаз, проте спостерігалось підвищення активності печінкових трансаміназ та вмісту білірубіну за рахунок порушення функції печінки з ураженням і некрозом гепатоцитів. Можливі: імпотенція, гіперемія шкіри, фотосенсибілізація, нечіткість зору, алопеція, оніхоліз, синдром Рейно.

Лікарська взаємодія:

Алкоголь, діуретики, антигіпертензивні засоби (бета-адреноблокатори, альфа-адреноблокатори, антагоністи кальцію та інші) потенціюють гіпотензивний ефект еналаприлу. Снодійні, наркотичні, знеболювальні засоби сприяють зниженню артеріального тиску при застосуванні з еналаприлом. За необхідності хірургічного втручання слід поінформувати анестезіолога про терапію еналаприлом малеатом.Одночасний прийом з калійзберігаючими діуретиками (спіронолактоном, амілоридом, тріамтереном) може призвести до гіперкаліємії. Тому за умови одночасного застосування названих засобів необхідно контролювати концентрацію калію в плазмі крові. Гіперкаліемія також може бути спровокована одночасним прийомом циклоспорину, препаратів калію, харчових добавок, які містять калій, що особливо актуально за наявності ниркової недостатності, цукрового діабету. Нестероїдні протизапальні препарати, особливо індометацин, зменшують гіпотензивний ефект еналаприлу.При застосуванні з препаратами літію можлива затримка виведення літію з організму і відповідно підвишення ризику його побічної та токсичної дії.Засоби, які пригнічують функцію кісткового мозку при застосуванні разом з еналаприлом, підвищують ризик розвитку нейтропенії та/або агранулоцитозу (алопуринол, цитостатичні, імуносупресивні засоби, системні кортикоїди, прокаїнамід).Естрогени при одночасному застосуванні можуть знижувати антигіпертензивний ефект еналаприлу (через затримку рідини в організмі).Симпатоміметики можуть ослабляти антигіпертензивну дію еналаприлу.Надмірне вживання натрію хлориду знижує гіпотензивний ефект еналаприлу.На фоні використання пероральних протидіабетичних засобів (наприклад сульфанілсечовини/бігуанідів), інсуліну можливо посилення гіпотензивного ефекту еналаприлу.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темному місці при температурі не вище 25оС. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: enalapril; L-пролін-1-[N-[1-(етоксикарбоніл)-3-феніл-пропіл]-L-аланіл]-,(S)-,(Z)-2-бутендіат (1:1);Форма випускуТаблетки.АдресаSalutas Pharma GmbH, Otto-von-Guericke-Allee 1, D-39179 Barleben.Адреса Представництва “Гексал АГ” в Україні.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ C09AA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Енагексал
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: По 30 таблеток в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1052/01/02 від 10.07.2009. Наказ № 497 від 10.07.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Enalapril
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить еналаприлу малеату 5 мг, або 10 мг, або 20 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію гідрокарбонат, тальк, гідроксипропілцелюлоза (таблетки 5 мг), заліза оксид (III) червоний (таблетки 10 мг і 20 мг), заліза оксиду гідрат (III) жовтий (таблетки 20 мг).

Фармакотерапевтична група:Інгібітори АПФ.
Код АТС:C09AA02 - Еналаприл
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Потріскані стопи ніг: від гіпотиреозу до раку крові
Які ще захворювання може вказувати суха шкіра п'ят...
Цей природний засіб може знизити рівень артеріального тиску до 12 мм рт. ст.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Фі...
Реклама