Етид інструкція по застосуванню

Етид фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Етид таблетки, в/о, по 250 мг №50 (10х5) у стрип.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10320/01/01 від 10.12.2009. Наказ № 937 від 10.12.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: etionamide;1 таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію бензоат (Е 211), гідроксипропілметилцелюлоза (Е5), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят; покриття: поліетиленгліколь 4000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 5), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 15), тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору.

Виробник:

Люпін Лімітед, Індія

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Етіонамід – резервний протитуберкульозний засіб. Є тіамідом ізоникотинової кислоти, тому за структурою та антибактеріальними властивостям близький до ізоніазиду. Менш активний, ніж ізоніазид, до збудників туберкульозу; чинить дію на штами мікобактерій, стійкі до ізоніазиду. Механізм дії пов’язаний з блокадою синтезу міколієвої кислоти у мікобактерій, тому діє туберкулостатично. Мінімальна пригнічувальна концентрація відносно збудників туберкульозу становить 0,6 мг/л. Під час лікування туберкулостатична активність етіонаміду зменшується. Фармакокінетика. Після прийому перорально (внутрішньо) Етид легко і майже повністю (80 %) всмоктується з травного тракту. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові становить приблизно 90 - 180 хв. Швидко розподіляється в тканинах, у незначній кількості (10 %) зв'язується з білками. Метаболізується в печінці до S-оксиду, який сам може проявляти туберкулостатичну активність. Виводиться з сечею та фекаліями. Період напіввиведення – у межах 2 - 3 годин.

Показання до застосування:

Лікування туберкульозу в складі комбінованої терапії з іншими засобами, при полірезистентності до ізоніазиду або рифампіцину, або до інших протитуберкульозних засобів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Цукровий діабет, епілепсія, тяжкі порушення функції травного тракту та печінки. Період вагітності та годування груддю. Дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю призначають препарат хворим з психічними відхиленнями. Перед призначенням слід перевірити чутливість виділеного збудника туберкульозу до препарату. Перед початком лікування та через 2 - 4 тижні лікування необхідно контролювати активність трансаміназ печінки. У випадку одночасного застосування препарату з піразинамідом необхідний більш частий, ніж звичайно, контроль функції печінки. Слід уникати одночасного прийому препаратів, що чинять гепатотоксичну дію. Під час прийому препарату призначають піридоксину гідрохлорид для попередження розвитку поліневриту.Застосування препарату в монотерапії призводить до швидкого розвитку резистентності

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують.Під час застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

На період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Немає даних щодо застосування дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо з їжею або після вживання їжі, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим призначають по 15 - 20 мг на 1 кг маси тіла 1 раз на добу, щоденно. З метою зниження ризику розвитку побічних реакцій терапію починають з 250 мг на добу і титрують до оптимально переносимих доз (наприклад, 250 мг на добу протягом 1 - 2 днів, з наступним збільшенням по 250 мг двічі на добу щоденно протягом 1 - 2 днів, далі дозу збільшують до 1 г на добу, розподіленого на 3 - 4 прийоми).Максимальна добова доза – 1 г. Дітям старше 14 років призначають 10 - 20 мг на 1 кг маси тіла розподілені на 2-3 прийоми або 15 мг на 1 кг маси тіла кожні 24 години як окрему добову дозу.

Передозування:

Передозування проявляється симптомами ураження травного тракту, центральної та периферичної нервової системи. Підвищується активність трансаміназ плазми крові. Лікування. Відмінити застосування препарату, промити шлунок. Призначають 1 - 2 мл 5 % розчину піридоксину гідрохлориду, нікотинамід по 0,1 г 2 - 3 рази на день. Специфічий антидот не існує.

Побічні дії:

З боку травного тракту: анорексія, стоматит, гіперсалівація, металевий присмак, нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, діарея. З боку печінки: підвищення білірубіну, АЛТ, АСТ, гепатит з або без жовтяниці. Метаболічні порушення: зменшення маси тіла, гіпоглікемія; загострення цукрового діабету.З боку нервової системи, психіки: периферичний неврит, неврит зорового нерва, головний біль, слабкість, безсоння, депресія, психоз, інші психічні порушення. З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія. З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, пурпура. З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, гіпотиреоз, гінекомастія, порушення менструального циклу – дисменорея, імпотенція.Алергічні реакції: шкірні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит.Інші: дефіцит піридоксину (гіповітаміноз B6), диплопія, фотосенсебілізація.

Лікарська взаємодія:

Етид призначають у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами, але не слід призначати разом з протіонамідом. При одночасному застосуванні Етиду та пероральних антидіабетичних засобів посилюється дія останніх.При застосуванні одночасно з циклосерином підвищується ризик виникнення нейротоксичних побічних ефектів (особливо у хворих з психічними відхиленнями).Необхідно уникати одночасного призначення з іншими гепатотоксичними препаратами.Одночасний прийом алкоголю підвищує ризик розвитку психотичних побічних реакцій.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у стрипі; по 5 стрипів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняА-28/1, М.І.Д.Сі., Чікалтана, Аурангабад 431210, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J04AD03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Етид
Виробник:Люпін Лімітед, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у стрипі; по 5 стрипів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10320/01/01 від 10.12.2009. Наказ № 937 від 10.12.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Ethionamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: etionamide;1 таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію бензоат (Е 211), гідроксипропілметилцелюлоза (Е5), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят; покриття: поліетиленгліколь 4000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 5), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 15), тальк.

Фармакотерапевтична група:Протитуберкульозні препарати.
Код АТС:J04AD03 - Етіонамід
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама