Етид інструкція по застосуванню

Етид фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Етид таблетки, в/о, по 250 мг №50 (10х5) у стрип.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10320/01/01 від 10.12.2009. Наказ № 937 від 10.12.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: etionamide;1 таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію бензоат (Е 211), гідроксипропілметилцелюлоза (Е5), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят; покриття: поліетиленгліколь 4000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 5), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 15), тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору.

Виробник:

Люпін Лімітед, Індія

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Етіонамід – резервний протитуберкульозний засіб. Є тіамідом ізоникотинової кислоти, тому за структурою та антибактеріальними властивостям близький до ізоніазиду. Менш активний, ніж ізоніазид, до збудників туберкульозу; чинить дію на штами мікобактерій, стійкі до ізоніазиду. Механізм дії пов’язаний з блокадою синтезу міколієвої кислоти у мікобактерій, тому діє туберкулостатично. Мінімальна пригнічувальна концентрація відносно збудників туберкульозу становить 0,6 мг/л. Під час лікування туберкулостатична активність етіонаміду зменшується. Фармакокінетика. Після прийому перорально (внутрішньо) Етид легко і майже повністю (80 %) всмоктується з травного тракту. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові становить приблизно 90 - 180 хв. Швидко розподіляється в тканинах, у незначній кількості (10 %) зв'язується з білками. Метаболізується в печінці до S-оксиду, який сам може проявляти туберкулостатичну активність. Виводиться з сечею та фекаліями. Період напіввиведення – у межах 2 - 3 годин.

Показання до застосування:

Лікування туберкульозу в складі комбінованої терапії з іншими засобами, при полірезистентності до ізоніазиду або рифампіцину, або до інших протитуберкульозних засобів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Цукровий діабет, епілепсія, тяжкі порушення функції травного тракту та печінки. Період вагітності та годування груддю. Дитячий вік до 14 років.

Особливості застосування:

З обережністю призначають препарат хворим з психічними відхиленнями. Перед призначенням слід перевірити чутливість виділеного збудника туберкульозу до препарату. Перед початком лікування та через 2 - 4 тижні лікування необхідно контролювати активність трансаміназ печінки. У випадку одночасного застосування препарату з піразинамідом необхідний більш частий, ніж звичайно, контроль функції печінки. Слід уникати одночасного прийому препаратів, що чинять гепатотоксичну дію. Під час прийому препарату призначають піридоксину гідрохлорид для попередження розвитку поліневриту.Застосування препарату в монотерапії призводить до швидкого розвитку резистентності

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують.Під час застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

На період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Немає даних щодо застосування дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо з їжею або після вживання їжі, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим призначають по 15 - 20 мг на 1 кг маси тіла 1 раз на добу, щоденно. З метою зниження ризику розвитку побічних реакцій терапію починають з 250 мг на добу і титрують до оптимально переносимих доз (наприклад, 250 мг на добу протягом 1 - 2 днів, з наступним збільшенням по 250 мг двічі на добу щоденно протягом 1 - 2 днів, далі дозу збільшують до 1 г на добу, розподіленого на 3 - 4 прийоми).Максимальна добова доза – 1 г. Дітям старше 14 років призначають 10 - 20 мг на 1 кг маси тіла розподілені на 2-3 прийоми або 15 мг на 1 кг маси тіла кожні 24 години як окрему добову дозу.

Передозування:

Передозування проявляється симптомами ураження травного тракту, центральної та периферичної нервової системи. Підвищується активність трансаміназ плазми крові. Лікування. Відмінити застосування препарату, промити шлунок. Призначають 1 - 2 мл 5 % розчину піридоксину гідрохлориду, нікотинамід по 0,1 г 2 - 3 рази на день. Специфічий антидот не існує.

Побічні дії:

З боку травного тракту: анорексія, стоматит, гіперсалівація, металевий присмак, нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, діарея. З боку печінки: підвищення білірубіну, АЛТ, АСТ, гепатит з або без жовтяниці. Метаболічні порушення: зменшення маси тіла, гіпоглікемія; загострення цукрового діабету.З боку нервової системи, психіки: периферичний неврит, неврит зорового нерва, головний біль, слабкість, безсоння, депресія, психоз, інші психічні порушення. З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія. З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, пурпура. З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, гіпотиреоз, гінекомастія, порушення менструального циклу – дисменорея, імпотенція.Алергічні реакції: шкірні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит.Інші: дефіцит піридоксину (гіповітаміноз B6), диплопія, фотосенсебілізація.

Лікарська взаємодія:

Етид призначають у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами, але не слід призначати разом з протіонамідом. При одночасному застосуванні Етиду та пероральних антидіабетичних засобів посилюється дія останніх.При застосуванні одночасно з циклосерином підвищується ризик виникнення нейротоксичних побічних ефектів (особливо у хворих з психічними відхиленнями).Необхідно уникати одночасного призначення з іншими гепатотоксичними препаратами.Одночасний прийом алкоголю підвищує ризик розвитку психотичних побічних реакцій.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у стрипі; по 5 стрипів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняА-28/1, М.І.Д.Сі., Чікалтана, Аурангабад 431210, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J04AD03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Етид
Виробник:Люпін Лімітед, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у стрипі; по 5 стрипів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10320/01/01 від 10.12.2009. Наказ № 937 від 10.12.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Ethionamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: etionamide;1 таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію бензоат (Е 211), гідроксипропілметилцелюлоза (Е5), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят; покриття: поліетиленгліколь 4000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 5), гідроксипропілметилцелюлоза (Е 15), тальк.

Фармакотерапевтична група:Протитуберкульозні препарати.
Код АТС:J04AD03 - Етіонамід
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама