Фасторік-Н інструкція по застосуванню

Фасторік-Н фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Фасторік-Н краплі наз. 0,05 % по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12395/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 568 від 26.07.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг або 0,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію хлорид; динатрію едетат; 50 % розчин бензалконію хлориду; вода очищена. 

Виробник:

Плетхіко Фармасьютікалз Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Антиалергічні засоби, за винятком кортик

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування закладеності носа при ГРВІ, синуситі. Допоміжна терапія при середньому отиті (для усунення набряку слизової оболонки). Для полегшення проведення риноскопії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату, вузькокутова глаукома, атрофічний риніт, трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає. Діти. Не рекомендовано застосовувати препарат дітям віком до 6 місяців. Для лікування дітей віком від 6 місяців до 1 року препарат застосовують тільки за призначенням лікаря. Фасторік –Н, 0,05 % розчин, застосовують дітям віком від 6 місяців до 6 років.Фасторік–Н, 0,1 % розчин, застосовують дітям старше 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням препарату слід ретельно прочистити ніс. Розчин 0,05 % застосовують дітям віком від 6 місяців до 6 років по 1-2 краплі у кожний носовий хід 1-2 рази на добу (кожні 8-10 годин). Не більше 3-х разів на добу в кожний носовий хід. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль. Розчин 0,1 % застосовують дорослим та дітям віком від 6 років по 2-3 краплі у кожний носовий хід 3-4 рази на добу.Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль. 

Передозування:

При занадто частому закапуванні або застосуванні препарату у підвищеній концентрації можуть проявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості у носі, нудоти, депресії, підвищення артеріального тиску, короткочасного порушення зору. Необхідно припинити застосування препарату і застосовувати препарати-антагоністи: симпатолітики та α -адреноблокатори (фентоламін, тропафен), симптоматичну терапію. Якщо препарат випадково випили, необхідно промити шлунок, прийняти проносні засоби та ентеросорбенти, провести лікування а-адреноблокаторами, симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Можливі побічні ефекти: печіння, поколювання, сухість у носі, чхання, нудота, задишка, ангіоневротичний набряк. У поодиноких випадках можливі системні алергічні реакції. При тривалому застосуванні або застосуванні високих концентрацій можуть відзначатися набряк слизової оболонки носа, прояви резорбтивного ефекту у вигляді запаморочення, головного болю, безсоння, блювання, підвищення артеріального тиску, відчуття серцебиття, порушення серцевого ритму, короткочасного порушення зору. При особливо тривалому застосуванні препарату у високих дозах може розвинутись депресивний стан.

Лікарська взаємодія:

Препарат взаємодіє з іншими лікарськими засобами лише при наявності резорбтивного ефекту. Препарати – адреноміметики інших груп посилюють дію ксилометазоліну. Адренолітики та симпатолітики, антагоністи кальцію ослаблюють його ефект. Препарат посилює гіпертензивну дію трициклічних антидепресантів та інгібіторів моноаміноксидази на серцево-судинну систему.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Захищати від потрапляння прямих сонячних променів.

Форма випуску / упаковка:

Краплі назальні по 10 мл у пластикових флаконах. По 1 флакону вміщують у картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняПрепарат не слід застосовувати більше 10 днів поспіль. Тривале лікування препаратом може спричинити зворотний ефект. Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які при застосуванні адренергічних препаратів мають сильні реакції, які виявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії, підвищення артеріального тиску.Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та осіб літнього віку. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на артеріальну гіпертензію, закритокутову глаукому, цукровий діабет або при захворюваннях щитовидної залози.У зв’язку із судинозвужувальною дією препарату можливе підвищення внутрішньоочного тиску.Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні, тому застосування протипоказано.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA07:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Фасторік-Н
Виробник:Плетхіко Фармасьютікалз Лтд, Індія
Форма випуску: Краплі назальні по 10 мл у пластикових флаконах. По 1 флакону вміщують у картонну коробку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12395/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 568 від 26.07.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Xylomethazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг або 0,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію хлорид; динатрію едетат; 50 % розчин бензалконію хлориду; вода очищена. 

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Антиалергічні засоби, за винятком кортик
Код АТС:R01AA07 - Ксилометазолін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама