Фенотропил інструкція по застосуванню

Фенотропил фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Фенотропил таблетки по 100 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8945/01/01 від 16.06.2011. Наказ № 360 від 16.06.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Виробник:

Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Захворювання центральної нервової системи різного ґенезу, особливо пов’язані із судинними захворюваннями і порушеннями обмінних процесів у мозку, які супроводжуються погіршенням інтелектуально-мнестичних функцій, зниженням рухової активності.Невротичні стани, що проявляються млявістю, підвищеною виснаженістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам’яті, зниженням засвоєння інформації.Депресії легкої і середньої тяжкості.Психоорганічні синдроми, що проявляються інтелектуально-мнестичними порушеннями та апатико-абулічними явищами, а також млявоапатичні стани при шизофренії.Судомні стани.Ожиріння (аліментарно-конституціонального ґенезу).Профілактика гіпоксії, підвищення стійкості до стресу, корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах професійної діяльності з метою попередження розвитку втоми і підвищення розумової і фізичної працездатності, корекція добового біоритму, інверсія циклу “сон-неспання”.Хронічний алкоголізм (з метою зменшення явищ астенії, депресії, інтелектуально-мнестичних порушень).

Протипоказання:

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При надмірному психоемоційному виснаженні на фоні хронічного стресу і перевтомлення, хронічного безсоння одноразовий прийом фенотропілу у першу добу може спричинити різку потребу у сні. Таким хворим в амбулаторних умовах слід рекомендувати розпочинати курсовий прийом препарату у неробочі дні.Фенотропіл застосовують з обережністю для лікування хворих з тяжкими ураженнями печінки і нирок, тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, хворих на атеросклероз, а також хворих, які перенесли раніше панічні атаки, гострі психотичні стани, що перебігають із психомоторним збудженням – внаслідок можливості загострення симптомів тривоги, паніки, галюцинацій і марення, а також у хворих, які схильні до алергічних реакцій на ноотропні препарати групи піролідону.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не застосовують у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не рекомендується застосовувати препарат при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, що вимагають підвищеної уваги.

Діти:

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо, одразу після прийому їжі. Дозу препарату та тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Дози варіюють залежно від особливостей стану хворого. Середня разова доза становить 150 мг (від 100 мг до 250 мг); середня добова доза становить 250 мг (від 200 мг до 300 мг). Максимальна допустима доза становить 750 мг на добу. Рекомендується розподіляти добову дозу на 2 прийоми. Добову дозу до 100 мг слід приймати одноразово у ранкові часи, а вище 100 мг – розподілити добову дозу на 2 прийоми. Тривалість лікування може варіювати від 2-х тижнів до 3-х місяців. Середня тривалість лікування становить 30 днів. При необхідності курс може бути повторений через 1 місяць. Для підвищення працездатності – 100-200 мг одноразово зранку, протягом 2-х тижнів (для спортсменів – 3 дні).Рекомендована тривалість лікування для хворих з аліментарно-конституціональним ожирінням становить 30-60 днів у дозуванні 100-200 мг 1 раз на добу (вранці).Не рекомендується приймати фенотропіл пізніше 15-ї години.

Передозування:

При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій. Лікування: симптоматичне.

Побічні дії:

Побічні реакції представлені відповідно до наступної градації частоти їх виникнення : дуже часто (≥1/10), часто (від ≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (наявні дані не дозволяють визначити частоту).Безсоння (у разі прийому препарату пізніше 15 годин) - частота невідома. У деяких хворих у перші 1-3 дні прийому препарату може виникнути психомоторне збудження, гіперемія шкірних покривів, відчуття тепла - частота невідома.У постреєстраційних клінічних дослідженнях додатково були виявлені наступні побічні реакції зі встановленим вірогідним зв'язком з прийомом препарату :З боку центральної нервової системи: нечасто - головний біль, дратівливість, запаморочення, плаксивість, агресія, порушення сну, стурбованість.З боку серцево-судинної системи: нечасто - підвищення артеріального тиску.Алергічні реакції: рідко - гіперемія і гіперкератоз шкіри долонь.У постреєстраційних клінічних дослідженнях спостерігалися також реакції, зв'язок яких з прийомом препарату Фенотропил® не був доведений :З боку центральної нервової системи: нечасто - безсоння, сонливість; рідко - транзиторні просоночні галюцинації, нав'язливість, депресія, слабкість, апатія, гіпоманія.З боку травного тракту : рідко - сухість у роті, дизгевзія (гіркий присмак у роті).Алергічні реакції: нечасто - висипання і шкірний свербіж; частота невідома - кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Лікарська взаємодія:

Може посилювати дію препаратів, що стимулюють центральну нервову систему, антидепресантів та ноотропних препаратів.

Термін придатності:

5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30 0С.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 100 мг. По 10 таблеток в блістері. По 1 або 3 блістери разом з інструкцією в пачці з картону. Категорія відпуску. Без рецепта - № 10.За рецептом - № 30.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Фенотропил
Виробник:Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація
Форма випуску: Таблетки по 100 мг. По 10 таблеток в блістері. По 1 або 3 блістери разом з інструкцією в пачці з картону. Категорія відпуску. Без рецепта - № 10.За рецептом - № 30.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8945/01/01 від 16.06.2011. Наказ № 360 від 16.06.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Mono
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама