Гінепристон інструкція по застосуванню

Гінепристон фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Гінепристон таблетки по 10 мг №1Офіційний сайт
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9698/01/01 від 06.03.2015. Наказ № 124 від 06.03.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: mifepristone;1 таблетка містить міфепристону 10 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кальцію стеарат.

Виробник:

Обнінська ХФК, ЗАТ для "Нижфарм, ВАТ", Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Статеві гормони та засоби, що впливають на статеву систему. Інші засоби, що застосовуються в гінекол

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Міфепристон − синтетичний стероїдний антигестагенний засіб (блокує дію прогестерону на рівні рецепторів), гестагенної активності не проявляє. Існує антагонізм з глюкокортикостероїдами (через конкуренцію на рівні зв`язку з рецепторами).Посилює скорочувальну здатність міометрія, стимулюючи вивільнення інтерлейкіну-8 у хоріодецидуальних клітинах, підвищуючи чутливість міометрія до простагландинів.Залежно від фази менструального циклу спричиняє затримку овуляції, зміну ендометрія та перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини.Фармокінетика. Після одноразового прийому у дозі 600 мг максимальна концентрація у сироватці крові 1,98 мг/л досягає через 1,3 год. Абсолютна біодоступність складає 69 %.У плазмі крові міфепристон на 98 % зв`язується з білками крові: альбуміном та кислим альфа1 глікопротеїном.Після фази розподілення виведення спочатку відбувається повільно, концентрація зменшується у 2 рази між 12-72 годинами, далі - значно швидше.Період напіввиведення становить 18 годин.

Показання до застосування:

Негайна (посткоїтальна) контрацепція (після незахищеного статевого акту або якщо застосований засіб контрацепції не може вважатися надійним).

Протипоказання:

Наявність в анамнезі підвищеної чутливості до міфепристону, наднирковозалозна недостатність і тривала глюкокортикостероїдна терапія, гостра або хронічна ниркова і/або печінкова недостатність, порфірія, анемія, порушення гемостазу (у тому числі попереднє лікування антикоагулянтами), запальні захворювання жіночих статевих органів, наявність тяжкої екстрагенітальної патології. Тяжка форма бронхіальної астми.

Особливості застосування:

З обережністю препарат призначати при порушенні гемостазу (у тому числі попереднє лікування антикоагулянтами), хронічних обструктивних захворюваннях легенів (у тому числі бронхіальній астмі); тяжкій артеріальній гіпертензії; порушенні ритму серця та серцевій недостатності, пацієнткам, які мали протезування клапанів серця або в анамнезі інфекційний ендокардит.Через антикортикостероїдну активність міфепристону ефективність довготривалої кортикостероїдної терапії, включаючи інгаляційні глкокортикостероїдні препарати у пацієнтів з бронхіальною астмою, може бути знижена протягом 3-4 днів після застосування міфепристону. У цих випадках може знадобитися корекція дози кортикостероїдних препаратів.Препарат не рекомендується для регулярного застосування з метою планової постійної контрацепції. Препарат не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом та СНІДу.Пацієнтку слід заздалегідь проінформувати про можливі побічні реакції. Якщо менструація затримується більш, ніж на 5 діб або з'являється вчасно, але її перебіг відрізняється від нормального, або з якогось приводу є підозра на вагітність, можливість вагітності необхідно виключити.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не можна застосовувати у період вагітності. Годування груддю слід припинити на 14 днів після прийому препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Відомостей щодо впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами немає, але слід враховувати можливість розвитку побічних реакції з боку нервової системи (запаморочення, слабкість).

Діти:

Негайну контрацепцію як засіб захисту від небажаної вагітності для підлітків доцільно застосовувати лише у нагальних випадках особам, що були зґвалтовані, з урахуванням усіх можливих наслідків.

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо, протягом 72 годин після незахищеного контрацепцією статевого акту по 1 таблетці 10 мг одноразово.Для збереження ефекту контрацепції слід утриматися від вживання їжі за 2 години до застосування препарату та 2 години після нього.Препарат можна застосовувати у будь-яку фазу менструального циклу.

Передозування:

Застосування препарату у дозах до 2 г не спричиняє небажаних реакцій. У випадках передозування препарату може спостерігатися недостатність надниркових залоз. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

З боку сечостатевої системи: кров’янисті виділення зі статевих шляхів, порушення менструального циклу, ендометрит.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, спазми у животі.З боку шкіри та підшкірної клітковини: кропив’янка, шкірні висипання.З боку імунної системи: можливі реакції гіперчутливості.Інші: відчуття дискомфорту внизу живота, слабкість, нездужання, озноб, гіпертермія, синдром токсичного шоку, болючість молочних залоз.

Лікарська взаємодія:

Слід уникати одночасного застосування з нестероїдними протизапальними засобами протягом 8-12 днів після застосування препарату. Рифампіцин, дексаметазон, деякі протисудомні засоби (фенітоїн, фенобарбітал, карбамазепін) можуть стимулювати метаболізм міфепристону (знижувати його концентрацію у плазмі крові). Зважаючи на те, що метаболізм міфепристону відбувається за участі ферменту CYP3A4 системи цитохрому Р450, при одночасному прийомі препарату з інгібіторами цього ферменту (кетоконазол, ітраконазол, еритроміцин, грейпфрутовий сік) можливе пригнічення метаболізму міфепристону та підвищення його рівня у сироватці крові.За даними досліджень in vitro одночасне застосування міфепристону з препаратами, які є субстратами CYP3A4 може приводити до підвищення рівня цих препаратів у сироватці крові. Внаслідок повільного виведення міфепристону із організму така взаємодія може спостерігатися протягом тривалого часу після його застосування. Слід дотримуватися обережності при одночасному застосуванні міфепристону з препаратами, які є субстратами для CYP3A4, мають вузький терапевтичний діапазон, включаючи деякі препарати, які застосовуються при проведенні загальної анестезії.Слід уникати одночасного застосування не стероїдних протизапальних засобів.

Термін придатності:

5 років.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 таблетці у блістері, по 1 блістеру у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G03XB01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Гінепристон
Виробник:Обнінська ХФК, ЗАТ для "Нижфарм, ВАТ", Російська Федерація
Форма випуску:По 1 таблетці у блістері, по 1 блістеру у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9698/01/01 від 06.03.2015. Наказ № 124 від 06.03.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Mifepristone
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: mifepristone;1 таблетка містить міфепристону 10 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Статеві гормони та засоби, що впливають на статеву систему. Інші засоби, що застосовуються в гінекол
Код АТС:G03XB01 - Міфепристон
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама