Глюкоза 10% Б Браун інструкція по застосуванню

Глюкоза 10% Б Браун фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Глюкоза 10% Б Браун розчин д/інф. по 1000 мл у флак. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9956/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 910 від 25.10.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: глюкоза;100 мл розчину містять 10 г глюкози у вигляді глюкози моногідрату; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин, практично вільний від механічних частин.

Виробник:

Б. Браун Мельзунген АГ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Глюкоза.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Розчин глюкози має плазмозамінну, гідратуючу, метаболічну та дезінтоксикаційну дію. Підтримує об’єм циркулюючої крові та поповнює об’єм втраченої рідини. Він здатен до викликання діурезу залежно від клінічного стану пацієнта. Глюкоза зазнає повного метаболізму, може зменшувати втрати протеїну та азоту, підтримує відкладення глікогену та зменшує або відвертає кетоз (надмірне утворення кетонових тіл) при призначенні достатніх доз. У процесі метаболізму глюкози у тканинах виділяється значна кількість енергії, яка необхідна для життєдіяльності організму.Фармакокінетика. Рівень глюкози у крові в нормі коливається в межах 45-85 мг/100 мл, що відповідаю молярній концентрації 3,0 – 5,6 ммоль/л. Для підтримування таких рівнів у дорослої людини з масою тіла 60-100 кг її добовий прийом має становити 100-200 г. Внесок глюкози крові в загальну осмоляльність плазми – 290 мОсм/л – є незначним, всього лише 5,6 мОсм/л. Таким чином, вливання розчинів глюкози не справляє помітного впливу на збільшення осмолярності плазми, оскільки відбувається швидка утилізація глюкози. У пацієнтів прийом глюкози обмежений лише внутрішньовенними вливаннями, мінімальна добова потреба для профілактики ацидозу становить 100 г глюкози (2000 мл 5% розчину глюкози). Метаболізм глюкози в організмі завершується утворенням двоокису вуглецю (СО2) та води; під час аеробного гліколізу одного моля глюкози виділяється 686 ккал або 4,1 ккал на 1 г. Виведення глюкози практично повністю здійснюється шляхом метаболізму. У нормальних людей глюкоза в сечі може бути виявлена лише у вигляді слідів, оскільки вона після клубочкової фільтрації потрапляє в первинну сечу – повністю всмоктаною в проксимальних канальцях; цей процес триває до тих пір, поки рівень глюкози в крові не збільшиться до значень нижче 200-240 мг/100 мл.

Показання до застосування:

Гіпоглікемія;парентеральне харчування;порушення, пов’язані з підвищеним розпадом білка внаслідок гіпоергозу. 

Протипоказання:

Внутрішньочерепні та внутрішньоспінальні крововиливи за винятком станів, які пов’язані з гіпоглікемією та необхідністю парентерального харчування;тяжка гіпотонічна дегідратація;гіперчутливість до декстрози;діабетична кома з гіперглікемією;гіперосмолярна кома;гіпокаліємія;ацидоз;гіпергідратація;синдромом мальабсорбції глюкозо-галактози.Препарат не вводити одночасно з препаратами крові.

Особливості застосування:

При тривалому внутрішньовенному застосуванні препарату необхідний контроль рівня цукру в крові, водно-електролітного, кислотно-лужного балансу, а також калію в сироватці крові.При введенні препарату слід призначати інсулін під шкіру із розрахунку 1 ОД на 4 - 5 г глюкози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дані відсутні через виключне застосування препарату в умовах стаціонару.

Діти:

Дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану та лабораторних показників.Особливі заходи. Флакони призначені тільки для одноразового застосування.Після застосування препарату флакон і всі залишки необхідно утилізувати.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньовенно краплинно. Доза для дорослих становить до 1500 мл на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 000 мл. За необхідності максимальна швидкість введення для дорослих – 150 крапель за хвилину (500 мл/год).

Передозування:

Посилення проявів побічних реакцій. Тахіпное, набряк легень.Можливий розвиток гіперглікемії та гіпергідратації, порушення електролітного балансу. У разі передозування препарату призначають симптоматичне лікування та за необхідності - введення препаратів звичайного інсуліну.

Побічні дії:

З боку центральної нервової системи:дуже рідко – сплутаність чи втрата свідомості;З боку ендокринної системи та метаболізму:гіперглікемія;гіпокаліємія;гіпофосфатемія;гіпомагніємія.З боку сечовидільної системи:поліурія;глюкозурія.З боку шлунково-кишкового тракту:полідепсія;нудота.Загальні реакції організму:гіперволемія;відчуття приливів та почервоніння шкіри;алергічні реакції (гіпертермія, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, шок).Побічні реакції у місці введення:біль у місці введення;подразнення вен, флебіт, венозний тромбоз.У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками і фуросемідом слід враховувати їх здатність впливати на рівень глюкози у сироватці.Інсулін сприяє потраплянню глюкози в периферичні тканини, стимулює утворення глікогена, синтез білків та жирних кислот. Розчин глюкози зменшує токсичний вплив піразинаміду на печінку. Введення великого об"єму розчину глюкози сприяє розвитку гіпокаліємії, що підвищує токсичність одночасно застосованих препаратів наперстянки.Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанкобаламіном.

Термін придатності:

3 роки.Препарат слід застосовувати відразу після відкриття флакона.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати. 

Форма випуску / упаковка:

Поліетиленові флакони по 500 мл і 1000 мл №10.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьГлюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, варфарином, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанокобаламіном. Не застосовувати в одній системі одночасно, або перед, або після гемотрансфузії у зв’язку з можливістю виникнення псевдоаглютинації.МісцезнаходженняКарл-Браун штрассе 1, D-34212 Мельзунген, Німеччина/ Carl-Braun Strasse 1, D-34212 Melsungen, Germany.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ B05CX01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Глюкоза 10% Б Браун
Виробник:Б. Браун Мельзунген АГ, Німеччина
Форма випуску: Поліетиленові флакони по 500 мл і 1000 мл №10.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9956/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 910 від 25.10.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Glucose
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: глюкоза;100 мл розчину містять 10 г глюкози у вигляді глюкози моногідрату; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Кровозамінники та перфузійні розчини. Глюкоза.
Код АТС:B05CX01 - Декстроза
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама