Індометацин інструкція по застосуванню

Індометацин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Індометацин мазь д/зовн. заст. 10 % по 40 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3307/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г мазі містить:  індометацину 100 мг; допоміжні речовини: холестерол, спирт стеариловий, диметилсульфоксид, бронопол, віск білий, ланолін безводний, вазелін білий.

Основні фізико-хімічні властивості:

гомогенна мазь жовтого кольору;

Виробник:

Балканфарма-Троян АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Індометацин виявляє виражену протизапальну, аналгетичну і протинабрякову дію, внаслідок чого зменшується біль і набряк, скорочується термін відновлення уражених суглобів і тканин. Основний механізм дії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландінів шляхом оборотного блокування циклооксигенази. Порівняно з саліцилатами і фенілбутазоном протизапальний ефект Індометацину більш виражений.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні у формі мазі Індометацин значною мірою проникає крізь інтактну шкіру, утворюючи концентрації в сусідніх тканинах і синовіальній рідині, які є достатніми для забезпечення лікувального ефекту.

Показання до застосування:

Гострі і хронічні запальні захворювання суглобів (ревматоїдний поліартрит, анкілозуючий спондиліт, псоріатичний артрит);ревматизм м’яких тканин (тендовагініт, бурсит, фіброзит, періартрит);активований артроз, дископатії, неврити, плексити, радикуліти;постопераційний набряк, контузії, вивихи, розтягнення.

Протипоказання:

Індометацин мазь протипоказана хворим з підвищеною чутливістю до будь-якого компонента цього лікарського засобу або з гіперчутливістю до нестероїдних протизапальних засобів.Протипоказаннями також є активна виразкова хвороба, лейкопенія, тромбоцитопенія, коагулопатії.

Особливості застосування:

Препарат не наноситься на відкриті рани, слизові оболонки, в ротову порожнину, на/в очі.Не застосовується дітям до 14 років, зважаючи на відсутність достатнього накопиченого досвіду.Не застосовується в період вагітності та годування груддю.Не рекомендовано застосовувати препарат для лікування пацієнтів з анамнестичними даними або доведеною підвищеною чутливістю до харчових продуктів, медикаментів, хворих на бронхіальну астму, алергічний риніт або з іншими атопіями.Тривале застосування препарату, особливо на уражених ділянках шкіри, необхідно обмежити при тяжких захворюваннях печінки і нирок.Наноситься тільки на інтактну шкіру.При тривалості лікування більше 10 днів необхідна лабораторна перевірка кількості лейкоцитів і тромбоцитів.При одночасному застосуванні з антибіотиками, антикоагулянтами і протидіабетичними засобами необхідний контроль відповідних лабораторних показників.Мазь не впливає на здатність концентрувати увагу і може застосовуватись для лікування водіїв і операторів механізмів.

Спосіб застосування та дози:

Лікарський засіб призначений для зовнішнього застосування – нанесення на шкіру.ДоросліНаноситься 2-3 рази на день шляхом легкого втирання тонкого шару мазі в уражену ділянку тіла. Кількість, достатня для одного оброблення, становить 4-5 см мазі. Загальна добова кількість не повинна перевищувати 15 см. Тривалість лікування – не більше 10 днів.Діти старше 14 роківРазова і добова доза майже дорівнює половині дози для дорослих, тобто кількість, достатня для одного втирання, становить 2-2,5 см мазі. Загальна добова кількість не повинна перевищувати 7,5 см мазі.Тривалість лікування – не більше 10 днів.Індометацин 10% мазь можна застосовувати в комплексному лікуванні разом з таблетками Індометацину.

Передозування:

При місцевому застосуванні препарату дотепер немає описаних випадків передозування. При тривалому лікуванні (більше 10 днів) необхідно слідкувати за можливою появою системних ефектів – гепатотоксичності, сильного головного болю, крововиливів; необхідний моніторинг кількості лейкоцитів і тромбоцитів.При випадковому ковтанні лікарського засобу може спостерігатись печіння в ротовій порожнині, салівація, нудота, блювання. В таких випадках застосовують промивання ротової порожнини і шлунка, за показаннями проводять симптоматичне лікування.При потраплянні мазі Індометацину в очі, на слизову оболонку або відкриту рану спостерігається місцеве подразнення – сльозотеча, почервоніння. печіння, біль. У таких випадках необхідно добре промити уражену ділянку дистильованою водою або фізіологічним розчином до зникнення або зменшення скарг.

Побічні дії:

Переносимість препарату звичайно добра.Можлива поява симптомів підвищеної чутливості з боку шкіри – свербіж, еритема, шкірний висип, відчуття печіння в місці застосування.

Лікарська взаємодія:

Дані відносно несприятливих взаємодій з іншими лікарськими засобами не встановлені.Не рекомендується застосовувати Індометацин мазь одночасно з кортикостероїдними препаратами, зважаючи на можливе посилення їх ульцерогенного ефекту.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25ºС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного на упаковці!Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Мазь в тубах по 40 г.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: indometacin*;[ 1-(4-хлорбензоїл)-5-метокси-2-метиліндол-3-іл] оцтова кислота; Форма випускуМазь для зовнішнього застосування.АдресаБолгарія, 5600 Троян, вул. Крайречна, №1. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M02AA23:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Індометацин
Виробник:Балканфарма-Троян АТ, Болгарія
Форма випуску: Мазь в тубах по 40 г.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3307/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Indometacin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г мазі містить:  індометацину 100 мг; допоміжні речовини: холестерол, спирт стеариловий, диметилсульфоксид, бронопол, віск білий, ланолін безводний, вазелін білий.

Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Код АТС:M02AA23 - Індометацин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама