Іпигрикс таблетки інструкція по застосуванню

Іпигрикс таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки по 20 мг №50
Виробник:
Реєстрація:
UA/16096/01/01 від 16.03.2022
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: ipidacrine;

1 таблетка містить 20 мг іпідакрину гідрохлориду (в перерахунку на безводну речовину);

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; кальцію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі плоскоциліндрічні таблетки білого або майже білого кольору з фаскою.

Виробник:

АТ «Гріндекс»

Місцезнаходження виробника:

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на нервову систему. Парасимпатоміметики. Антихолінестеразні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Іпідакрин‒ це препарат, що має біологічно вигідну комбінацію двох молекулярних ефектів: блокади калієвої проникності мембрани та інгібування холінестерази. При цьому блокада калієвої проникності мембрани відіграє вирішальну роль.

Блокада калієвої проникності мембрани призводить, перш за все, до продовження реполяризаційної фази потенціалу дії збудженої мембрани і підвищення активності пресинаптичного аксону. Це спричиняє збільшення входу іонів кальцію у пресинаптичну терміналь, що, у свою чергу, призводить до збільшення викиду медіатору у пресинаптичну щілину у всіх синапсах. Підвищення концентрації медіатору у синаптичній щілині сприяє сильнішій стимуляції постсинаптичної клітини внаслідок медіатор-рецепторної взаємодії. У холінергічних синапсах інгібування холінестерази стає причиною ще більшого накопичення нейромедіатору в синаптичній щілині і посилення функціональної активності постсинаптичної клітини (скорочення, проведення збудження).

Іпідакрин посилює вплив ацетилхоліну, адреналіну, серотоніну, гістаміну, окситоцину на гладкі м’язи.

Іпідакрин проявляє такі фармакологічні ефекти:

Іпідакрин не має тератогенної, ембріотоксичної, мутагенної, канцерогенної, алергенної та імунотоксичної дії, а також не впливає на ендокринну систему.

Фармакокінетика.

Після прийому внутрішньо швидко всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація активної речовини досягається у плазмі крові через 1 годину після прийому. Із крові швидко надходить у тканини, і в стадії стабілізації у сироватці крові виявляється тільки 2 %, період напівелімінації у фазі розподілу ‒ 40 хвилин. 40‒50 % іпідакрину зв’язуються з білками плазми крові. Абсорбується переважно із дванадцятипалої кишки, трохи менше ‒ із тонкої та клубової кишок, тільки 3 % дози всмоктується у шлунку. Виведення з організму здійснюється за рахунок поєднання ниркових і позаниркових механізмів (біотрансформація, секреція з жовчю), при цьому переважає секреція з сечею. Тільки 3,7 % препарату виділяється з сечею у незміненому вигляді, що свідчить про швидкий метаболізм в організмі.

Показання до застосування:

 • Захворювання периферичної нервової системи (нейропатії, неврити, поліневрити і полінейропатії, мієлополірадикулоневрити), міастенія та міастенічний синдром різної етіології.
 • Бульбарні паралічі і парези.
 • Порушення пам’яті різної етіології (хвороба Альцгеймера та інші форми старечого порушення розумової діяльності); затримка розумового розвитку у дітей.
 • Відновлювальний період органічних уражень ЦНС, що супроводжуються руховими порушеннями.
 • У комплексній терапії розсіяного склерозу та інших форм демієлінізуючих захворювань нервової системи.
 • Атонія кишечнику.

Протипоказання:

 • Підвищена чутливість до іпідакрину та/або до інших компонентів препарату.
 • Епілепсія.
 • Екстрапірамідні порушення з гіперкінезами.
 • Стенокардія.
 • Виражена брадикардія.
 • Бронхіальна астма.
 • Вестибулярні розлади.
 • Механічна непрохідність кишечнику і сечовивідних шляхів.
 • Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у стадії загострення.

Особливості застосування:

З обережністю застосовувати пацієнтам з пептичною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, захворюваннями дихальних шляхів, включаючи гострі захворювання дихальних шляхів, захворюваннями серцево-судинної системи, які не пов’язані з коронарними болями, з тиреотоксикозом.

Таблетки ИПИГРИКС® містять лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід їх застосовувати.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Іпідакрин підвищує тонус матки і може спричинити передчасні пологи, тому у період вагітності його застосування протипоказано.

У період годування груддю застосування іпідакрину протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Іпідакрин може проявляти седативну дію, тому слід бути обережними під час керування транспортними засобами.

Діти:

Препарат можна застосовувати дітям віком від 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо.

При невритах — по 1 таблетці 2—3 рази на добу. Курс лікування — від 10—15 днів при гострих невритах, до 20—30 днів при хронічних невритах. У разі необхідності курс лікування повторювати 2—3 рази з інтервалом у 2—4 тижні до досягнення максимального ефекту.

При мієлополірадикулоневритах і парезах — по 1 таблетці 2—3 рази на добу протягом 30—40 днів. Курси лікування повторювати багаторазово з перервою 1—2 місяці до досягнення терапевтичного ефекту.

При міастенії і міастенічних синдромах — по 1-2 таблетці 2—3 рази на добу. При тяжких формах дозу можна підвищити до 200 мг на добу (по 2 таблетки 5 разів на добу через 2—3 години). Лікування курсове, чергують з лікуванням класичними антихолінестеразними препаратами.

При розсіяному склерозі і інших формах демієлінізуючих захворювань нервової системи, бульбарному паралічі — по 1 таблетці 3—5 разів на добу протягом 60 днів 2—3 рази на рік.

При хворобі Альцгеймера та інших формах старечого порушення розумової діяльності починати з дози 1—2 таблетки на добу, розподіливши на 2 прийоми, поступово підвищуючи дозу на 2 таблетки на тиждень до 6—10 таблеток на добу (2 таблетки 3—5 разів на добу). Тривалість лікування — від 4 місяців до 1 року. Можлива курсова терапія — по 4—5 місяців з перервою в 1—2 місяці.

При органічних ураженнях ЦНС, що супроводжуються руховими порушеннями — по 1 таблетці 2—3 рази на добу. Середній курс лікування — 30 днів. У разі необхідності курс лікування можна повторити.

При атонії кишечнику — по 1 таблетці 1—3 рази на добу. Курс лікування становить 1—3 тижні.

Дітям віком від 12 років із затримкою розумового розвитку та захворюваннями периферичної нервової системи призначати по 1 таблетці (20 мг) 2—3 рази на добу. Курс лікування становить 1—2 місяці, залежно від клінічної картини.

Передозування:

При тяжкій інтоксикації може розвинутися холінергічний криз.

Симптоми: бронхоспазм, сльозотеча, посилене потовиділення, звуження зіниць, ністагм, посилення перистальтики травного тракту, спонтанна дефекація та сечовипускання, блювання, жовтяниця, брадикардія, порушення провідності серця, аритмії, зниження артеріального тиску, занепокоєння, тривожність, збудження, відчуття страху, атаксія, судоми, кома, порушення мовлення, сонливість, загальна слабкість.

Лікування: симптоматична терапія. Застосування м-холіноблокаторів (атропін, циклодол, метацин).

Побічні дії:

Класифікація частоти побічних реакцій: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000), включаючи окремі випадки; невідомо (не можна визначити за наявними даними).

Можливі побічні ефекти пов’язані із збудженням м-холінорецепторів.

З боку серця: часто — серцебиття, брадикардія, біль за грудиною.

З боку нервової системи: нечасто (при застосуванні високих доз) — запаморочення, головний біль, сонливість, загальна слабкість, м’язові судоми.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки і середостіння: нечасто — підвищення виділення бронхіального секрету, бронхоспазм.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто — слиновиділення, нудота; нечасто (при застосуванні високих доз) — блювання; рідко — діарея, біль в епігастральній ділянці.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: невідомо — жовтяниця.

З боку шкіри і підшкірних тканин: часто — посилене потовиділення, нечасто — після прийому високих доз можливі алергічні реакції, у тому числі кропив’янка, ангіоневротичний набряк, свербіж, висипання.

З боку репродуктивної системи: невідомо — підвищення тонусу матки.

Слиновиділення і брадикардію можуть зменшити холіноблокатори (атропін тощо). У разі появи небажаних ефектів слід зменшити дозу або зробити коротку перерву у застосуванні препарату (1—2 дні).

Лікарська взаємодія:

Іпідакрин посилює седативний ефект у комбінації з засобами, які пригнічують ЦНС. Дія та побічні ефекти підсилюються при сумісному застосуванні з іншими інгібіторами холінестерази і м-холіноміметичними засобами.

При одночасному застосуванні з холінергічними засобами у хворих на міастенію підвищується ризик розвитку холінергічного кризу. Зростає риск розвитку брадикардії, якщо β-адреноблокатори застосовувати до початку лікування іпідакрином.

Іпідакрин можна застосовувати в комбінації з ноотропними препаратами.

Алкоголь підсилює побічні ефекти препарату.

Церебролізин покращує дію іпідакрину на психіку.

Термін придатності:

5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 25 таблеток у блістері; по 2 блістери в пачці з картону.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Іпигрикс таблетки
Виробник:АТ «Гріндекс»
Форма випуску:

По 25 таблеток у блістері; по 2 блістери в пачці з картону.

Реєстраційне посвідчення:UA/16096/01/01 від 16.03.2022
Міжнародне непатентоване найменування:Ipidacrine
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина: ipidacrine;

1 таблетка містить 20 мг іпідакрину гідрохлориду (в перерахунку на безводну речовину);

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що діють на нервову систему. Парасимпатоміметики. Антихолінестеразні засоби.
Заявник:АТ «Гріндекс»
Адреса заявника:вул. Крустпілс, 53, Рига, LV -1057, Латвія
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама