Кальцій-Сандоз Форте інструкція по застосуванню

Кальцій-Сандоз Форте фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кальцій-Сандоз Форте таблетки шип. по 500 мг №20 у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3309/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 шипуча таблетка містить кальцію лактату глюконату 2,94 г, кальцію карбонату 300 мг, що еквівалентно кальцію іонізованого 500 мг;допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, макрогол 4000, ароматизатор апельсиновий, сахарин натрію, натрію гідрокарбонат, сахароза.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, плоскі, зі скошеними краями, білого або майже білого кольору таблетки, із слабким запахом апельсина, діаметром близько 33 мм;

Виробник:

Фамар Франція для "Новартіс Консьюмер Хелс С.А", Франція/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат кальцію для прийому внутрішньо. Кальцій – життєво важливий мінеральний елемент, необхідний для підтримки рівноваги електролітів в організмі і адекватного функціонування численних регуляторних механізмів: бере участь у формуванні кісткової тканини, процесі згортання крові, необхідний для підтримки стабільної серцевої діяльності, здійснення процесів передачі нервових імпульсів.Шипучі таблетки Кальцій-Сандоз Форте містять високу дозу швидкорозчинних іонізованих солей кальцію. Ця лікарська форма забезпечує адекватне надходження кальцію в організм у вигляді смачного напою.Фармакокінетика. Близько 30% іонізованого кальцію всмоктується із шлунково-кишкового тракту. У кістках і зубах міститься 99% усього кальцію в організмі. 50% загального кальцію сироватки представлено іонізованим кальцієм, 5% знаходиться у складі аніонних комплексів і 45% зв’язано з білками.Близько 20% кальцію виводиться із сечею і 80% - з калом. З калом виводиться як неабсорбований кальцій, так і його асборбована частина, яка виділяється з жовчю і панкреатичним секретом.

Показання до застосування:

Остеопороз різного генезу (клімактеричний, сенільний, зумовлений тривалою терапією глюкокортикоїдами, іммобілізацією, гастроектомією) – частіше у складі комбінованої терапії; профілактика перед- та постклімактеричної демінералізації кісток; рахіт і остеомаляція (як доповнення до основної терапії); тетанія латентного перебігу; стани, що супроводжуються підвищеною потребою у кальції, у тому числі вагітність, лактація, період інтенсивного росту у дітей; алергічні реакції (як допоміжне лікування).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіперкальціємія (у тому числі при гіперпаратиреозі, передозуванні вітаміну D, декальцифікуючих пухлинах, таких як плазмоцитома, метастази у кістках); виражена гіперкальціурія; тяжка ниркова недостатність.

Особливості застосування:

Пацієнтам з незначною гіперкальціурією (що перевищує 300 мг або 7,5 ммоль/доб), із слабко або помірно вираженими порушеннями функції нирок, а також за наявності в анамнезі сечокам’яної хвороби необхідний регулярний контроль екскреції кальцію із сечею. За необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим, схильним до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах, рекомендується збільшення прийому рідини.При лікуванні препаратами кальцію необхідно запобігати прийому вітаміну D або його похідних у високих дозах, якщо тільки для цього немає особливих показань. Оскільки є свідчення про те, що солі кислоти лимонної збільшують усмоктування алюмінію, слід з обережністю призначати Кальцій-Сандоз Форте при прийомі таблеток, які містять кислоту лимонну, хворим з вираженими порушеннями функції нирок, особливо при супутньому прийомі препаратів, які містять алюміній.Слід додержуватися інтервалів не менше 3 год між прийомом таблеток Кальцій-Сандоз Форте та естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору.При призначенні препарату хворим на цукровий діабет слід враховувати, що вміст вуглеводів в 1 шипучій таблетці становить 870 мг.При призначенні препарату пацієнтам, що знаходяться на низькосольовій дієті, слід мати на увазі, що вміст натрію в 1 шипучій таблетці становить 270 мг.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Не відомий.Вагітність і лактація. Епідеміологічні дослідження пероральних форм кальцію не виявили збільшення ризику тератогенної дії на плод.При проведенні лікування малоймовірно, що та незначна кількість кальцію, яка може виділятися із грудним молоком, буде несприятливо впливати на немовля.

Спосіб застосування та дози:

Призначають дорослим і дітям з 2 років. Дорослим та дітям з 7 років - по 2 таблетки на добу; дітям віком з 4 до 7 років - 1½ таблетки; дітям віком з 2 до 4 років – 1 таблетка. У тяжких випадках у перші тижні лікування можливо підвищення дози до 4 таблеток на добу (2 г іонізованого кальцію). Перед прийомом таблетку слід розчинити в 1 склянці води. Препарат можна застосовувати незалежно від прийому їжи.Тривалість застосування препарату визначається індивідуально.

Передозування:

Про випадки гострого передозування повідомлень немає. Можна очікувати, що передозування спричинить порушення з боку шлунково-кишкового тракту, але не призведе до виникнення гіперкальціємії, за винятком випадків одночасного застосування вітаміну D у високих дозах і його похідних.

Побічні дії:

Рідко – слабо виражений метеоризм, запор або діарея.

Лікарська взаємодія:

У зв’язку з можливим утворенням комплексів, які не всмоктуються, шипучі таблетки Кальцій-Сандоз Форте можуть зменшувати абсорбцію естрамустину, етидронату і, можливо, інших бісфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору.Одночасне застосування вітаміну D і його похідних збільшує всмоктування кальцію.Всмоктування кальцію із шлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному вживанні деяких видів їжі, наприклад шпинату, ревеню, висівок і зернових.При застосуванні у високих дозах разом з вітаміном D і його похідними кальцій може зменшувати реакцію на верапаміл і, можливо, на інші блокатори кальцієвих каналів.При прийомі внутрішньо кальцію у високих дозах у пацієнтів, які одержують препарати наперстянки, можливо збільшення ризику розвитку аритмій.Тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію із сечею, тому при їх одночасному застосуванні з шипучими таблетками Кальцій-Сандоз Форте існує ризик розвитку гіперкальціємії.

Термін придатності:

Зберігати при температурі нижче 25°С, у захищеному від вологи місці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки шипучі.ЗаявникНовартіс Консьюмер Хелс С.А. / Novartis Consumer Health S.А.АдресаСН-1260 Ніон, Швейцарія / СН-1260 Nyon, Switzerland .
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A12AA20:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кальцій-Сандоз Форте
Виробник:Фамар Франція для "Новартіс Консьюмер Хелс С.А", Франція/Швейцарія
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3309/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 шипуча таблетка містить кальцію лактату глюконату 2,94 г, кальцію карбонату 300 мг, що еквівалентно кальцію іонізованого 500 мг;допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, макрогол 4000, ароматизатор апельсиновий, сахарин натрію, натрію гідрокарбонат, сахароза.

Фармакотерапевтична група:Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу
Код АТС:A12AA20 - Комбінація різних солей кальцію
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама