Канаміцину Сульфат інструкція по застосуванню

Канаміцину Сульфат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Канаміцину Сульфат порошок д/приг. р-ну д/ін. по 1,0 г у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4659/01/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 флакон містить канаміцину сульфату в перерахуванні на канаміцин 1,0 г.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок білого кольору;

Виробник:

Львівтехнофарм, ТОВ, м.Львів, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозидии.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Канаміцину сульфат – антибіотик групи аміноглікозидів, що продукується Streptomyces Kanamyceticus. Характеризується широким спектром антимікробної дії; активний відносно більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів: Staphylococcus, E. coli, Enterobacter aerogenes, Serratia, Kl. pneumoniae, Proteus spp., Shigella, Salmonella, а також відносно Mycobacterium tuberculosis, стійких до стрептоміцину, ПАСК, гідразиду ізонікотинової кислоти та інших протитуберкульозних засобів. Канаміцину сульфат малоактивний відносно Streptococcus, Pr. aeruginosa, не діє на Bacteroides та інші анаеробні бактерії, гриби, віруси та більшість найпростіших.Штами мікроорганізмів, стійкі до бензилпеніциліну, стрептоміцину, левоміцетину, тетрацикліну, еритроміцину та ін., у більшості випадків зберігають чутливість до Канаміцину сульфату, який характеризується бактерицидною дією.Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому введенні Канаміцину сульфат швидко всмоктується та визначається в терапевтичній концентрації у крові протягом 8 годин після введення. Виводиться нирками шляхом клубочкової фільтрації, у перші 4–6 годин після введення в сечі утворюється висока концентрація препарату. При порушенні видільної функції нирок виведення Канаміцину сульфату уповільнюється та спостерігається кумуляція препарату. При інгаляції аерозолю Канаміцину сульфат погано всмоктується в кров, утворюючи високі концентрації в легенях і верхніх дихальних шляхах.

Показання до застосування:

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату збудниками:тяжкі гнійно-септичні захворювання (сепсис, менінгіт, перитоніт, септичний ендокардит);інфекційно-запальні захворювання органів дихання (пневмонія, емпіема плеври, абсцес легенів);інфекції нирок і сечовивідних шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит); ;- лікування гнійних ускладнень у післяопераційний період, інфікованих опіків та інших захворювань, спричинених переважно грамнегативними мікроорганізмами (E. coli, Enterobacter aerogenes, Serratia, Kl. pneumoniae, Proteus spp., Shigella, Salmonella), стійких до інших антибіотиків, або асоціаціями грампозитивних і грамнегативних збудників;туберкульоз легенів і туберкульозні ураження інших органів, спричинені M.  tuberculosis, резистентними до протитуберкульозних засобів І та ІІ ряду у поєднанні з іншими протитуберкульозними препаратами.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату, ураження VIII-ї пари черепно-мозкових нервів, порушення функції печінки та нирок.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При тривалому лікуванні Канаміцином інфекцій нетуберкульозної етіології щотижня контролюють функцію слухового апарату та нирок; при лікуванні туберкульозу контроль функції нирок та аудіометрію проводять не рідше 1 разу на місяць. При парентеральному введенні (в основному внутрішньопорожнинному) можлива нервово-м’язова блокада. При появі ознак пригнічення дихання необхідно припинити введення Канаміцину сульфату та терміново ввести внутрішньовенно розчин кальцію хлористого і підшкірно розчин прозерину з атропіном. За необхідності хворого переводять на кероване дихання.Вагітним, недоношеним дітям та дітям першого місяця життя призначення Канаміцину сульфату допускається тільки за життєво важливими показаннями.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Канаміцину сульфат застосовують внутрішньом’язово, вводять у порожнини та у вигляді аерозолю.Для внутрішньом’язового введення вміст одного флакона розчиняють у 4 мл води для ін’єкцій або 0,25-0,5 % розчині новокаїну. Для лікування нетуберкульозних інфекцій разова доза Канаміцину сульфату становить 0,5 г, добова – 1-1,5 г (по 0,5 г кожні 8-12 год). Вища добова доза – 2 г (по 1 г через 12 год).Тривалість лікування – 5-7 днів залежно від тяжкості та особливостей перебігу процесу лікування.Канаміцину сульфат дітям вводять тільки внутрішньом’язово. Дітям до 1 року призначають у середній добовій дозі 0,1 г; від 1 до 5 років – 0,3 г; старше 5 років – 0,3-0,5 г. Вища добова доза становить 15 мг/кг. Добову дозу ділять на 2-3 введення.При лікуванні туберкульозу Канаміцину сульфат вводять дорослим 1 раз на добу в дозі 1 г, дітям по 15 мг/кг 6 днів на тиждень з перервою на 7-й день. Кількість циклів і загальна тривалість лікування визначаються стадією та особливостями перебігу захворювання і становлять 1 місяць і більше.При нирковій недостатності схема введення Канаміцину сульфату коригується шляхом зменшення доз або збільшенням інтервалів між введеннями. Для розрахунку інтервалів між ін’єкціями з урахуванням ступеня порушення функції нирок може бути рекомендована така формула: інтервал між введеннями в годинах = вміст креатиніну в крові (мг/100 мл) х 9. Розрахунок доз. Початкова доза розраховується з урахуванням маси тіла (доза, в міліграмах = маса тіла х 7). початкова дозаНаступні дози =  ------------------------------------------------------------вміст креатиніну в сироватці крові (мг/100 мл) при кратності введення 2–3 рази на добу.У дні гемодіалізу після його проведення додатково вводять разову дозу препарату. Введення в порожнини. Для цих цілей застосовують 0,25 % водний розчин Канаміцину сульфату. При внутрішньопорожнинному введенні (внутрішньоплеврально, в порожнину суглоба) добова доза препарату не повинна перевищувати рекомендовану дозу для парентерального введення (вводять в об’ємі 10-15 мл). При проведенні перитонеального діалізу 1-2 г Канаміцину сульфату розчиняють у 500 мл рідини для діалізу. Тривалість внутрішньопорожнинного застосування визначається особливостями перебігу захворювання.Застосування у вигляді аерозолю. У вигляді аерозолю та тепловологих інгаляцій (температура 35-40 °С) Канаміцину сульфат застосовують при лікуванні туберкульозу легенів та інфекцій дихальних шляхів нетуберкульозної етіології. Для аерозоль-терапії 0,25-0,5 г розчиняють в 3-5 мл розчину натрію хлориду ізотонічного або дистильованої води. Разова доза для дорослих – 0,25-0,5 г; для дітей – 5 мг/кг. Препарат вводять 2 рази на добу. Добова доза Канаміцину сульфату для дорослих становить 0,5-1 г; для дітей – 15 мг/кг. Тривалість лікування при гострих захворюваннях – 7 днів, при хронічних пневмоніях – 15-20 днів, при туберкульозі – місяць і більше.

Передозування:

Симптоми передозування – посилення побічних реакцій. Специфічного антидоту не існує. При симптомах передозування потрібно терміново припинити прийом препарату та призначити симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Канаміцину сульфат може справляти нефротоксичну та ототоксичну дію: невріт слухового нерва, циліндрурія, мікрогематурія, альбумінурія. Порушення функції печінки нейром’язова блокада, парестезія.

Лікарська взаємодія:

Забороняється застосовувати одночасно або послідовно з іншими антибіотиками, що виявляють ото- та нефротоксичні властивості (стрептоміцин, гентаміцин, мономіцин, поліміксин, флориміцин), а також разом із діуретиками (з фуросемідом, манітолом та ін.) та м’язовими релаксантами.Антибактеріальна активність Канаміцину сульфату підвищується при застосуванні разом з пеніцилінами.При туберкульозі Канаміцину сульфат можна застосовувати одночасно з усіма основними та резервними протитуберкульозними засобами (виняток - стрептоміцин, флориміцин й капреоміцин), а при інфекціях нетуберкульозної етіології – з пеніцилінами.

Термін придатності:

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 4 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 1,0 г порошку для приготування розчину для ін’єкцій у флаконі.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: канаміцин (kanamycin); О-3-аміно-3-дезоксі-α-D-глюкопіранозил-(1--6)-О-[6-аміно-6-дезоксі-α-D-глюкопіранозил- (1--4)-2-дезоксі-D-стрептамін;АдресаУкраїна, м. Львів, 79040, вул. Д. Апостола, 2.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01GB04:

Тип данихТип данных
Торгівельне найменування:Канаміцину Сульфат інструкція по застосуванню
Виробник:Львівтехнофарм, ТОВ, м.Львів, Україна
Форма випуску:
Реєстраційне посвідчення:
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама