Кемодін інструкція по застосуванню

Кемодін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кемодін розчин д/ін., 250 мг/мл по 2 мл (500 мг) в амп. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13409/01/01 від 30.01.2014. Наказ № 88 від 30.01.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (1 ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; 1 ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг);допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин в ампулах.

Виробник:

Лаб. Лізафарма С.П.А, БІФЛ для "Ессеті Фармасьютичи С.Р.Л.", Італія

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращенню функції мембран, у тому числі функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін виявляє протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговуванні.Фармакокінетика. Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У ході фармакокінетичного дослідження спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб прийому приблизно 16 % дози було виявлено у крові, що свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших споріднених з хімічної точки зору речовин.Не слід призначати хворим з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь переважає потенційний ризик. Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на дитину невідомі. Тому у період годування груддю препарат призначають лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В окремих випадках деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.Можна застосовувати з кровоспинними засобами, протинабряковими засобами та рідинними перфузіями.

Діти:

У зв’язку з обмеженим досвідом застосування препарат не слід призначати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 год. Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплиного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель на хвилину).Перші 2 тижні лікування призначають по 500–1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно; потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. Рекомендована тривалість курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить12 тижнів.

Передозування:

Не було повідомлень про передозування.

Побічні дії:

Побічні реакції виникають дуже рідко (<1/10000), включаючи поодинокі випадки.Психічні розлади: галюцинації.З боку нервової системи: сильний головний біль, запаморочення.З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, тахікардія.З боку дихальної системи: диспное.З боку травневого тракту: нудота, блювання, діарея.Загальні розлади: озноб, набряк, алергічні реакції, у тому числі: висипання, пурпура, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок; підвищення температури тіла, підвищена пітливість, зміни у місці введення.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ˚С.

Форма випуску / упаковка:

500 мг/2 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у контурній чарунковій упаковці з прозорої полівінілхлоридної плівки у картонній коробці. 1000 мг/4 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у картонній вкладці для разміщення та фіксації ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Клінічні характеристикиГостра фаза порушень мозкового кровообігу та лікування ускладнень і наслідків порушень мозкового кровообігу.Черепно-мозкова травма та її наслідки.Неврологічні розлади (когнітивні, сенситивні, моторні), спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.НесумісністьНе слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.МісцезнаходженняВіа Лічіно, 11, 22036 Ерба Комо, Італія/ Via Licino 11-22036 Erba (CO), Italy.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N06BX06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кемодін
Виробник:Лаб. Лізафарма С.П.А, БІФЛ для "Ессеті Фармасьютичи С.Р.Л.", Італія
Форма випуску: 500 мг/2 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у контурній чарунковій упаковці з прозорої полівінілхлоридної плівки у картонній коробці. 1000 мг/4 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у картонній вкладці для разміщення та фіксації ампул у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13409/01/01 від 30.01.2014. Наказ № 88 від 30.01.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Citicoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (1 ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; 1 ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг);допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.
Код АТС:N06BX06 - Цитиколін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама