Кліран Цинк інструкція по застосуванню

Кліран Цинк фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кліран Цинк гель по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9264/01/01 від 22.01.2009. Наказ № 31 від 22.01.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г гелю містить кліндаміцину фосфату 12,5 мг у перерахуванні на кліндаміцин 10 мг і цинку ацетату 5,13 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол, гідроксиетилцелюлоза, натрію гідроксид.

Основні фізико-хімічні властивості:

білий або майже білий, прозорий гомогенний, в’язкий гель;

Виробник:

Ранбаксі Лабораторіз Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

ФармакодинамікаКомбінований лікарський засіб для місцевого лікування акне. Кліндаміцину фосфат гідролізується у шкірі до активної речовини – кліндаміцину. Кліндаміцин має бактеріостатичну дію на мікроорганізми, які спричиняють вугрові висипання: Propionibacterium acnes. Кліндаміцин проникає в комедони шкіри та досягає концентрації, достатньої для елімінації більшості штамів Propionibacterium acnes. Цинк зменшує виділення секрету сальних залоз, має в’яжучу дію, пригнічує формування комедонів, поліпшує проникнення кліндаміцину в комедони та водночас попереджує резорбцію кліндаміцину в кров та можливість системної дії. Таким чином, комплексний зв’язок компонентів препарату забезпечує краще проникнення активних речовин у шкіру. Фармакокінетика. Оскільки цинк в основному зв’язується з фолікулярним епітелієм та не резорбується в системний кровоток, кліндаміцину фосфат у комплексі з цинком має менший ступінь резорбції. Дослідження такої комбінації in vitro на шкірі людини показало, що проникнення в глибокі шари шкіри кліндаміцину фосфату становить менше 5% від нанесеної дози. При місцевому застосуванні максимальної терапевтичної дози гелю пацієнтами з акне у плазмі виявляється дуже незначна кулькість препарату (менш ніж 2 нг/мл).

Показання до застосування:

Вугрові висипання (акне).

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату; гіперчутливість до лінкоміцину в анамнезі; діарейний синдром в анамнезі, асоційований із застосуванням антибіотиків. Дитячий вік молодше 12 років.

Особливості застосування:

Слід уникати контакту гелю з очима та слизовими оболонками носа та рота. У випадку контакту з очима або слизовими оболонками слід промити уражену ділянку значною кількістю холодної води. Незважаючи на занадто низьке системне всмоктування кліндаміцину і цинку, слід враховувати можливість розвитку побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту при лікуванні пацієнтів з неспецифічним виразковим колітом або хворобою Крона, а також епізодами псевдомембранозного коліту, пов’язаного з застосуванням антибіотиків, в анамнезі. Може спостерігатися перехресна резистентність з іншими антибіотиками, такими як лінкоміцин та еритроміцин.Вагітність і лактація. Адекватні і добре контрольовані дослідження препарату у вагітних жінок не проводилися, тому Кліран Цинк Гель з обережністю призначають вагітним жінкам. Також не відомо, чи екскретується препарат з грудним молоком після місцевого застосування. Є повідомлення про те, що перорально і парентерально введений кліндаміцин виявляється в грудному молоці. Через можливість розвитку небажаних реакцій у немовлят, яких годують груддю, слід вирішувати питання про припинення годовання груддю або застосування препарату. Вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами, що потребують значної концентрації уваги.Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими складними механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовується тільки зовнішньо для дорослих та дітей старше 12 років. Гель слід наносити тонким шаром на уражену ділянку шкіри 1 раз на день. Тривалість курсу лікування становить 10 - 12 тижнів. У поодиноких випадках поліпшення настає вже через 2 тижні після початку лікування.

Передозування:

Передозування малоймовірне при місцевому застосуванні

Побічні дії:

Можливі подразнення, відчуття печіння та сухості шкірних покривів у місці нанесення препарату. Як правило, ці явища слабко виражені, минають самостійно та не потребують відміни препарату або проведення симптоматичної терапії. Оскільки такі реакції часто пов’язані з підсушуючою дією препарату, для уникнення цих небажаних ефектів може знадобитися додаткове зволоження шкіри під час використання препарату. В поодиноких випадках можливе виникнення алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Немає повідомлень про взаємодію з іншими лікарськими засобами.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г гелю в тубі.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

АдресаPlot № B-2, Madkai Industrial Estate, Ponda, Goa – 403 404, India.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D10AX30:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кліран Цинк
Виробник:Ранбаксі Лабораторіз Лтд., Індія
Форма випуску: По 15 г гелю в тубі.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9264/01/01 від 22.01.2009. Наказ № 31 від 22.01.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г гелю містить кліндаміцину фосфату 12,5 мг у перерахуванні на кліндаміцин 10 мг і цинку ацетату 5,13 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол, гідроксиетилцелюлоза, натрію гідроксид.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні засоби.
Код АТС:D10AX30 - Препарати для лікування вугревого висипу для місцевого призначення комбіновані інші
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Експерти сказали, скільки кроків треба робити щодня, щоб продовжити життя
Прогулянки корисні як фізичного, так психічного зд...
Реклама