Інформація про використання рецептурних препаратів

Клопакт-75 інструкція по застосуванню

Клопакт-75 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Клопакт-75 таблетки, в/плів. обол., по 75 мг №30 (10х3) у стрип.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2827/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 10.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить клопідогрелу бісульфату еквівалентного клопідогрелу 75 мг;допоміжні речовини: полівінілпіролідон (PVPK-30), лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон (колідон CL), кремнію діоксид колоїдний (аеросил 200), магнію стеарат, тальк очищений, олія касторова гідрогенізована, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, заліза оксид червоний, поліетиленгліколь 6000.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки коричнево-рожевого кольору, круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою, з рискою на одному боці;

Виробник:

Іпка Лабораторіз Лімітед.

Фармакотерапевтична група:

Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Антиагрегант. Клопідогрел селективно інгібує зв’язування адезиндифосфату (АДФ) з його рецепторами на поверхні тромбоциту і активацію комплексу GP IIb/IIIa під дією АДФ, інгібуючи таким чином агрегацію тромбоцитів. Для надання такої дії необхідна біотрансформація клопідогрелу. Клопідогрел також інгібує агрегацію тромбоцитів, яка спричинена іншими факторами. Клопідогрел діє шляхом необоротної зміни рецептора АДФ на тромбоцити; тромбоцити, які вступають з ним у взаємодію, опиняються пошкодженими протягом усього терміну їхнього життя, нормальна функція тромбоцитів встановлюються зі швидкістю, що відповідає швидкості розвитку нових тромбоцитів. Повторне застосування у дозі 75 мг/на добу призводить до значного гальмування агрегації тромбоцитів, спричиненої АДФ. Інгібуючий ефект прогресивно посилюється, стабільний стан досягається через 3-7 днів лікування. При курсовому застосуванні середній рівень гальмування агрегації тромбоцитів становить 40-60 %. Агрегація тромбоцитів і тривалість кровотечі повертаються до початкового рівня у середньому через 5 днів після припинення лікування. Фармакокінетика. При повторному внутрішньому прийомі у дозі 75 мг на добу клопідогрел швидко всмоктується, але концентрація вихідного з’єднання в плазмі крові невисока і через 2 год після прийому не досягає межі вимірювання (0,00025 мг/л). Всмоктується не менше 50 % активної речовини. Клопідогрел швидко метаболізується в печінці. Основний метаболіт – карбоксильний похідний – фармакологічної властивості не має і становить 85 % від циркулюючого в крові вихідного з’єднання. Максимальна концентрація даного метаболіту в плазмі крові близько 3 мг/л, яка спостерігається через 1 год після прийому. Активний метаболіт – тіольний похідний, швидко і необоротно зв’язується з тромбоцитарними рецепторами, пригнічуючи таким чином агрегацію тромбоцитів. Цей метаболіт у плазмі крові не виявляється. Кінетика основного метаболіту показала лінійну залежність (підвищення концентрації в плазмі крові in vitro (98 і 94 %) відповідно. Даний зв’язок залишається ненасиченим in vitro в широкому діапазоні концентрацій. Клопідогрел з організму виводиться із сечею, близько 50 % і приблизно 46 % - з калом, протягом 120 год. Період напіввиведення головного циркулюючого метаболіту становить 8 год. Препарат добре переноситься хворими на цироз печінки.

Показання до застосування:

Профілактика інфаркту міокарда, ішемічного інсульту, раптової коронарної смерті у хворих з клінічними проявами атеросклерозу (наявність в анамнезі ішемічного інсульту /в період від 7 днів до менше ніж 6 міс./, інфаркту міокарда /від декількох днів до менше ніж через 35 днів \або встановленим захворюванням периферичних артерій).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату, тяжкі захворювання печінки, гострі кровотечі (при пептичній виразці або внутрішньочерепному крововиливі), вагітність і період лактації, дитячий вік до 18 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Хворим на гострий інфаркт міокарда лікування Клопактом–75 не потрібно призначати протягом перших декількох тижнів після інфаркту міокарда. Через відсутність клінічних даних Клопакт-75 не рекомендується застосовувати при нестабільній стенокардії, після черезшкірної транслюмінальної коронарної ангіопластики, аортокоронарному шунтуванні і гострому ішемічному інсульті (менше 7 днів). Клопакт-75 потрібно з обережністю призначати хворим з підвищеним ризиком кровотечі внаслідок травми, оперативних втручань або патологічних станів. У випадку оперативних втручань, якщо антиагрегантна дія небажана, курс лікування Клопактом-75 потрібно припинити за 7 днів до оперативного втручання.Клопакт-75 подовжує час кровотечі, тому повинен з обережністю призначатися хворим з ризиком кровотеч (особливо шлунково-кишкові та внутрішньочні). Хворих потрібно попереджати про те, що зупинка кровотечі, яка виникає на фоні застосування Клопакту-75, потребує більшої уваги. Хворі повинні повідомляти лікаря про кожен випадок незвичної кровотечі. Хворі також повинні інформувати лікаря про прийом препарату, якщо у них передбачається оперативне втручання або якщо лікар призначає новий для пацієнта лікарський засіб. З обережністю призначати препарат хворим з порушеною функцією нирок, з помірними порушеннями функцій печінки, в яких можливий розвиток геморагії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо, дорослим по 75 мг, 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі.

Передозування:

Специфічний антидот відсутній. За необхідності швидкої корекції подовженого часу кровотечі ефект клопідогрелу можна усунути переливанням тромбоцитарної маси.

Побічні дії:

Головний біль, запаморочення, парестезія, біль у животі, диспептичні явища, гастрит, запор, пошкодження зубів, блювання, метеоризм, гематоми, гематурія, кон’юнктивальні, пурпурна, носові кровотечі, дуже рідко – внутрішньочерепні крововиливи, нейтропенія, тромбоцитопенія, шкірний висип, апластична анемія, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне застосування Клопакту-75 з варфарином, через те що така комбінація може посилювати інтенсивність кровотечі. Ацетилсаліцилова кислота не змінює інгібуючого ефекту Клопакту-75 на АДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів, але Клопакт-75 потенціює дію ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів, індуковану колагеном. Але одночасне застосування ацетилсаліцилової кислоти у дозі 500 мг, 2 рази на добу не спричинювало значного збільшення часу кровотечі, подовженого внаслідок прийому Клопакту-75. Безпека довготривалого застосування Клопакту-75 і ацетилсаліцилової кислоти не встановлена. Одночасне застосування Клопакту-75 і гепарину не потребує корекції дози останнього і не впливає на антиагрегантну дію Клопакту-75, але призначати дану комбінацію потрібно з обережністю. Під час лікування Клопактом-75 з обережністю призначати тромболітичні препарати (рекомбінантний активатор тканинного плазміногену (rt-PA)). Комбінація Клопакту-75 і нестероїдних протизапальних засобів потребує обережності через можливість виникнення шлунково-кишкової кровотечі. Клінічного значення фармакодинамічної взаємодії при застосуванні Клопакту-75 одночасно з атенололом або ніфедипіном не виявлено. Фармакодинамічна активність Клопакту-75 практично не змінюється при одночасному застосуванні з фенобарбіталом, циметидином або естрогенами. Фармакокінетичні властивості дигоксину або теофіліну не змінюються при одночасному застосуванні з Клопактом-75. Антацидні засоби не змінюють абсорбцію Клопакту-75.Клопакт-75 може інгібувати активність одного з ензимів цитохрому P450 (CYP2C9). В результаті цього рівень деяких лікарськх засобів, таких як фенітоїн і толбутамід, може бути підвищений в плазмі крові, через те що вони метаболізуються за принципом CYP2C9. Дослідження CAPRIE виявили, що застосування фенітоїну і толбутаміду одночасно з Колпактом-75 є безпечним.Термін придатності – 18 місяців.

Термін придатності:

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: сlopidogrelum; метил-(+)-(S)-α-(ο-хлорфеніл)-6,7-дигідро-тієно[3,2-с]піридин-5(4Н)ацетат;Форма випускуТаблетки, вкриті плівковою оболонкою. Адреса48, Кандивлі Індастріал Естейт, Мумбай 400067, Індія. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ B01AC04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Клопакт-75
Виробник:Іпка Лабораторіз Лімітед.
Форма випуску:
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2827/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Clopidogrel
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

1 таблетка містить клопідогрелу бісульфату еквівалентного клопідогрелу 75 мг;допоміжні речовини: полівінілпіролідон (PVPK-30), лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон (колідон CL), кремнію діоксид колоїдний (аеросил 200), магнію стеарат, тальк очищений, олія касторова гідрогенізована, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, заліза оксид червоний, поліетиленгліколь 6000.

Фармакотерапевтична група:Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.
Код АТС:B01AC04 - Клопідогрель
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама