Корт-С інструкція по застосуванню

Корт-С фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Корт-С порошок д/приг. р-ну д/ін. по 100 мг у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7131/01/01 від 08.10.2007. Наказ № 656 від 25.10.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

білий або майже білий порошок;склад: 1 флакон містить гідрокортизону натрію сукцинат еквівалентний гідрокортизону 100 мг;допоміжні речовини: натрію фосфат, натрію фосфат однозаміщений.

Виробник:

Неон Лабораторис Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Гормони кори надниркових залоз

Показання до застосування:

Гостра наднирковозалозна недостатність, алергічні реакції негайного типу, астматичний статус, профілактика і лікування шоку, інфаркт міокарда, ускладнений кардіогенним шоком, тиреотоксичний криз, тиреоїдит, вроджена гіперплазія наднирникових залоз, гіперкальціємія внаслідок пухлинного захворювання, нетривала або додаткова терапія в гострому періоді ревматичних захворювань, колагенові хвороби, пухирчатка, бульозний герпетиформний дерматит (хвороба Дюринга), поліморфна бульозна еритема, ексфоліативний дерматит, грибоподібний мікоз, тяжкі форми псоріазу і себорейного дерматиту, тяжкі гострі та хронічні алергічні й запальні процеси з ураженням очей, симптоматичний саркоїдоз, синдром Леффлера, що не піддається іншим видам терапії, бериліоз, осередкова або дисемінована форма туберкульозу при одночасній протитуберкульозній хіміотерапії, аспіраційний пневмоніт, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура дорослих (тільки внутрішньовенно!), вторинна тромбоцитопенія дорослих, набута (аутоімунна) гемолітична анемія, еритробластопенія, вроджена (еритроїдна) гіпопластична анемія, паліативна терапія при лейкозах і лімфомах дорослих, при гострих лейкозах у дітей, для посилення діурезу або для зниження протеїнурії при нефротичному синдромі без уремії, при нефротичному синдромі ідіопатичного типу або при червоній вовчанці, у критичній стадії виразкового коліту і регіонарного ентериту (як системне лікування), туберкульозний менінгіт з розвитком субарахноїдального блоку або з його загрозою (у сполученні з протитуберкульозною хіміотерапією), трихінельоз з ураженням нервової системи або міокарда.

Протипоказання:

Тяжкі форми артеріальної гіпертензії і хвороби Іценко-Кушинга, психози, нефрит, остеопороз, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, активні форми туберкульозу за відсутності специфічного лікування, цукровий діабет, нещодавно перенесені операції, системні грибкові захворювання, підвищена чутливість до гідрокортизону. При екстремальних станах протипоказання можна розглядати як відносні.Передозування. Симптоми: значне підвищення артеріального тиску і гіпокаліємія, болі в суглобах.Лікування: специфічного антидоту немає. Призначають антигіпертензивні препарати, препарати калію. 

Особливості застосування:

При прихованому туберкульозі можна застосовувати тільки разом з туберкулостатичними засобами.При цукровому діабеті застосовується тільки при абсолютних показаннях або для попередження очікуваної резистентності до інсуліну. При інфекційних захворюваннях може бути застосований з обережністю і тільки сумісно зі специфічною антибактеріальною терапією. При тривалому застосуванні необхідно призначити препарати калію для попередження можливої гіпокаліємії. Під час лікування бажано регулярно вимірювати артеріальний тиск, проводити аналіз сечі та калу. Закінчувати лікування слід поступовим зниженням дози препарату і вирішенням питання про необхідність застосування АКТГ (шкірна проба). Під час проведення лікування Корт-С доцільно заново визначати дози пероральних протидіабетичних засобів та антикоагулянтів. При сумісному застосуванні з діуретичними засобами особливу увагу слід приділити електролітному обміну в організмі. При сумісному застосуванні з саліцилатами, якщо зменшується доза кортикостероїду, необхідно одночасно зменшити дозу саліцилату. Якщо в анамнезі є вказівка на психоз, призначати Корт-С треба з обережністю, оскільки під час застосування препарату симптоми захворювання можуть проявитися знову.Вагітність і лактація. Застосування при вагітності можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду; рекомендується використовувати мінімальні дози і короткочасну терапію. Діти, матері яких при вагітності одержували гідрокортизон, підлягають ретельному спостереженню для виявлення ознак недостатності кори надниркових залоз.При необхідності застосування в період лактації варто вирішити питання про припинення годування груддю.В експериментальних дослідженнях показано, що глюкокортикостероїди можуть спричинити порушення розвитку плоду. В даний час не має чіткого підтвердження цих даних у людини.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньовенно струминно або краплинно, внутрішньом’язово. Для невідкладної терапії рекомендується внутрішньовенне введення. Режим дозування індивідуальний. Початкова доза становить 100 мг (вводиться за 30 с) – 500 мг (вводиться за 10 хв), потім повторно через кожні 2–6 год, залежно від клінічної ситуації. Високі дози варто застосовувати тільки до стабілізації стану хворого, але звичайно не більше 48–72 год, тому що можливий розвиток гіпернатріємії. Дітям дозу знижують залежно від віку, маси тіла, тяжкості стану (доза становить не менше 25 мг на добу). Для дезінтоксикації, десенсибілізації застосовують у дозі 0,003–0,007 г/кг маси тіла. При проведенні інтенсивної терапії добові дози: для новонароджених і немовлят 0,005 г/кг маси тіла; 1–5 років 0,0045 г/кг маси тіла; 6–10 років 0,004 г/кг маси тіла; 11–14 років 0,0035 г/кг маси тіла.

Побічні дії:

Артралгія, стероїдна артропатія. Пониження опірності до інфекційних захворювань, підвищення артеріального тиску, глюкозурія, гіпокаліємія, негативний баланс азоту (катаболізм), пригнічення функції кори наднирникових залоз, системний остеопороз. Гіперацидний стан, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. 

Лікарська взаємодія:

Необхідно уникати комбінації з барбітуратами при лікуванні хворих, які страждають на хворобу Аддісона (може призвести до кризи).Обережно застосовувати з:пероральними протидіабетичними засобами (небезпечність гіпоглікемії);антикоагулянтами (посилення антикоагулянтного ефекту);саліцилатами (може знизитись рівень саліцилатів у плазмі або виникнути прихована кровотеча);барбітуратами (може зменшитись ефект кортикостероїдів);діуретиками (посилюється гіпокаліємія).Умови та терміни зберігання. Зберігати при температурі не вище 300C, у захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки. 

Форма випуску / упаковка:

По 100 мг порошку у флаконі; по 1 флакону у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Форма випускуПорошок для приготування розчину для ін’єкцій.Власник реєстраційного посвідченняАМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.Адреса1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.АдресаДамі Шамі Індустріальний Комплекс, 28, Махал Індастріал Істейт, M. Кейвз Роуд, Ендхері (Схід), Мумбай-400093, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D07AA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Корт-С
Виробник:Неон Лабораторис Лтд, Індія
Форма випуску: По 100 мг порошку у флаконі; по 1 флакону у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7131/01/01 від 08.10.2007. Наказ № 656 від 25.10.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Hydrocortisone
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Гормони кори надниркових залоз
Код АТС:D07AA02 - Гідрокортизон
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама