Лаксигал інструкція по застосуванню

Лаксигал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лаксигал краплі д/перор. заст., 7,5 мг/1 мл по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2765/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл (18 крапель) містить натрію пікосульфату 7,5 мг; допоміжні речовини: натрію етилпарабен, розчин сорбітолу 70% некристалічного, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора рідина від безбарвного до слабо жовто-коричневого кольору;

Виробник:

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Під дією кишкових мікроорганізмів препарат гідролізується з утворенням активної форми, що викликає подразнення слизової оболонки. Натрію пікосульфат, діючи безпосередньо на кишкову стінку, зменшує всмоктування електролітів та води, посилює перистальтику кишечнику, викликаючи при цьому гарантований проносний ефект.Дія препарату розвивається через 6–12 годин після прийому.Фармакокінетика. Натрію пікосульфат являє собою гідрофільну речовину, яка досить слабко абсорбується ліпофільними мембранами кишечнику. Після перорального прийому він проходить порівняно швидко через шлунок та тонкий кишечник у незмінній формі. Через 3 години з моменту прийому до товстої кишки потрапляє приблизно 70% препарату. У товстій кишці здійснюється гідроліз натрію пікосульфату під дією бактеріальної флори. Утворюється ліпофільний метаболіт, здатний краще проникати крізь біологічні мембрани. Внаслідок проносної дії препарату евакуація екскрементів із товстої кишки відбувається досить швидко.Після 12 годин з моменту прийому у товстій кишці міститься 8% препарату, 21% виділяється із сечею та 72% – з екскрементами у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Функціональний запор (у тому числі при зміні місця перебування), запори, зумовлені гіпотонією та в’ялою перистальтикою товстої кишки. Регулювання випорожнень і полегшення дефекації у пацієнтів із захворюваннями прямої кишки (проктит, геморой, анальні тріщини). Підготовка до хірургічних операцій, інструментальних і рентгенологічних досліджень.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Кишкова непрохідність; гострі запальні захворювання органів черевної порожнини (гострий апендицит, перитоніт та інш.); шлунково-кишкові та маточні кровотечі; біль у животі; нудота, блювання неясного генезу; защемлена грижа; виражена дегідратація організму; стан після оперативного втручання на органах травлення; період годування груддю; дитячий вік до 4 років.

Особливості застосування:

Призначення препарату дітям, а також тривале (понад 10 днів) застосування можливе лише під наглядом лікаря. Вагітність: протягом клінічного дослідження зазначеного препарату у вагітних жінок не було виявлено впливу на скоротливість матки та на плід при прийомі терапевтичних доз. Застосовувати препарат під час вагітності можливо з обережністю, тільки за суворими показаннями.Взаємодія з лікарськими засобами. Ефективність Лаксигалу зменшується при сумісному прийомі з антибіотиками широкого спектра дії. При одночасному застосуванні Лаксигалу з діуретиками, кортикостероїдами збільшується ймовірність порушень водно-електролітного балансу і підвищення чутливості до серцевих глікозидів.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для короткочасного застосування. Дітям віком 4–10 років застосовувати по 6–12 крапель ввечері; дорослим та дітям старше 10 років – по 12–24 краплі ввечері.Дія Лаксигалу настає через 6 - 12 годин. Шляхом збільшення або зменшення вказаної дози можна знайти оптимальну дозу для кожного хворого так, щоб одержати необхідну консистенцію випорожнення.Лаксигал можна приймати з рідиною або без неї. Ліки найкраще приймати ввечері перед сном, щоб випорожнення кишечнику сталося вранці. Максимальний курс лікування Лаксигалом – 10 днів.

Передозування:

У випадку передозування може з’явитися біль у животі та часте рідке випорожнення. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Біль у животі, діарея. Тривале застосування, особливо у великих дозах, може спричинити пронос, що супроводжується втратою великої кількості рідини, електролітів калію, натрію, слабкістю, гіпотензією, зниженням ваги тіла; депресивні стани, порушення менструального циклу, втрата апетиту, зміна в м’язовому шарі кишечнику, дилатація кишечнику, що імітує виразковий коліт і мегаколон.

Термін придатності:

Зберігати при температурі до 25°С, у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати, не заморожувати.Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл та по 25 мл крапель у коричневому склянному флаконі, оздобленому крапельницею і кришкою, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назва: натрію пікосульфат; 4,4’-(pyridine-2-ylmethylene)bisphenyl bis (sodium sulphate) monohydrate; Форма випускуКраплі для перорального застосування. АдресаВул. Остравска 29, 74770 Опава-Комаров, Чеська Республіка
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лаксигал
Виробник:Тева Чех Індастріз с.р.о.
Форма випуску: По 10 мл та по 25 мл крапель у коричневому склянному флаконі, оздобленому крапельницею і кришкою, у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2765/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium picosulfate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл (18 крапель) містить натрію пікосульфату 7,5 мг; допоміжні речовини: натрію етилпарабен, розчин сорбітолу 70% некристалічного, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Проносні засоби.
Код АТС:A06AB08 - Натрію пікосульфат
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама