Медокс інструкція по застосуванню

Медокс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Медокс краплі д/перор. заст., 7,5 мг/мл по 50 мл (0,375 г) у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3118/01/01 від 21.09.2009. Наказ № 680 від 21.09.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг (1 мл містить 14 крапель);допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат, натрію бензоат (Е 211), калію ацесульфам, аспартам (Е 951), пропіленгліколь, ароматизатор медовий (етанол, пропіленгліколь), ароматизатор медовий з лимоном (етанол, бутилгідроксіанізол (Е 320)), вода очищена.Безбарвний або світло-жовтуватий розчин з характерним запахом; розчин може бути опалесцентним.Назва і місцезнаходження виробників. АТ Зентіва.У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.Нітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Секретолітична терапія гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються порушенням бронхіальної секреції та евакуації секрету.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до амброксолу та до будь-яких інших компонентів препарату;тяжкі порушення функції печінки;тяжкі порушення функції нирок;виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;І триместр вагітності та період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Краплі Медокс® містять аспартам (джерело феніламіну), тому хворим на фенілкетонурію слід застосовувати препарат з особливою обережністю.Краплі Медокс® не містять цукру, таким чином, препарат можна застосовувати хворим на цукровий діабет.Медокс® не рекомендується застосовувати разом із засобами, що пригнічують кашель.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Застосовувати препарат в І триместрі вагітності не рекомендується. Незважаючи на відсутність достовірних даних щодо негативного впливу амброксолу на плід і немовля, застосування крапель Медокс® у ІІ та ІІІ триместрах вагітності можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Амброксол виділяється у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю. У разі необхідності застосування препарату жінкам, що годують груддю, на період лікування необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Краплі Медокс® можна застосовувати дітям.Дітям молодше 2 років краплі Медокс® слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Добова доза амброксолу становить 1,2-1,6 мг/кг маси тіла. Краплі найкраще приймати під час їди та запивати достатньою кількістю рідини з метою полегшення утворення та розчинення слизу в дихальних шляхах.Дітям до 2 років краплі призначають по 1 мл (14 крапель) 2 рази на добу;дітям віком 2-5 років – по 1 мл (14 крапель) 3 рази на добу;дітям віком 5-12 років – по 2 мл (28 крапель) 2-3 рази на добу;дітям старше 12 років і дорослим краплі призначають по 4 мл (56 крапель) 3 рази на добу протягом перших 2-3 днів, після чого можливе зниження дози до 2 мл (28 крапель) 3 рази на добу.Дози вимірюються кількістю крапель або за допомогою спеціального мірного посуду з поділом від 1 до 6 мл.Тривалість лікування – до 14 днів. Якщо через 14 днів симптоми не зникають та/або посилюються, незважаючи на прийом крапель Медокс®, слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Симптоми: шлунково-кишкові розлади та зниження артеріального тиску.Лікування симптоматичне; промивання шлунка; підтримка життєвих функцій.

Побічні дії:

Загалом препарат переноситься добре.З боку шлунково-кишкового тракту: печія, диспепсія, нудота, блювання, пронос.З боку імунної системи: шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок) та алергічні реакції.Вкрай рідко повідомлялось про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, пов’язані з застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксол. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання або одночасним застосуванням іншого препарату.При появі побічних реакцій слід припинити лікування амброксолом і негайно звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні амброксолу з антибіотиками (амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин і доксициклін) більш високі концентрації антибіотиків фіксуються у тканині легенів, тоді як їх концентрації у плазмі крові залишалися незміненими, тому коригувати дозування антибіотиків при одночасному застосуванні крапель Медокс® не потрібно.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.Придатний до застосовування протягом 6 місяців після першого відкриття флакона; зберігати при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл у коричневому скляному флаконі; по 1 флакону разом з крапельницею, мірним посудом у картонній упаковці.Щоб розкрити флакон, треба сильно натиснути на кришку та прокрутити її проти годинникової стрілки. Після використання треба міцно закрутити кришку флакона.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявникаАТ Зентіва. У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB06:

Тип данихТип данных
Торгівельне найменування:Медокс інструкція по застосуванню
Виробник:drug_manufacturer
Форма випуску:drug_release_form
Реєстраційне посвідчення:drug_check_in
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама