Мегаферін інструкція по застосуванню

Мегаферін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Мегаферін таблетки шип. по 80 мг №30 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3249/01/01 від 26.05.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 11.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить заліза (II) глюконату 695 мг, що еквівалентно 80 мг Fe++; допоміжні речовини: кислота аскорбінова, кислота лимонна, кислота винна, натрію бікарбонат, натрію карбонату моногідрат, натрію сахарин, аспартам, ароматизатор апельсиновий, барвник Е 110 жовто-оранжевий.

Основні фізико-хімічні властивості:

плоско-циліндричні таблетки піщано-сірого кольору із розподільною рискою з одного боку, з вкрапленнями;

Виробник:

Ей.Бі.Сі. Фармасьютіці АТ, Італія.

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які містять залізо

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Мікроелемент залізо є важливою складовою організму людини. Він входить до складу таких сполук як гемоглобін та міоглобін, різноманітних ферментів. Застосування препарату Мегаферін швидко ліквідує недостатність заліза в організмі та стимулює еритропоез. Заліза глюконат сприяє швидкому відновленню гемоглобіну у хворих із залізодефіцитною анемією. При курсовому застосуванні препарату відбувається поступова регресія клінічних (слабкість, втома, запаморочення, тахікардія) та лабораторних симптомів анемії. Фармакокінетика. Залізо всмоктується переважно в дванадцятипалій кишці та верхньому відділі тонкої кишки. Всмоктування відбувається тим інтенсивніше, чим більший дефіцит заліза в організмі. Заліза глюконат всмоктується та засвоюється краще ніж інші солі заліза неорганічного походження, що пов’язано з його низькою константою іонізації. Він не осаджує білки, не порушує протеолітичну активність системи травлення та не викликає нудоту, шлункові спазми, запор чи діарею у більшості пацієнтів. При високому вмісті в їжі кальцію, фосфору, фітинової кислоти, секреторній недостатності шлунка всмоктування заліза зменшується. У крові залізо зв’язується з білком трансферином та у вигляді феротрансферину доставляється в депо – кістковий мозок, печінку, селезінку, де відкладається у вигляді феритину та гемосидерину. Виводиться залізо переважно з сечею та потом, частково – через слизову шлунково-кишкового тракту.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика залізодефіцитних анемій різного генезу у дорослих та дітей будь-якого віку;стани, що супроводжуються підвищеною потребою організму в залізі (вагітність, лактація);недостатнє надходження заліза з їжею.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.Гемосидероз, гемохроматоз, всі несидеропенічні анемії, хронічні панкреатити та цироз печінки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Лікування потрібно розпочинати лише після встановлення точного діагнозу залізодефіцитної анемії.Не рекомендується призначати Мегаферін разом із парентеральними препаратами заліза. Залізо може бути токсичним при надмірному вживанні, особливо у дітей, в дозах більших за 400 мг (понад 5 таблеток). Кожна таблетка Мегаферіну є джерелом фенілаланіну.Кожна таблетка Мегаферіну містить 180,91 мг натрію.Під час прийому залізовмісних препаратів кал може набувати чорного відтінку.Під час тривалого застосування Мегаферіну на зубній емалі може з’являтися темний наліт, для профілактики цього явища слід не допускати затримки розчину в роті при прийомі препарату та ретельно чистити зуби відразу після прийому препарату.Яйця, чай та молоко інгібують всмоктування заліза.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Приймається внутрішньо за півгодини до їди. Перед застосуванням таблетку необхідно розчинити в ½ склянки води. Дорослим та дітям старше 12 років:з метою профілактики призначається по 1 таблетці 1 раз на добу;для лікування залізодефіцитних анемій призначається по 1 таблетці 2 – 3 рази на добу.Дітям від народження до 12 років:з метою профілактики призначається по 1 мг Fe++/кг/добу;для лікування залізодефіцитних анемій призначається:ü до 3 років: по 5 – 8 мг Fe++/кг/добу (½ таблетки – 1 таблетка) за 2 – 3 прийоми;ü від 3 до 12 років: по 5 мг Fe++/кг/добу (1 – 2 таблетки) за 2 – 3 прийоми;Тривалість курсу лікування зазвичай становить 3 – 6 місяців.У випадку відсутності позитивної динаміки в картині периферичної крові після 3 тижнів лікування анемії необхідно розглянути інші причини її виникнення.

Передозування:

Симптоми: черевний біль, блювання, діарея, запор, шлунково-кишкове подразнення (навіть до некрозу), летаргія, слабкий пульс, гіпотензія, метаболічний ацидоз, судоми, пропасниця, лецкоцитоз, кома, гострі ниркові та печінкові некрози через 2 – 4 доби. Лікування: індукція блювання, парентеральне введення дефероксаміну (у випадку важкого отруєння – внутрішньовенно).

Побічні дії:

Нудота, блювання, можливі випадки діареї, ускладненої шлунково-кишковою кровотечею у разі передозування.

Лікарська взаємодія:

Антацидні засоби погіршують всмоктування заліза.Пероральні препарати заліза здатні утворювати комплексні сполуки з ципрофлоксацином та тетрацикліновими антибіотиками та порушувати всмоктування останніх.Тому інтервал між прийомами Мегаферіну та антацидів, тетрациклінових антибіотиків та ципрофлоксацину має становити не менше 2 годин.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 30 шипучих таблеток у циліндричному контейнері з ПВХ, укупореному герметично пробкою з ПВХ, що містить силікогель, по 1 контейнеру у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назва: ferrous gluconate;Форма випускуТаблетки шипучі. АдресаВулиця Падуні 240-03012 Анагні (ФР), Італія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ B03AA03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Мегаферін
Виробник:Ей.Бі.Сі. Фармасьютіці АТ, Італія.
Форма випуску: По 30 шипучих таблеток у циліндричному контейнері з ПВХ, укупореному герметично пробкою з ПВХ, що містить силікогель, по 1 контейнеру у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3249/01/01 від 26.05.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Ferrous gluconate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить заліза (II) глюконату 695 мг, що еквівалентно 80 мг Fe++; допоміжні речовини: кислота аскорбінова, кислота лимонна, кислота винна, натрію бікарбонат, натрію карбонату моногідрат, натрію сахарин, аспартам, ароматизатор апельсиновий, барвник Е 110 жовто-оранжевий.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які містять залізо
Код АТС:B03AA03 - Заліза глюконат
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама