Мексиприм інструкція по застосуванню

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ
Склад:
- діюча речовина: етилметилгідроксипіридину сукцинат;
- 1 таблетка містить етилметилгідроксипіридину сукцинату у перерахуванні на 100% речовину 125 мг;
- допоміжні речовини: каолін, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, повідон, тальк, кальцію стеарат;
- (оболонка): гіпромелоза, макрогол, титану діоксид (Е 171), тальк.
Основні фізико-хімічні властивості:
таблетки круглі, двоопуклої форми, вкриті плівковою оболонкою, від білого до білого з кремуватим відтінком кольору, на зламі — від білого до білого з сіруватим, або жовтуватим, або кремуватим відтінком кольору.
Виробник:
Фармакотерапевтична група:
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Мексиприм® належить до гетероароматичних антиоксидантів. Він має широкий спектр фармакологічної дії: підвищує стійкість організму до стресу, чинить анксіолітичну дію, яка не супроводжується сонливістю та міорелаксуючим ефектом; має ноотропні властивості, запобігає та зменшує порушення пам'яті, які виникають при старінні та під дією різних патогенних факторів, чинить протисудомну дію; проявляє антиоксидантні та антигіпоксичні властивості; підвищує концентрацію уваги та працездатність; ослаблює токсичну дію алкоголю. Препарат покращує метаболізм тканин мозку та їхнє кровозабезпечення, покращує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів); зменшує вміст загального холестерину та ліпопротеїдів низької щільності.
Механізм дії зумовлений його антиоксидантною та мембранопротекторною дією. Він інгібує перекисне окиснення ліпідів, підвищує активність супероксидоксидази, підвищує співвідношення ліпід-білок, зменшує в'язкість мембрани. Модулює активність мембранозв'язаних ферментів (кальційнезалежної фосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, ГАМК, ацетилхолінового), що посилює їхню можливість зв'язуватися з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організації біомембран, транспортування нейромедіаторів і покращанню синаптичної передачі. Мексиприм® підвищує вміст у головному мозку дофаміну. Посилює компенсаторну активацію аеробного гліколізу та зниження ступеня пригнічення окисних процесів у циклі Кребса в умовах гіпоксії з підвищенням вмісту АТФ і креатинфосфату, активацію енергосинтезуючих функцій мітохондрій, стабілізацію клітинних мембран.
Фармакокінетика.
Мексиприм® швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту з періодом напівабсорбції 0,08–0,1 години. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові — 0,46–0,5 години. Максимальна концентрація препарату у плазмі крові знаходиться у діапазоні від 50 до 100 нг/мл.
Період напіввиведення препарату і середній період утримання препарату в організмі становить відповідно 4,7–5 годин та 4,9–5,2 години. Мексиприм® в організмі людини інтенсивно метабілізується з відтворенням його глюкуронкон'югованого продукту. У середньому за 12 годин із сечею екскретується 0,3% незміненого препарату та 50% у вигляді глюкуронкон'югату від уведеної дози. Найінтенсивніше Мексиприм® та його глюкуронкон'югат екскретуються протягом перших 4 годин після прийому препарату. Показники екскреції із сечею препарату Мексиприм® та його глюкуронкон'югованого метаболіту мають значну індивідуальну варіабельність.
Показання до застосування:
- наслідки гострого порушення мозкового кровообігу;
- невротичні та неврозоподібні стани із симптомами тривоги;
- нейроциркуляторна дистонія;
- легкі когнітивні розлади різного генезу (при психоорганічному синдромі та астенічних порушеннях, зумовлених гострими та хронічними порушеннями мозкового кровообігу, черепно-мозковими травмами, нейроінфекціями та інтоксикаціями, сенільними та атрофічними процесами);
- енцефалопатії різного ґенезу (дисциркуляторні, дисметаболічні, посттравматичні, змішані);
- легка черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;
- порушення пам'яті та інтелектуальна недостатність у людей літнього віку;
- астенічні стани, вплив екстремальних (стресових) факторів;
- ішемічна хвороба серця (у складі комплексної терапії);
- абстинент ний синдром при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних та нейроциркуляторних порушень;
- стани після інтоксикації антипсихотичними засобами.
Протипоказання:
Гостра печінкова або ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до препарату.
Особливості застосування:
В окремих випадках, особливо у схильних пацієнтів, у пацієнтів з бронхіальною астмою при підвищеній чутливості до сульфітів можливий розвиток тяжких реакцій гіперчутливості. З обережністю слід застосовувати у хворих з діабетичною ретинопатією (курс не повинен перевищувати 7–10 днів) у зв'язку із властивістю потенціювати проліферативні процеси.
З обережністю препарат призначати пацієнтам з алергічними реакціями в анамнезі.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю не проводилось, тому Мексиприм® не слід застосовувати у цей період.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
У період лікування слід бути обережними при керуванні автотранспортом і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Діти:
Препарат не застосовувати дітям.
Спосіб застосування та дози:
Мексиприм® призначати внутрішньо. Терапевтичні дози, що застосовуються, та термін лікування визначаються чутливістю хворих до препарату. Починати лікування з дози 250–500 мг; середня добова доза становить 250–500 мг; максимальна добова — 800 мг. Добову дозу розділяти на 2–3 прийоми потягом дня.
Хворим із тривожними станами, нейроциркуляторними дисфункціями та когнітивними порушеннями застосовувати Мексиприм® протягом 2–6 тижнів.
Для купірування алкогольного абстинентного синдрому Мексиприм® застосовувати протягом 5–7 днів.
Курсову терапію препаратом Мексиприм® закінчувати поступово, зменшуючи дозу препарату протягом 2–3 діб.
Тривалість курсу лікування для пацієнтів з ішемічною хворобою серця — не менше 1,5–2 місяців. Повторні курси (за рекомендацією лікаря) бажано проводити у весняно-осінні періоди.
Передозування:
Симптоми: порушення сну (безсоння, в деяких випадках — сонливість).
Лікування зазвичай не потрібне, симптоми минають самостійно протягом доби. У тяжких випадках при безсонні рекомендується приймати нітразепам 10 мг, оксазепам 10 мг або діазепам 5 мг, застосовувати дезінтоксикаційну терапію.
Побічні дії:
З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, зниження артеріального тиску.
З боку нервової системи: запаморочення, сонливість, порушення процесу засинання, відчуття тривожності, емоційна реактивність, головний біль, порушення координації.
З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, сухість слизової оболонки рота.
З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі, гіперемія, висипання на шкірі, свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, можливі тяжкі реакції гіперчутливості, бронхоспазм.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: дистальний гіпергідроз.
На фоні довготривалого застосування препарату можливо виникнення наступних побічних реакцій: метеоризм, слабкість, периферичні набряки.
Лікарська взаємодія:
Мексиприм® посилює дію бензодіазепінових анксіолітиків, протисудомних засобів (карбамазепіну), протипаркінсонічних засобів (леводопи). Потенціює ефект нітровмісних препаратів, гіпотензивних засобів. Зменшує токсичний ефект етилового спирту.
Термін придатності:
Умови зберігання:
Категорія відпуску:
ДОДАТКОВІ ДАНІ
Тип даних | Відомості з реєстру |
---|---|
Торгівельне найменування: | Мексиприм |
Виробник: | ЗАТ «Обнінська хіміко-фармацевтична компанія» |
Реєстраційне посвідчення: | - № - |
Міжнародне непатентоване найменування: | Mexidol |
Умови відпуску: | Без рецепту. |
Склад: |
|
Фармакотерапевтична група: | Засоби, що впливають на нервову систему. |