Метаспрей інструкція по застосуванню

Метаспрей фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Метаспрей спрей наз., доз., 50 мкг/дозу по 100 доз (10 мл) у флак. з насос.-дозат.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6753/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 доза препарату містить мометазону фуроату моногідрату еквівалентно 50 мкг мометазону фуроату;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна і натрію карбоксиметилцелюлоза, гліцерин, полісорбат 80, бензалконію хлорид, спирт фенілетиловий, кислота хлористоводнева, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

однорідна суспензія білого або майже білого кольору;

Виробник:

Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Гормони кори надниркових залоз

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Мометазону фуроат – синтетичний кортикостероїд для місцевого застосування з вираженою протизапальною дією. Локальна протизапальна дія мометазону фуроату виявляється в таких дозах, при яких не виникає системних ефектів. Механізм протизапальної та антиалергічної дії мометазону фуроату пов'язаний з його здатністю знижувати виділення медіаторів алергічних реакцій. Мометазону фуроат значно зменшує синтез/вивільнення лейкотрієнів із лейкоцитів у пацієнтів, які страждають на алергічні захворювання. Мометазону фуроат продемонстрував на культурі клітин високий потенціал (принаймні в 10 разів більшу активність, ніж інші стероїди, включаючи беклометазон дипропіонат, бетаметазон, гідрокортизон та дексаметазон) пригнічення синтезу/вивільнення IL-1, IL-6 та TNFα. Він також значно пригнічує синтез Th2 цитокінів, IL-4 та IL-5 із людських CD4+ Т-клітин. Мометазону фуроат також принаймні в 6 разів активніший за беклометазон дипропіонат та бетаметазон відносно пригнічення продукції IL-5. Фармакокінетика. При інтраназальному застосуванні системна біодоступність препарату становить менше 0,1%, і він практично не визначається в плазмі крові, навіть при використанні чутливого методу визначення з порогом чутливості, що дорівнює 50 пг/мл. Тому відповідних фармакокінетичних даних для даної лікарської форми немає. Мометазону фуроат дуже мало абсорбується зі шлунково-кишкового тракту, та невелика його кількість, що може потрапити в шлунково-кишковий тракт після проковтування, ще до екскреції з сечею або жовчю піддається активному первинному метаболізму.

Показання до застосування:

Лікування сезонного чи цілорічного алергічного риніту у дорослих та дітей старше 2-х років. Профілактика сезонного алергічного риніту у дорослих і дітей старше 12 років.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної речовини або будь-якого неактивного компонента препарату, туберкульоз легень, наявність місцевої інфекції слизової оболонки носа, стан після нещодавніх оперативних втручань на носі та після травм обличчя до повного загоєння рани.

Особливості застосування:

Метаспрей слід з обережністю призначати хворим з грибковою, бактеріальною, системною вірусною інфекцією або герпетичною інфекцією з ураженням очей.Пацієнти, які застосовують препарат Метаспрей протягом декількох місяців і довше, повинні періодично проходити обстеження на предмет можливих змін слизової носа. У разі розвитку локальної грибкової інфекції носа або глотки рекомендується припинити застосування препарату і призначити спеціальне лікування. Якщо подразнення слизової носа і глотки зберігається тривалий час, препарат не застосовують.Під час переходу від лікування кортикостероїдами системної дії до лікування назальним спреєм Метаспрей у деяких пацієнтів можуть виникнути симптоми відміни кортикостероїдів (наприклад, біль у суглобах та/або м'язах, відчуття втоми і депресія). Тому ця група пацієнтів потребує особливої уваги. Зміна терапії може також виявити алергічні захворювання (такі як алергічний кон’юнктивіт, екзема тощо), що розвинулись раніше і маскувалися терапією кортикостероїдами системної дії. Хворі, які лікуються кортикостероїдами, мають потенційно знижену імунну реактивність і повинні бути попереджені про підвищений для них ризик зараження у разі контакту з хворими на деякі інфекційні захворювання (наприклад, вітряною віспою, кором). При вагітності й у період годування груддю препарат можна призначати тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує будь-який потенційний ризик для плода або дитини. Немовлят, матері яких під час вагітності одержували кортикостероїди, слід ретельно обстежувати щодо можливої гіпофункції надниркових залоз. Вплив на здатність керувати автотранспортом і механізмами: спеціальні дослідження не проводились, однак фармакологічні властивості мометазону фуроату не припускають такого впливу.

Спосіб застосування та дози:

Лікування сезонного або цілорічного алергічного риніту: дорослим і дітям старше 12 років рекомендована профілактична і терапевтична доза препарату становить 2 впорскування (по 50 мкг кожне) у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза 200 мкг). Після досягнення стійкого терапевтичного ефекту для підтримуючої терапії дозу зменшують до 1 впорскування в кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза 100 мкг).У разі, якщо зменшення симптомів захворювання не вдається досягти застосуванням препарату в рекомендованій терапевтичній дозі, добова доза може бути збільшена до максимальної по 4 впорскування у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза 400 мкг). Після зменшення вираженості симптомів захворювання рекомендується зниження дози. Позитивна динаміка клінічних симптомів відмічається, як правило, через 12 год. після першого застосування препарату.Для дітей від 2 до 12 років рекомендована терапевтична доза становить 1 впорскування (50 мкг) у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза 100 мкг).Профілактика сезонного алергічного риніту: дорослим і дітям старше 12 років профілактична доза становить 2 впорскування (по 50 мкг кожне) у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза 200 мкг). Профілактичне лікування рекомендується починати за 2-4 тижні до початку сезону цвітіння рослини-алергену.

Передозування:

Внаслідок низької системної біодоступності препарату можливість виникнення передозування малоймовірна. При тривалому застосуванні можливе пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи.

Побічні дії:

Головний біль, носові кровотечі, фарингіт, відчуття печіння в носі, подразнення слизової носа. Як правило, носові кровотечі припиняються самостійно і є помірними. Після інтраназального застосування мометазону фуроату в поодиноких випадках може виникати алергічна реакція негайного типу (бронхоспазм, диспное).

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні мометазону фуроату з лоратадином не було відзначено будь-якого впливу на концентрацію лоратадину в плазмі крові або його головного метаболіту, а в плазмі не визначалося присутності мометазону фуроату навіть у мінімальній концентрації. Дані щодо взаємодії з іншими препаратами не представлені.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 100 доз (10 мл) препарату у флаконі з насосом-дозатором у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: мометазон; 9,21-дихлоро-17[(2-фуранілкарбоніл)окси]-11β-гидрокси-16α-метилпрегна-1,4-дієне-3,20-діоне моногідрат;Форма випускуСпрей назальний, дозований.АдресаЦентральний офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D07AC13:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Метаспрей
Виробник:Ципла Лтд, Індія
Форма випуску: По 100 доз (10 мл) препарату у флаконі з насосом-дозатором у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6753/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Mometasone
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 доза препарату містить мометазону фуроату моногідрату еквівалентно 50 мкг мометазону фуроату;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна і натрію карбоксиметилцелюлоза, гліцерин, полісорбат 80, бензалконію хлорид, спирт фенілетиловий, кислота хлористоводнева, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Гормони кори надниркових залоз
Код АТС:D07AC13 - Мометазон
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама