Інформація про використання рецептурних препаратів

Наклоф Cd інструкція по застосуванню

Наклоф Cd фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Наклоф Cd краплі оч. 0,1 % по 5 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5646/01/01 від 20.04.2012. Наказ № 290 від 20.04.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 12.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: диклофенак;1 мл крапель містить 1 мг диклофенаку натрію;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, гідроксипропіл g-циклодекстрин, кислота хлористоводнева розведена, пропіленгліколь, трометамол, тилоксапол, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин, без запаху, не містить видимих механічних включень.

Виробник:

Ексельвіжн АГ для "Новартіс Фарма АГ", Франція/Швейцарія.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протизапальні засоби. Диклофенак.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат Наклоф CD містить диклофенак натрію - нестероїдну сполуку з вираженою протизапальною і аналгетичною дією. Інгібування біосинтезу простагландинів, яке було експериментально продемонстровано, розглядається як фактор, що має важливе значення в механізмі дії препарату. Простагландини відіграють важливу роль в етіології запального процесу і болю.У клінічних дослідженнях було встановлено препарату Наклоф CD, що препарат:інгібує звуження зіниці під час хірургічного лікування катаракти;зменшує запальний процес після хірургічного втручання;зменшує вираженість больового синдрому та дискомфорту в офтальмології, пов’язаних з ушкодженнями епітелію рогівки після ексимер-фоторефракційної кератектомії (ФРК) або незначної травми;зменшує після хірургічного лікування катаракти частоту випадків виникнення цистоїдного макулярного набряку, діагностованого за допомогою ангіографії, але клінічна значущість даного факту потребує подальшого вивчення;зменшує інтенсивність запального процесу і дискомфорту, що виникають після хірургічного лікування катаракти, більш ефективно, ніж стероїди для місцевого застосування, не допускаючи при цьому розвитку небажаних ефектів, характерних для стероїдних препаратів, таких як затримка загоєння ран кон’юнктиви і підвищення внутрішньоочного тиску;зменшує інтенсивність запального процесу, болю і дискомфорту в очах(світлобоязнь, печіння/поколювання, відчуття чужорідного тіла, важкий, подібний до головного болю, очний біль та свербіж) більш ефективно, ніж плацебо очні краплі, після хірургічної операції на рогівці, такої як радіальна кератотомія.Ефективна добова доза після застосування препарату Наклоф CD (приблизно 0,25-0,5 мг диклофенаку натрію) відповідає менш ніж 1% рекомендованої добової дози для препарату при ревматичних симптомах.До складу очних крапель Наклоф CD входить циклодекстрин - гідроксипропіл-γ-циклодекстрин (ГП-γ-ЦД). Циклодекстрини збільшують розчинність у воді деяких ліпофільних водонерозчинних лікарських засобів. Вважається, що циклодекстрини виконують роль істинних переносників, що утримують молекули гідрофобних лікарських засобів у розчиненому стані і доставляють їх до поверхні біологічних мембран.Фармакокінетика. Проникнення диклофенаку в передню камеру ока було підтверджено в людей. Після закапування диклофенаку натрію у вигляді очних крапель в організмі людини не вдалося виявити допустимі рівні диклофенаку.

Показання до застосування:

Інгібування розвитку інтраопераційного міозу під час операції з приводу катаракти (Наклоф CD не має характерних мідріатичних властивостей і не заміщує стандартні лікарські засоби, що викликають розширення зіниці).Лікування післяопераційного запального процесу після видалення катаракти й інших хірургічних втручань.Контроль вираженості больового синдрому та дискомфорту в офтальмології, що пов’язані з ушкодженнями епітелію рогівки після ексімер-фоторефракційної терапії (ФРК) або незначної непроникаючої травми. Контроль розвитку запального процесу після проведення аргонової лазерної трабекулопластики (АЛТ).Зменшення ознак і симптомів сезонного алергічного кон’юнктивіту (САК) в офтальмології.Лікування запального процесу та дискомфорту після хірургічного лікування косоокості.Лікування больового синдрому та дискомфорту в офтальмології після радіальної кератотомії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.Як і інші нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), Наклоф СD протипоказаний пацієнтам із нападами бронхіальної астми, кропив’янкою, гострими ринітами, пов’язаними із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших препаратів, які інгібують активність простагландинсинтетази. Існує можливість перехресної чутливості до ацетилсаліцилової кислоти, похідних фенілоцтової кислоти й інших НПЗЗ. Внутрішньоочне застосування препарату під час хірургічної процедури.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Цей лікарський засіб містить як консервант бензалконію хлорид, який на поверхні м’яких контактних лінз може утворювати наліт. Тому препарат не слід застосовувати під час носіння м’яких контактних лінз. Перед застосуванням крапель лінзи слід зняти і одягнути знову не раніше ніж через 15 хвилин після закапування. Протизапальна дія офтальмологічних НПЗЗ, включаючи диклофенак, може маскувати початок та/або прогресування очних інфекцій. При наявності інфекції або якщо існує ризик розвитку інфекції, одночасно із застосуванням препарату Наклоф CD необхідно призначити відповідну терапію (наприклад антибіотикотерапію). Існує теоретична можливість того, що у пацієнтів, які застосовують інші лікарські препарати, що пролонгують час кровотечі, чи препарати, що, як відомо, не мають кровоспинного ефекту, можуть спостерігатися загострення захворювання під час застосування препарату Наклоф CD, хоча повідомлення щодо розвитку небажаних ефектів відсутні.Слід бути обережним при одночасному застосуванні НПЗЗ для місцевого застосування, таких як диклофенак, та стероїдних препаратів. Після закапування очних крапель проведення носослізної оклюзії або закриття очей протягом 3 хвилин може призвести до зниження системної абсорбції. Це, у свою чергу, може призвести до зниження системних побічних ефектів і до збільшення місцевої активності препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

ВагітністьДані щодо застосування препарату Наклоф CD у період вагітності відсутні. Дослідження на тваринах із застосуванням диклофенаку продемонстрували репродуктивну токсичність препарату. І і ІІ триместри вагітності: дослідження, проведені на тваринах, до теперішнього часу не виявили ризику для плода, але на даний момент контрольовані дослідження за участю вагітних жінок не проводилися. ІІІ триместр вагітності: препарат Наклоф CD, очні краплі, не слід застосовувати під час ІІІ триместру через можливий ризик передчасного закриття артеріальної протоки і можливого пригнічення родових перейм.Період годування груддюДиклофенак екскретується у грудне молоко. Однак, впливу препарату Наклоф CD у терапевтичних дозах на дитину, що перебуває на грудному вигодовуванні, не очікується. Застосування диклофенаку в офтальмології не рекомендується під час годування груддю, за винятком, коли очікувана користь від застосування препарату перевищує можливий ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Пацієнтам, у яких спостерігається нечіткість зору, слід утримуватися від керування транспортними засобами і роботи з механізмами.

Діти:

Дітям препарат не застосовують. Досвід застосування препарату у цій віковій групі обмежений кількома опублікованими клінічними дослідженнями, проведеними в області хірургічного лікування косоокості.

Спосіб застосування та дози:

Розчин Наклоф CD, очні краплі, призначений тільки для закапування у кон’юнктивальний мішок ока. Його ні в якому разі не слід вводити субкон’юнктивально, також не слід вводити безпосередньо у передню камеру ока.Дорослі Профілактика інтраопераційного міозу   По 1 краплі 4 рази протягом 2 годин до операції. Контроль розвитку запального процесу у післяопераційний період   По 1 краплі 4 рази на добу протягом періоду до 28 днів. Контроль вираженості больового синдрому та дискомфорту у період після проведення ФРК   По 1 краплі 2 рази на годину до проведення операції, по 1 краплі 2 рази протягом 5 хвилин одразу після проведення ФРК, і потім у післяопераційний період по 1 краплі кожні 2-5 годин у період неспання протягом 24 годин. Контроль вираженості больового синдрому в офтальмології, пов’язаного з ушкодженнями епітелію рогівки після незначної непроникаючої травми   По 1 краплі 4 рази на добу протягом 2 днів. Контроль розвитку запального процесу після проведення АЛТ   По 1 краплі 4 рази протягом 2 годин до проведення АЛТ, а потім по 1 краплі 4 рази на добу протягом 7 днів. Зменшення ознак і симптомів сезонного алергічного кон’юнктивіту в офтальмології   По 1 краплі 4 рази на добу тривалістю настільки довго, наскільки це необхідно. Лікування запального процесу та дискомфорту після хірургічного лікування косоокості   По 1 краплі 4 рази на добу протягом 1-го тижня, 3 рази на добу протягом 2-го тижня, 2 рази на добу протягом 3-го тижня і у разі необхідності протягом 4-го тижня. Лікування больового синдрому та дискомфорту в офтальмології після радіальної кератотомії   У передопераційний період – по 1 краплі перед операцією, у післяопераційний період - по 1 краплі одразу після операції, а потім по 1 краплі 4 рази на добу протягом періоду до 2 днів.

Передозування:

Ризик розвитку небажаних ефектів із-за випадкового прийому препарату внутрішньо практично відсутній, оскільки флакон з очними краплями об’ємом 5 мл містить тільки 5 мг диклофенаку натрію, що відповідає приблизно 3 % від рекомендованої максимальної добової дози препарату Наклоф CD для дорослих після прийому внутрішньо.

Побічні дії:

Побічним ефектом, що спостерігався найчастіше, було минуще, від слабкого до помірного ступеня тяжкості, подразнення слизової оболонки очей.Іншими побічними реакціями, що зустрічалися рідше, були свербіж, почервоніння очей і нечіткість зору одразу після закапування очних крапель.Як правило, після частого застосування препарату спостерігаються крапчастий кератит і ушкодження епітелію рогівки, біль в очах.У пацієнтів із ризиком розвитку уражень рогівки, що з’являються під час застосування кортикостероїдів, або із супутніми захворюваннями, такими як інфекції або ревматоїдний артрит, прийом диклофенаку був пов’язаний у рідкісних випадках з розвитком виразкового кератиту, витонченням рогівки, крапчастим кератитом, пошкодженням епітелію рогівки і набряком рогівки, що можуть призвести до втрати зору. Були зареєстровані симптоми алергічних патологічних станів з боку очей, такі як гіперемія кон’юнктиви, алергічний кон’юнктивіт, еритема повік, набряк і свербіж, і системні реакції гіперчутливості, такі як кропив’янка, висипання, екзема, еритема, свербіж, кашель і нежить.У рідкісних випадках були зареєстровані задишка та загострення бронхіальної астми.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування НПЗЗ для місцевого застосування, таких як диклофенак, та стероїдів для місцевого застосування у пацієнтів з вираженим, вже існуючим запаленням рогівки, може збільшити ризик розвитку ускладнень з боку рогівки, тому препарат необхідно застосовувати з обережністю.Між застосуванням різних лікарських засобів слід враховувати часовий інтервал тривалістю не менше 5 хвилин.

Термін придатності:

18 місяців з моменту виготовлення препарату, 1 місяць ― після розкриття флакона.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС, у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Флакон - крапельниця об’ємом 5 мл.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M01AB05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Наклоф Cd
Виробник:Ексельвіжн АГ для "Новартіс Фарма АГ", Франція/Швейцарія.
Форма випуску: Флакон - крапельниця об’ємом 5 мл.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5646/01/01 від 20.04.2012. Наказ № 290 від 20.04.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Diclofenac
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

діюча речовина: диклофенак;1 мл крапель містить 1 мг диклофенаку натрію;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, гідроксипропіл g-циклодекстрин, кислота хлористоводнева розведена, пропіленгліколь, трометамол, тилоксапол, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протизапальні засоби. Диклофенак.
Код АТС:M01AB05 - Диклофенак
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама