Натрію Пертехнетату З Генератора Технецію 99 М-Тс (3,7-18,5 Гбк) інструкція по застосуванню

Натрію Пертехнетату З Генератора Технецію 99 М-Тс (3,7-18,5 Гбк) фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Натрію Пертехнетату З Генератора Технецію 99 М-Тс (3,7-18,5 Гбк) розчин д/ін. у флак. №1 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3168/01/01 від 06.08.2010. Наказ № 655 від 06.08.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини1 мл розчину містить технецію–99mТс без носія у вигляді натрію пертехнетату 99 мТс 74-1850 МБк;допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію нітрат, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна прозора рідина, стерильний ін’єкційний розчин pH – 5,5-7,5, 99mТс є чистим гамма-випромінювачем із середньою енергією гамма-квантів 0,140 МеВ. Розпадається з періодом напіврозпаду 6,012 години до утворення технецію-99Тс, який можна вважати стабільним.

Виробник:

Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан

Фармакотерапевтична група:

Діагностичні радіофармацевтичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Пертехнетат-99mТс є чистим гамма-випромінювачем з середньою енергією гамма-квантів 0,140 МеВ. Розпадається з періодом напіврозпаду 6,012 години до утворення технецію-99, який можна вважати стабільним.Фармакокінетика. З точки зору розподілу в біологічних структурах, іони пертехнетату певною мірою подібні до іонів йодидів і перхлоратів. Внаслідок цього 99mTс-пертехнетат накопичується у щитоподібній залозі, проте бере участь тільки в неорганічній фазі метаболізму. Іони пертехнетату зосереджуються також у слинних залозах, шлунку, судинній оболонці ока. Коефіцієнт очищення крові від іонів пертехнетату відносно невеликий.Пертехнетат–99mTс здатний проникати крізь ушкоджений гематоенцефалічний бар'єр і концентруватись у патологічних вогнищах головного мозку.Еквівалентна доза для дорослих при введенні 99mTc становить 0,013 MеВ/МБк. Доза на одиницю радіоактивності, що поглинається щитоподібною залозою, становить 0,023 мГр/МБк, що поглинається стінкою сечового міхура – 0,019 мГр/МБк, що поглинається яєчником і слинними залозами – відповідно 0,010 мГр/МБк і 0,0093 мГр/МБк.

Показання до застосування:

Сканування та сцинтиграфії щитоподібної залози, оцінка неорганічної фази йодного метаболізму за тестом захвату, дослідження слинних залоз методом сіалосцинтиграфії; у нейрохірургії – для енцефалосцинтиграфії та непрямої радіонуклідної ангіографії головного мозку; в кардіології – для ангіокардіосцинтиграфії та вентрикулографії; у хірургії – для діагностики дивертикулу Меккеля.

Протипоказання:

Вагітність, період годування груддю. Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При роботі з 99mТс-пертехнетатом необхідно дотримуватися правил роботи з радіоактивними лікарськими засобами, бути обережними і вживати відповідні заходи безпеки для того, щоб зменшити до мінімального рівня ризик опромінення клінічного персоналу і пацієнтів. Працювати з радіофармацевтичними засобами можуть тільки особи, які мають відповідний дозвіл. Зберігання, застосування, транспортування і знешкодження відходів РФП здійснюються відповідно до національних ліцензійних правил.

Особливості застосування:

Процедури елюювання генератора і приготування радіофармацевтичного засобу необхідно виконувати згідно з правилами безпеки при роботі з радіоактивними ізотопами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям препарат застосовують у разі неможливості отримати важливу діагностичну інформацію іншими методами, не пов’язаними з іонізуючим випромінюванням, а також за умов, якщо користь від дослідження переважає ризик впливу іонізуючого фактора.

Спосіб застосування та дози:

Основний спосіб введення пертехнетату–99mТс внутрішньовенний. Індикаторна активність залежить від особливостей конкретної методики і може коливатися у межах 37-555 МБк.

Передозування:

Завдяки короткому періоду напіврозпаду, відсутності у спектрі випромінювання бета-частинок несприятливі побічні наслідки при застосуванні навіть високих активностей пертехнетату–99mТс не спостерігаються.

Побічні дії:

В окремих випадках може спостерігатися незначне пригнічення функцій кісткового мозку, алергічні реакції..

Лікарська взаємодія:

При високому вмісті йоду в плазмі крові може спостерігатися деяке послаблення включення пертехнетату–99mТс у щитоподібну залозу.

Термін придатності:

Термін придатності генератора ізотопів–99Мо/99mТс 14 діб з дня виготовлення. Термін придатності пертехнетату-99mТс 12 годин після елюювання.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі (15–25 0С). Необхідно уникати заморожування.

Форма випуску / упаковка:

Скляні флакони по 10 мл для багаторазового дозування, закриті гумовими пробками і алюмінієвими ковпачками, вміщені у захисний свинцевий контейнер – 1 шт.Генератори ізотопів 99Мо/99mТс, що поставляються для одержання розчину (елюату) 99mТс-пертехнетату натрію, розраховані на номінальну радіоактивність 74 -1850 МБк.У кожному комплекті з генератором ізотопів поставляються:комплект для елюювання, який складається з вакуумних флаконів (2 шт.), призначених для елюату;розчин натрію хлориду ізотонічного 0,9 % з додаванням 0,025 мг/мл натрію нітрату в контейнері об'ємом 250 мл – 1 шт або у скляних флаконах для лікарських засобів об'ємом по 10 мл – 20 шт.:спирт бензиловий об'ємом по 0,05 мл у флаконі, нанизаному на голку для змиву елюату – 1 шт.;комплект стерильної системи комунікацій, для елюювання, вмонтований в генератор – 1 шт.;сертифікат радіоактивностей;круглий зовнішній металевий контейнер для транспортування (з пінополістирольним амортизатором).

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Натрію Пертехнетату З Генератора Технецію 99 М-Тс (3,7-18,5 Гбк)
Виробник:Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан
Форма випуску: Скляні флакони по 10 мл для багаторазового дозування, закриті гумовими пробками і алюмінієвими ковпачками, вміщені у захисний свинцевий контейнер – 1 шт.Генератори ізотопів 99Мо/99mТс, що поставляються для одержання розчину (елюату) 99mТс-пертехнетату натрію, розраховані на номінальну радіоактивність 74 -1850 МБк.У кожному комплекті з генератором ізотопів поставляються:комплект для елюювання, який складається з вакуумних флаконів (2 шт.), призначених для елюату;розчин натрію хлориду ізотонічного 0,9 % з додаванням 0,025 мг/мл натрію нітрату в контейнері об'ємом 250 мл – 1 шт або у скляних флаконах для лікарських засобів об'ємом по 10 мл – 20 шт.:спирт бензиловий об'ємом по 0,05 мл у флаконі, нанизаному на голку для змиву елюату – 1 шт.;комплект стерильної системи комунікацій, для елюювання, вмонтований в генератор – 1 шт.;сертифікат радіоактивностей;круглий зовнішній металевий контейнер для транспортування (з пінополістирольним амортизатором).
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3168/01/01 від 06.08.2010. Наказ № 655 від 06.08.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Technetium (99mTc) pertechnetate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини1 мл розчину містить технецію–99mТс без носія у вигляді натрію пертехнетату 99 мТс 74-1850 МБк;допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію нітрат, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Діагностичні радіофармацевтичні засоби.
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Помідори зміцнюють імунітет та знижують ризик розвитку небезпечних захворювань
Помідори не лише смачні, а й корисні. Вони багаті ...
Солодка їжа підвищує сприйнятливість до запальних захворювань
Вважається, що зловживання цукром викликає появу з...
Реклама