Натулан інструкція по застосуванню

Натулан фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Натулан капсули по 50 мг №50 у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9819/01/01 від 25.06.2009. Наказ № 447 від 25.06.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить прокарбазину (у вигляді прокарбазину гідрохлориду)50,0 мг;допоміжні речовини: крохмаль, тальк, магнію стеарат, маніт.Склад капсули: желатин, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (барвник Е172).

Основні фізико-хімічні властивості:

непрозорі, кольору слонової кістки (кришечка і тіло) капсули розміром № 2, містять дрібно гранульований порошок від білого до жовтуватого кольору.

Виробник:

Амарег ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Точний механізм дії прокарбазину не вивчений. Препарат інгібує синтез білків, РНК і ДНК, порушуючи процеси трансметилювання – перенесення метальних радикалів з метіоніну на транспортну РНК (т-РНК). Відсутність нормально функціонуючої т-РНК викликає порушення синтезу ДНК, РНК і білків. Важливим компонентом в механізмі дії є утворення перекису водню внаслідок самоокислення. Перекис водню, взаємодіючи сульфгідрильними групами тканинних білків, сприяє більш щільнішій спіралізації молекули ДНК та ускладненню процесів транскрипції.Фармакокінетика. Прокарбазин метаболізується в печінці та нирках протягом чотирьох стадій: окиснення, ізомеризація, гідроліз і, знову, окиснення, яке приводить до утворення метаболіту N-ізопропілтерефталевої кислоти.Прокарбазин швидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Після прийому внутрішньо, прокарбазин проникає через гематоенцефалічний бар’єр і швидко досягає рівноважного стану між концентраціями плазми і рідини. Максимальна концентрації після прийому внутрішньо спостерігається протягом однієї години. Період напіввиведення становить приблизно 10 хвилин. Приблизно 70 % екскретується з сечею протягом 24 годин.

Показання до застосування:

Хвороба Ходжкіна (лімфогранулематоз), лімфосаркома (злоякісна лімфома), ретикулосаркома, хвороба Брилла-Сіммерса.

Протипоказання:

Гіперчутливість до препарату або його компонентів.Тяжка лейкопенія та тромбоцитопенія, виражені порушення функцій печінки і нирок, вагітність та період годування груддю.

Особливості застосування:

Спостерігалися азооспермія і стерильність. Застосування прокарбазину пов’язане з вторинними нелімфоїдними неоплазіями, включаючи рак легенів і гостру лейкемію, при застосуванні у складі комбінованої терапії.На початку кожного циклу терапії прокарбазином потрібно проводити аналіз картини крові, а також – функції печінки та нирок.Стан крові потрібно контролювати двічі на тиждень, функції печінки та нирок – один раз на тиждень. Надмірну токсичність було відзначено у пацієнтів з порушеннями функцій печінки та/або нирок; ці пацієнти повинні розпочинати лікування у лікарні.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування прокарбазину протипоказано під час вагітності. Жінки дітородного віку повинні уникати вагітності в період застосування прокарбазину. Годування груддю не рекомендується жінкам, що знаходяться на лікуванні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Для дітей будь-якого віку: 100 мг/м2 за 2 - 3 прийоми.

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо, після їжі. Лікування починають з низької дози, яку поступово підвищують до максимальної – 250 мг або 300 мг на добу: 1-й день – 50 мг, 2-й – 100 мг, 3-й – 150 мг, 4-й – 200 мг, 5-й – 250 мг, 6-й і наступні дні – 250-300 мг.Продовження лікування.Лікування дозою 250 – 300 мг на добу потрібно продовжувати до найбільш повної ремісії захворювання. Після цього призначають підтримуючу терапію у дозі 50 – 150 мг на добу.Лікування не слід переривати до досягнення загальної курсової дози по меншій мірі 6 г, оскільки до цієї межі результати ремісії оцінити важко. Якщо протягом початкової фази лікування рівень лейкоцитів знижується до 3 000 одиниць і рівень тромбоцитів – до 80 000, застосування лікарського засобу слід тимчасово припинити. Застосування підтримуючих доз повинно бути відновлене, коли рівні лейкоцитів та тромбоцитів знову зростуть. Тому дуже важливо регулярно проводити обстеження стану крові.Комбінована терапія. У складі цитостатичних схем 100 мг/м2 на добу протягом 10-14 днів. Дорослим: по 2-4 мг/кг маси тіла на добу одноразово або розділити на декілька прийомів і прийняти протягом першого тижня. Потім переходять на дозу із розрахунку 4-6 мг/кг маси тіла на добу і проводять терапію до появи ознак насичення – поява лейкопенії та тромбоцитопенії, після чого призначають підтримуючу дозу із розрахунку 1-2 мг/кг маси тіла на добу.Дітям будь-якого віку: 100 мг/м2 за 2 3 прийоми.

Передозування:

Симптоми: запаморочення, нудота, блювання, діарея, артеріальна гіпотензія, тахікардія, тремор, галюцинації, депресія, судоми.Лікування: слід викликати блювання або зробити промивання шлунка та розпочати внутрішньовенну регідратаційну терапію. Функції печінки та картину крові потрібно контролювати протягом 2-х тижнів після нормалізації стану хворого. Необхідно проводити антимікробну профілактику.

Побічні дії:

Протягом перших днів лікування часто спостерігалися відсутність апетиту та нудота, проте ці симптоми завжди зникали через короткий проміжок часу.При прийомі препарату спостерігались наступні побічні реакції:Розлади картини крові та лімфатичні розладиПригнічення кісткового мозку, лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, гемолітична анемія, панцитопенія, еозинофілія.Шлунково-кишкові розладиНудота, блювання, стоматит, діарея, запор, біль у животі, анорексія.Розлади нервової системиСудоми, нейропатія, парестезія, головний біль.Психічні розладиГалюцинації, депресія, сплутаність свідомості, психоз, сонливість.Гепатобіліарні розладиПечінкові розлади, гепатит, жовтяниця.Розлади дихальних шляхівІнтерстиціальна пневмонія.Судинні розладиКровотечі.Шкірні та підшкірні реакціїКропив’янка, випадання волосся, висип, токсичний епідермічний некроз, синдром Стівенса-Джонсона.Імунні розладиАлергічні реакції, включаючи анафілаксію та ангіоневротичний набряк.Метаболічні розладиАнорексія.Розлади репродуктивної системиДовготривала азооспермія.НеоплазіїВторинні нелімфоїдні неоплазії, включаючи рак легенів і гостру мієлоцитну лейкемію; мієлодисплазія.Розлади зоруПорушення зору.Скелетно-м’язові та тканинні розладиМіалгія; некроз кісток та зв’язок.ІнфекціїІнтеркурентні інфекції, сепсис.Системні розладиПірексія, астенія.

Лікарська взаємодія:

При лікуванні потрібно уникати вживання алкоголю (можлива дисульфірам-подібна реакція). Прокарбазин є м’яким інгібітором моноаміноксидази (МАО): необхідно виключити з раціону їжу, що містить високий рівень тираміну (наприклад, сир), а також деякі лікарські препарати; потрібно уникати одночасного застосування з симпатоміметиками та протинабряковими препаратами. Через можливе потенціювання лікарської дії слід з обережністю та в низьких дозах застосовувати наступні лікарські засоби: центральні інгібітори (наприклад, анестетики, барбітурати, наркотичні аналгетики), препарати з антихолінергічною дією (включаючи трициклічні антидепресанти), фенотіазин та антигіпертензивні засоби.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у сухому місці. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма випуску / упаковка:

По 50 капсул у флаконі з темного скла, що загвинчується пластиковою кришкою. По 1 флакону поміщають у картонну пачку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняD-93055, Донаустауфер штр., 378, Регенсбург, Німеччина.D-93055, Donaustaufer str., 378, Regensburg, Germany.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Натулан
Виробник:Амарег ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: По 50 капсул у флаконі з темного скла, що загвинчується пластиковою кришкою. По 1 флакону поміщають у картонну пачку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9819/01/01 від 25.06.2009. Наказ № 447 від 25.06.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Procarbazine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить прокарбазину (у вигляді прокарбазину гідрохлориду)50,0 мг;допоміжні речовини: крохмаль, тальк, магнію стеарат, маніт.Склад капсули: желатин, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (барвник Е172).

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01XB01 - Прокарбазин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама