Нефлуан інструкція по застосуванню

Нефлуан фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нефлуан гель по 10 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9059/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 604 від 22.10.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 г гелю містить лідокаїну гідрохлориду 25 мг, неоміцину сульфату 5 мг і флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг;допоміжні речовини: карбоксиметилцелюлози натрієва сіль, гліцерин, пропіленгліколь, натрію цитрат, метилпарагідроксибензоат (Е 218), етилпарагідроксибензоат (Е 214), пропилпарагідроксибензоат (Е 216), натрію бензоат (Е 211), вода дистильована.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, однорідний, практично безбарвний гель.

Виробник:

Л.Молтені і К. деі Ф.ллі Алітті Сосіета ді Езерчиціо С.п.А., Італія

Фармакотерапевтична група:

Місцевоанестезуючі засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Нефлуан має анестезуючу, протимікробну, протизапальну і змащуючу властивості. Дія препарату обумовлюється ефектами лідокаїну, неоміцину та флуоцинолону, що входять до його складу. Лідокаїну гідрохлорид забезпечує глибоку, тривалу і швидку анестезію за рахунок пригнічення чутливості нервових закінчень на поверхні слизових оболонок.Місцева анестезуюча дія лідокаїну дозволяє швидко зняти симптоматику болю і надає можливість проводити інструментальні дослідження та дозволяє запобігти використанню загальної анестезії.Неоміцину сульфат – аміноглікозидний антибіотик з бактерицидною дією, що має широкий спектр антибактеріальної активності відносно грампозитивних коків, грамнегативних паличок та актиноміцетів. Застосовується в урології, хірургії і гінекології для лікування місцевої інфекції та для профілактики генералізованої інфекції і сепсису при проведенні різних інструментальних (лікувальних або діагностичних) процедур на органах сечостатевої системи і малого тазу.Флуоцинолону ацетонід – синтетичний глюкокортикоїд, що має протизапальну дію при місцевому застосуванні. Флуоцинолон не впливає на антибактеріальну активність неоміцину та посилює знеболювальну дію лідокаїну.Протизапальна, місцева знеболювальна та протимікробна дії окремих компонентів, що входять до складу Нефлуана, не змінюються ні якісно, ні кількісно при їх поєднанні в одній лікарській формі. При інфекційно-запальних захворюваннях застосування препарату дозволяє зменшити тяжкість захворювання, попередити розвиток інфекційних ускладнень або генералізацію інфекції при проведенні маніпуляцій на органах сечостатевої системи, особливо у хворих з факторами ризику (літній вік, цукровий діабет, серцева недостатність, вагітність, наявність постійних катетерів та ін.).Фармакокінетика. Лідокаїну гідрохлорид всмоктується слизовими оболонками і попадає в системний кровотік, після чого дуже швидко метаболізується в печінці шляхом деетилювання до моноетилгліцинксилідиду. Менше 10 % лідокаїну, що всмоктався, виділяється в незміненому вигляді з сечею.Неоміцин практично не всмоктується при місцевій аплікації, у всякому разі в тій кількості, що може призвести до розвитку системних побічних ефектівФлуоцинолону ацетонід не всмоктується та не спричиняє системної дії, за виключенням застосування на пошкоджені поверхні.

Показання до застосування:

Проведення ендоуретральних процедур в урології і гінекології (цистоскопія, катетеризація сечового міхура, розширення уретри, кольпоскопія, ректоскопія), особливо на тлі запальних або інфекційних захворювань сечостатевої системи; лікування неспецифічних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів (гострий цистит, загострення хронічного циститу, уретрит); ендоскопічні дослідження в проктології (ректороманоскопія, колоноскопія); лікування інфекційно-запальних захворювань прямої кишки (геморой, тріщини, крипти, анусит, запалення шкіри при активних свищах прямої кишки).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до лідокаїну (або інших анестетиків амідного ряду), неоміцину, флуоцинолону або до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При застосуванні Нефлуану, як і при застосуванні будь-якого місцевого анестетика, необхідно застосовувати рекомендовані дози. Для запобігання розвитку алергічних реакцій слід уникати застосування аплікацій препарату на слизові оболонки або при наявності осередків інфекцій в зоні допустимої аплікації.Завдяки повному розчиненню гелю у воді та відсутності жирових речовин, препарат не пошкоджує гумові та пластикові частини та не замутнює оптичні частини апаратури.З особливою обережністю необхідно застосовувати препарат хворим літнього віку і ослабленим хворим. Слід з обережністю застосовувати Нефлуан на ділянках з тяжкими ураженнями слизових оболонок і сепсисі.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування препарату у період вагітності і годування груддю не встановлена, тому препарат не застосовують у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям препарат не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням проводиться тест на чутливість до лідокаїну.Нефлуан видавлюється із тюбика безпосередньо в уретру шляхом здавлювання тюбика і одночасного масажування задньої стінки уретри. Потім на уретру накладається стискувач, який знімають через 10 хв. Після цього можна проводити ендоуретральні процедури. Для спрощення введення препарату і виключення болю, що може виникати при дотику металевої частини наконечнику тюбика до больових зон, до туби додається пластмасовий подовжувач, що нагвинчується на тубу безпосередньо перед застосуванням. Препарат рекомендується вводити за декілька хвилин до початку діагностичних або лікувальних маніпуляцій, а також повторно відразу після їх закінчення. Вмісту одного тюбика достатньо для заповнення всієї уретри, однак в деяких випадках дозу можна змінювати залежно від ступеню та інтенсивності ураження, та необхідного ефекту.При лікуванні інфекційно-запальних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів Нефлуан вводиться в уретру або сечовий міхур 1 - 2 рази на день протягом 5 - 10 днів.При проведенні ендоскопічних досліджень в проктології (ректороманоскопія, колоноскопія) гель вводиться в анальний канал за 10 - 15 хв до процедури і повторно безпосередньо перед її початком. При лікуванні інфекційно-запальних захворювань прямої кишки гель наноситься на уражену поверхню шкіри і слизової оболонки і вводиться в анальний канал за допомогою подовжувача (після випорожнення і промивання водою) 3 рази на добу протягом 10 - 14 днів.

Передозування:

Симптоми: тремор, судоми, що супроводжуються депресією, респіраторні інфекції, кома, артеріальна гіпотензія, брадикардія.Лікування. Терапія симптоматична. При виникненні судом застосовують барбітурати або короткодіючі бензодіазепіни.

Побічні дії:

При застосуванні рекомендованих доз препарат, як правило, добре переноситься. У поодиноких випадках при підвищеній чутливості до компонентів препарату можливі місцеві реакції: свербіж шкіри, відчуття печіння, гіперемія.Системні алергічні реакції при місцевому застосуванні лідокаїну, як правило, не спостерігаються. Однак при неправильному застосуванні можлива поява системних побічних ефектів, що виникають в результаті підвищення концентрацій активних компонентів у крові. До цього може призвести застосування надмірних доз або швидке всмоктування препарату, наявність підвищеної чутливості, ідіосинкразії або пониженої толерантності до нього у деяких хворих. При реакції на лідокаїн розвиваються виражені нейроциркуляторні розлади, порушення серцево-судинної системи, симптоми анафілаксії. Місцеве застосування неоміцину може призвести до розвитку алергічних реакцій уповільненого типу. Одночасна обробка аміноглікозидом може спричинити перехресну реакцію. Однак при дотриманні доз, що рекомендуються для застосування, і техніки введення препарату всі ці явища при місцевому застосуванні не спостерігаються.

Лікарська взаємодія:

Пропранолол збільшує період напіввиведення лідокаїну з плазми. Циметидин збільшує рівень лідокаїну в плазмі.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі +25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Алюмінієві туби по 10 г, до кожної туби додається пластмасовий уретральний подовжувач. Туба разом з уретральним подовжувачем вкладені в картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняСтрада Статалє 67 – Локаліта Гранатьєрі, Скандіччі (Флоренція) /Strada Statale 67 – Località Granatieri, Scandicci (Firenze), Italia.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N01BB52:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нефлуан
Виробник:Л.Молтені і К. деі Ф.ллі Алітті Сосіета ді Езерчиціо С.п.А., Італія
Форма випуску: Алюмінієві туби по 10 г, до кожної туби додається пластмасовий уретральний подовжувач. Туба разом з уретральним подовжувачем вкладені в картонну коробку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9059/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 604 від 22.10.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 г гелю містить лідокаїну гідрохлориду 25 мг, неоміцину сульфату 5 мг і флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг;допоміжні речовини: карбоксиметилцелюлози натрієва сіль, гліцерин, пропіленгліколь, натрію цитрат, метилпарагідроксибензоат (Е 218), етилпарагідроксибензоат (Е 214), пропилпарагідроксибензоат (Е 216), натрію бензоат (Е 211), вода дистильована.

Фармакотерапевтична група:Місцевоанестезуючі засоби.
Код АТС:N01BB52 - Лідокаїн в комбінації з іншими препаратами
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама