Нервіплекс інструкція по застосуванню

Нервіплекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нервіплекс розчин д/ін. по 2 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8548/01/01 від 07.07.2008. Наказ № 365 від 07.07.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 20.01.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 2 мл розчину містять тіаміну гідрохлориду (В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (В6 ) 50 мг, ціанокобаламіну (В12) 1000 мкг;допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію фосфат, динатрію едетат, кислота лимонна, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин червоного кольору.

Виробник:

Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Нервіплекс - комбінований препарат, що містить вітаміни групи В.Тіамін (вітамін В1) – кофермент ензимів, що регулюють вуглеводний, білковий та жировий обміни. Необхідний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Чинить помірно виражену гангліоблокуючу дію, бере участь у процесах проведення нервового збудження у синапсах.Піридоксин (вітамін В6) необхідний для здійснення метаболізму амінокислот; ліпідів і вуглеводів. Активні форми вітаміну (піридоксал фосфат і піридоксамін фосфат) є коферментами у широкому спектрі метаболічних процесів. Піридоксин бере участь у синтезі g-аміномасляної кислоти у центральній нервовій системі і синтезі гему. Він необхідний для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи. Бере участь у біосинтезі нейромедіаторів: допаміну, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну. Ціанокобаламін (вітамін В12) необхідний для синтезу нуклеопротеїнів та мієліну; репродукції і нормального росту клітин, а також для підтримання еритропоезу. У тканинах вітамін В12 перетворюється в коферментну форму - кобамамід В12, який є активною формою вітаміну В12. Він сприяє накопиченню в еритроцитах сполук, що містять SH–групи. Ціанокобаламін активує систему згортання крові, активує обмін вуглеводів і ліпідів. Наслідком дефіциту вітаміну В12 є мегалобластна анемія, захворювання травного тракту та нервової системи, а також недостатнє утворення мієліну, що спричиняє поступове руйнування аксонів і ядер клітин нервової системи.Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

Показання до застосування:

Неврологічні порушення, спричинені дефіцитом вітамінів В1, В6 та В12:периферична нейропатія,діабетична нейропатія,алкогольні поліневрити,полінейропатії різної етіології,неврити та невралгії (ішіас, люмбаго, плексити, міжреберна невралгія, парез лицьового нерва, неврологічні ушкодження та стани дефіциту різної етіології).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, спадкова атрофія зорового нерва. Вагітність та період годування груддю.

Особливості застосування:

Не рекомендується лікування високими дозами препарату протягом більш ніж 4 тижнів.З обережністю застосовувати при алергічних захворюваннях, артеріальній гіпертензії, жінкам в клімактеричному періоді (збільшується вірогідність проявів побічних реакцій).У більшості випадків парентеральне застосування призначається лише за умови неможливості перорального прийому (наприклад, блювання, передопераційні та післяопераційні стани, синдром погіршеної сорбції або після резекції шлунка). При застосуванні препарату протягом місяця і більше необхідний контроль калію у сироватці крові та проведення загальних аналізів крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Клінічні дослідження щодо застосування Нервіплексу жінкам в період вагітності не проводилися, тому препарат не застосовують вагітним.Вітамін В6 виділяється у грудне молоко. Тому за необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дослідження щодо впливу Нервіплексу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися. Тому при виникненні побічних ефектів слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Клінічних даних щодо застосування комплексу вітамінів групи В у високих дозах для дітей немає, тому застосування препарату дітям не показано.

Спосіб застосування та дози:

Застосовується шляхом внутрішньом’язової/внутрішньовенної ін’єкції.

Периферична нейропатія По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 10 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьДіабетична нейропатія (показане паралельне застосування вітаміну С) По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьАлкогольні поліневрити По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьПолінейропатії різної етіології По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьНеврити та невралгії По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьІшіас По 2 мл 2 - 3 рази на тиждень, один курс 9 – 12 ін’єкційЛюмбаго По 2 мл 2 – 3 рази на тиждень, курс – 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьПлексити По 2 мл 3 рази на тиждень, один курс - 9 – 12 ін’єкційМіжреберна невралгія По 2 мл 3 рази на тиждень, один курс - 9 – 12 ін’єкційПарез лицьового нерва По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць

При застосуванні препарату для попередження анафілактичних реакцій слід проводити біологічну пробу: внутрішньошкірно вводять 0,2 мл препарату в ділянці передпліччя. Якщо протягом 20 – 30 хв не виникає будь-яких алергічних реакцій, препарат можна застосовувати цьому хворому.Звичайна доза в період лікування – по 2 мл 2 - 3 рази на тиждень; у випадках захворювання легкого ступеня це дозування може бути іноді достатнім. У разі покращання стану хворого, лікар повинен прийняти рішення про відміну препарату. При застосуванні внутрішньом’язово можливе відчуття печіння та болю у місці ін’єкції, для попередження цього препарат потрібно вводити глибоко у м’язи.

Передозування:

При передозуванні або тривалому застосуванні препарату (більше 2 місяців) можливе виникнення сенсорних нейропатій із симптомами парестезії, оніміння, слабкості кінцівок. Дотепер про випадки передозування Нервіплексу не повідомлялося.

Побічні дії:

Реакції підвищеної чутливості (алергічні реакції, свербіж шкіри, кропив’янка, у тяжких випадках анафілактичний шок, набряк Квінке). Можливі випадки падіння артеріального тиску, пригнічення центральної нервової системи і дихання, колапс. У такому разі прийом препарату слід припинити.У поодиноких випадках та за деяких обставин повторювані внутрішньом’язові ін’єкції препаратів, що містять тіамін, можуть спричинити анафілактоїдні реакції у хворих з підвищеною чутливістю. Для лікування слід застосовувати глюкокортикоїди та антигістамінні препарати.Піридоксин може спричинити або загострити акне вульгаріс або акнеподібну екзантему. Алергічні реакції вкрай поодинокі. Високі дози можуть спричинити підвищення рівня SGOT (глютамінової оксалоацетинової трансамінази) у крові. Вивільнення пролактину пригнічується.Рідко при застосуванні великих доз піридоксину (> 500 мг на добу) протягом тривалого часу може розвинутись оборотна периферична сенсорна нейропатія.При підвищеній чутливості до ціанокобаламіну можуть спостерігатися алергічні явища, головний біль, запаморочення, нервове збудження, біль у ділянці серця, тахікардія.

Лікарська взаємодія:

Препарат знижує протипаркінсонічну активність леводопи, взаємодіє з протиконвульсивними ліками, пероральними контрацептивами, неоміцином, хлорамфеніколом, пара-аміносаліциловою кислотою. Нервіплекс не впливає на клінічний ефект ізоніазиду.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, темному, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

Ампули по 2 мл у коробці по 10 шт.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження

28 Пурана Палтан, Дакка – 1000, Бангладеш.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11DB:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нервіплекс
Виробник:Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш
Форма випуску:

Ампули по 2 мл у коробці по 10 шт.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/8548/01/01 від 07.07.2008. Наказ № 365 від 07.07.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 2 мл розчину містять тіаміну гідрохлориду (В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (В6 ) 50 мг, ціанокобаламіну (В12) 1000 мкг;допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію фосфат, динатрію едетат, кислота лимонна, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Полівітамінні препарати
Код АТС:A11DB - Вітамін в1 у поєднанні з вітаміном в6 і/або в12
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама