Офлоксацин інструкція по застосуванню

Офлоксацин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Офлоксацин капсули по 200 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7380/01/01 від 04.12.2007. Наказ № 772 від 04.12.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить офлоксацину 200 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, натрію лаурилсульфат, лактоза, магнію стеарат, кальцію фосфат двозамінений безводний, тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули тверді желатинові, корпус - жовтого кольору,ковпачок - червоно-коричневого кольору, розміру 2. Вміст капсул - порошок білого або майже білого кольору;

Виробник:

Елегант, Індія

Фармакотерапевтична група:

Фторхінолони

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Офлоксацин має бактерицидну дію. Ефективний відносно широкого спектра грамнегативних аеробних бактерій та ряду грампозитивних аеробних бактерій. Бактерицидна дія офлоксацину пов'язана з блокадою ферменту ДНК-гірази в бактеріальних клітинах. Високоактивний відносно більшості грамнегативних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Morganella morganii, Klebsiella spp., Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Yersinia spp., Haemophilus influenzae, Neisseeria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis spp., Providencia spp, Mycoplasma spp., Acinetobacter spp., Chlamydia spp., Helicobacter pylori. Активний відносно деяких грампозитивних мікроорганізмів, зокрема Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (особливо бета-гемолітичних), Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp. Офлоксацин також активний відносно Mycobacterium leprae, Mycobacterium tuberculosis. Помірно чутливі до офлоксацину Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Pseudomonas spp., Legionella pneumophila. Офлоксацин активний відносно мікроорганізмів, які виробляють бета-лактамази. До препарату нечутливі анаеробні бактерії (крім В. urealiticus). Фармакокінетика. Офлоксацин добре і швидко всмоктується із травного тракту. Пероральна біодоступність становить майже 100 %. Після прийому максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 1-2 год. Період напіввиведення становить 5-8 годин. При прийомі під час їжі абсорбція трохи зменшується. На терапевтичному рівні концентрація препарату утримується протягом 8-12 год., відносно високочутливих збудників -протягом 24 год. Зв'язування з білками плазми дорівнює 25 %. Добре проникає у тканини та рідини організму і виявляється в терапевтичних дозах у слизових оболонках, мокротинні, кістковій тканині, спинномозковій рідині, переходить через плацентарний бар'єр і в грудне молоко. З організму виводиться з сечею та калом. Офлоксацин метаболізується до десметилової та N-оксидної форм; десметилофлоксацин має помірну антибактеріальну активність. Через 24-48 годин після прийому препарату 75-80 % дози виводиться з сечею в незмінному стані, що призводить до високої концентрації препарату у сечі. Менше 5 % виводиться з сечею у вигляді метаболітів. Від 4 до 8 % дози може виділятися з калом.

Показання до застосування:

Інфекції середньої та помірної тяжкості, спричинені чутливими до дії препарату мікроорганізмами: гострий і хронічний бронхіт та пневмонія; інфекції вуха, горла, носа; інфекції шкіри і шкірних утворень; неускладнена уретральна та цервікальна гонореї, негонококові уретрити та цервіцити, неускладнені цистити та простатити; плеврит, емпієма плеври, інфікування при бронхоектатичній хворобі, легеневі абсцеси, інфекції м'яких тканин, кісток, суглобів; інфекції органів черевної порожнини та малого таза, бактеріальна діарея; захворювання уретри, шийки матки, прямої кишки, спричинені чутливими до офлоксацину гонококами, хламідіями; інфекції жовчних шляхів; остеомієліт; такі інфекційні хвороби, як черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз.

Протипоказання:

Не призначати дітям до 18 років, вагітним та у період годування груддю, хворим на епілепсію, при ураженні центральної нервової системи з пониженим судомним порогом, при захворюваннях печінки, гепатиті та підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Офлоксацин слід приймати внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи водою. Дозволяється приймати як до, так і після їжі. Не призначати препарат у дозі вище 400 мг 2 рази на добу для дорослих з нормальною функцією нирок через можливість виникнення кристалурії. З обережністю призначати хворим з захворюваннями нирок. Уникати впливу сонячного випромінювання при прийомі препарату, можливі серйозні ускладнення та патологічні реакції.За винятком дуже рідких випадків (наприклад, окремі порушення нюху, смаку і слуху) всі побічні ефекти Офлоксацину зникають після відміни препарату. У разі розвитку побічних ефектів, особливо з боку нервової системи, алергічних реакцій, що можуть з'явитись відразу після першого прийому, препарат необхідно відмінити.Виникнення діареї під час лікування Офлоксацином, особливо в тяжкій формі, яка не припиняється, може бути проявом псевдомембранозного коліту. При підозрі на розвиток такого ускладнення лікування Офлоксацином повинне бути відразу припинено і одночасно призначено невідкладну антибактеріальну терапію (внутрішньо - ванкоміцин або метронідазол). Препарати, які зменшують перистальтику кишечнику, протипоказані. Може бути порушена здатність керувати автомобілем при прийомі офлоксацину, особливо при вживанні алкоголю.Необхідно проводити періодичний аналіз крові.

Спосіб застосування та дози:

Доза залежить від виду мікроорганізму і ступеня тяжкості інфекції, віку, маси тіла і функції нирок хворого. Курс лікування становить 7-10 днів, лікування необхідно продовжити ще 2-3 дні після усунення симптомів інфекції. При тяжких і ускладнених інфекціях курс терапевтичного лікування можна подовжити.Офлоксацин застосовують дозами від 200 до 400 мг на добу, дози збільшуються до 400 мг 2 рази на добу при лікуванні інфекцій сечового тракту; 400 мг один або два рази на добу при лікуванні інфекцій нижніх дихальних шляхів; 400 мг на добу при лікуванні негонококових уретритів та цервіцитів. Дози 400 мг і менші приймають за один прийом, переважно ранком. Одноразово доза 400 мг може бути призначена для лікування неускладненої гонореї. Доза та тривалість лікування визначається індивідуально.Для хворих з порушенням ниркової функції (кліренс креатиніну від 50 до 20 мл на хвилину) максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 200 мг (1 капсула).

Передозування:

Симптоми: можливі порушення з боку ЦНС: сплутаність свідомості, запаморочення, головний біль, тимчасова втрата слуху, втрата орієнтації у просторі, а також підвищення температури, блювання, пропасниця, гематопоетичні реакції (лейкопенія, тромбоцитопенія, гостра гемолітична анемія), шкірні, шлунково-кишкові реакції та реакції печінки, задишка, ниркова недостатність, стоматит, анорексія. Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія; специфічного антидоту не існує.

Побічні дії:

ШКТ: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту. Дуже рідко - псевдомембранозний коліт.Центральна і периферична нервова системи:  рідко - головний біль. У поодиноких випадках психоз. З боку печінки: рідко - підвищення рівня печінкових трансаміназ. Дуже рідко - дисфункція печінки та підшлункової залози, явища гепатотоксичності.Серцево-судинна система: рідко - тахікардія, короткочасна гіпотензія.Система кровотворення: рідко - підвищення рівня білірубіну у сироватці крові. Дуже рідко - лейкопенія.Сечовидільна система: рідко - порушення функції нирок з розвитком інтерстиціального нефриту. Ці реакції можуть прогресувати до гострої ниркової недостатності та некрозу канальців нирок. Дерматологічні реакції: рідко - шкірні алергічні реакції, еритематозні висипи, відчуття свербежу.Інші: порушення зору, порушення менструального циклу, пропасниця.

Лікарська взаємодія:

Вплив офлоксацину на метаболізм теофіліну незначний, тому немає потреби в корекції дози. Офлоксацин посилює дію препаратів антикоагулянтної дії. Зменшується виділення речовин з сечею при одночасному прийомі Офлоксацину з пробенецидом, циметидином, фуросемідом, метотрексатом, що призводить до підвищення рівня препаратів у сироватці крові й може посилити ризик токсичної дії. Не призначати Офлоксацин одночасно з нітрофурантоїном, оскільки останній може пригнічувати антибактеріальну дію офлоксацину у сечових шляхах. Полівітаміни та інші речовини, що містять залізо та цинк, антацидні компоненти знижують ефективність Офлоксацину. При одночасному застосуванні Офлоксацину та деяких нестероїдних протизапальних засобів (фенбуфен) можливі судоми. Офлоксацин підвищує рівень пероральних гіпоглікемізуючих препаратів у сироватці крові, тому при їх одночасному застосуванні слід регулярно проводити моніторинг рівня глюкози крові.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С. Термін придатності 3 роки.Умови відпуску. За рецептом.

Форма випуску / упаковка:

Капсули по 200 мг № 10, № 10x10 у блістерах.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: Ofloxacin , 9-фтор-2,3-дигідро-3-метил-10-(4-метил-1-піперазиніл)-7-оксо-7Н-піридо/1,2,3-de/l,4-бензоксазинкарбонова кислота;Форма випускуКапсули.Адреса205, Кіртіман, Ахмедабад-9, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01MA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Офлоксацин
Виробник:Елегант, Індія
Форма випуску: Капсули по 200 мг № 10, № 10x10 у блістерах.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7380/01/01 від 04.12.2007. Наказ № 772 від 04.12.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Ofloxacin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить офлоксацину 200 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, натрію лаурилсульфат, лактоза, магнію стеарат, кальцію фосфат двозамінений безводний, тальк.

Фармакотерапевтична група:Фторхінолони
Код АТС:J01MA01 - Офлоксацин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Потріскані стопи ніг: від гіпотиреозу до раку крові
Які ще захворювання може вказувати суха шкіра п'ят...
Цей природний засіб може знизити рівень артеріального тиску до 12 мм рт. ст.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Фі...
Реклама