Оразол інструкція по застосуванню

Оразол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Оразол шампунь, 20 мг/мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4168/01/01 від 07.02.2006. Наказ № 56 від 07.02.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл шампуню містить 20 мг кетоконазолу;допоміжні речовини: кокамід діетаноламін, кокамідопропілбетаїн, еритрозин, парфюмерія Гаваї 4453680, імідсечовина, лаурилполіглюкоза, натрію хлорид, динатрію лауретсульфосукцинат, триетаноламінлаурилсульфат, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

шампунь червоного кольору, з характерним запахом Гаваї ;

Виробник:

Фармакар Інт. Ко., Німецько-Палестинське СП, Палестина

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Кетоконазол - синтетичне похідне імідазолдіоксолану, що має фунгіцидну та фунгістатичну активність відносно дерматофітів, таких як Trychophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. tonsurans, Microsporum canis, M. audouini, M. gypseum, Epidermophyton floccosum, дріжджових і дріжджоподібних грибів Candida ablicans, Malassezia ovale (Pityrosporum ovale), Malassezia fufur (Pityrosporum orbiculare), Candida tropicalis. Механізм дії пов'язаний з інгібіцією біосинтезу ергостеролу, есенціального компонента мембрани з ланостероля. Шампунь з кетоконазолом зменшує лущення та свербіж, які часто асоціюються з лупою, себорейною екземою та висівкоподібним лишаєм. Фармакокінетика. Всмоктування кетоконазолу крізь шкіру при місцевому застосуванні незначне. Оскільки навіть при тривалому застосуванні вміст кетоконазолу в крові не визначається, можна вважати, що системної дії препарат не має. При нанесеннні 2% шампуню на інтактну шкіру в дозах до 50 мг/кг 4-10 разів на тиждень кетоконазол не виявлявся в плазмі. Через 12 годин після нанесення шампуню велика кількість препарату знаходилась на волоссі, і тільки 5% від нанесеної дози проникало в кератин волосся.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика уражень шкіри та волосся, що спричинені дріжджовими мікроорганізмами Pityrosporum, таких як лупа, висівкоподібний лишай (локальний), себорейний дерматит.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до кетоканазолу та допоміжних речовин Оразол шампунь протипоказаний за наявності гіперчутливості до будь-якого його компонента.

Особливості застосування:

При застосуванні шампуню слід уникати потрапляння препарату в очі. При потраплянні в очі їх слід промити водою. Для запобігання синдрому відміни при тривалому місцевому лікуванні кортикостероїдами рекомендується продовжувати місцеве застосування кортикостероїдів у поєднанні з шампунем Оразол з подальшою поступовою відміною кортикостероїдів протягом 2-3 тижнів. Себорейний дерматит і лупа часто супроводжуються посиленим випаданням волосся, яке може в окремих випадках деякий час тривати і на початку застосування шампуню Оразол. Досвід застосування в педіатрії. Немає даних Вагітність і лактація.Оскільки при місцевому застосуванні кетоконазол практично не всмоктується, застосування шампуню Оразол у період вагітності та лактації не протипоказано.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з технікою. Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не відмічається.Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.

Спосіб застосування та дози:

На уражені ділянки нанести шампунь Оразол на 3 - 5 хвилин, після чого змивають його водою. - лупа та себорейний дерматит (себорейна екзема): 2 рази на тиждень протягом 2 – 4 тижнів; - висівкоподібний лишай: щоденно протягом 5 днів. Профілактика: - лупа та себорейні дерматити (себорейна екзема): кожного тижня або 1 раз на 2 тижні; - висівкоподібний лишай: щоденно протягом 3 днів (разовий курс лікування) перед початком літнього сезону.

Передозування:

При застосуванні шампуню Оразол передозування не передбачається, оскільки препарат призначений тільки для зовнішнього застосування. У випадку передозування необхідне лікування полягає у застосуванні симптоматичних препаратів. Для запобігання аспірації забороняється провокувати блювання або промивати шлунок.

Побічні дії:

Шампунь Оразол добре переноситься. Як і при застосуванні інших шампунів, може спостерігатись місцеве подразнення, відчуття печіння та свербежу. Волосся може стати жирним або сухим, але такі явища відмічаються вкрай рідко. В окремих випадках, в основному у пацієнтів з хімічно пошкодженим або сивим волоссям, відмічається незначна зміна відтінку кольору волосся. Місцеві реакції: рідко – подразнення шкіри, свербіж, контактний дерматит, підвищена жирність і сухість волосся, посилення випадання волосся, в окремих випадках – зміна кольору волосся ( у пацієнтів з хімічно пошкодженим, сивим волоссям). Токсичність, ембріотоксичність, тератогенність, мутагенність, канцерогенність В експерименті виявлено тератогенну і ембріотоксичну дію при пероральному введенні кетоконазолу. Контрольованих досліджень серед людей не проводили. Кетоконазол шампунь не чинить системного ефекту, тому може застосовуватись у період вагітності і лактації.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: кетоконазол; Форма випускуШампунь.АдресаПалестина Єрусалим, п\ с 51621.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AC08:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Оразол
Виробник:Фармакар Інт. Ко., Німецько-Палестинське СП, Палестина
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4168/01/01 від 07.02.2006. Наказ № 56 від 07.02.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Ketoconazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл шампуню містить 20 мг кетоконазолу;допоміжні речовини: кокамід діетаноламін, кокамідопропілбетаїн, еритрозин, парфюмерія Гаваї 4453680, імідсечовина, лаурилполіглюкоза, натрію хлорид, динатрію лауретсульфосукцинат, триетаноламінлаурилсульфат, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування.
Код АТС:D01AC08 - Кетоконазол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама