Пантогам інструкція по застосуванню

Пантогам фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пантогам таблетки по 250 мг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6057/01/01 від 19.07.2012. Наказ № 547 від 19.07.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1таблетка містить:діюча речовина: кальцію гопантенат – 250 мг;допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат, магнію карбонат легкий, тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, плоскоциліндричні, з фаскою та рискою.

Виробник:

ПІК-ФАРМА ПРО, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії зумовлений прямим впливом гопантенової кислоти на канальний для ГАМКБ-рецептора комплекс. Препарат має ноотропну і протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії і до дії токсичних речовин, стимулює процеси анаболізму в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, чинить протисудомну дію, зменшує моторну збудливість. Підвищує розумову і фізичну працездатність. Сприяє нормалізації ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації і подальшій відміні етанолу. Пролонгує дію новокаїну і сульфаніламідів за рахунок інгібування реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного міхурового рефлексу і тонусу детрузора.Фармакокінетика. Пантогам® швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічний бар'єр, вищі концентрації створюються у печінці, нирках і шкірі. Час досягнення Сmax – 1 година. Препарат не метаболізується і виводиться у незміненому вигляді протягом 48 годин: 67,5 % від прийнятої дози – з сечею, 28,5 % – з калом.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії:когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекції та черепномозкових травм);цереброваскулярна недостатність, викликана атеросклеротичними змінами судин головного мозку;екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона);епілепсія з уповільненістю психічних процесів, у комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами;психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності (для підвищення концентрації уваги і запам'ятовування);нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі;дітям віком від 3 років з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, з затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїканні (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі тяжкі захворювання нирок.

Особливості застосування:

У період тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом проводиться переважно у ранкові та денні години.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Застосовують дітям старше 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Пантогам® застосовують у складі комплексної терапії.Таблетки приймати через 15-30 хвилин після їди.Разова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 250 мг-1 г, для дітей віком від 3-х до 12 років – 250-500 мг.Добова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 1,5-3 г, для дітей віком від 3-х до 12 років – 750 мг-3 г.Курс лікування становить від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.;При наслідках нейроінфекцій і черепномозкових травм: дітям віком від 3 років і дорослим по 250 мг 3-4 рази на добу.;При цереброваскулярній недостатності: дорослим по 250 мг 3-4 рази на добу.;Для лікування екстрапірамідних порушень, спричинених застосуванням нейролептиків: дітям віком від 12 років і дорослим – по 500 мг-1 г 3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 250-500 мг 3-4 рази на добу. Курс лікування становить 1-3 місяці.;При епілепсії у комбінації з протисудомними засобами: дітям віком від 3-х до 12 років по 250-500 мг 3-4 рази на добу, дітям віком від 12 років і дорослим по 500 мг-1 г 3-4 рази на добу, щодня, протягом тривалого часу (до 6 місяців).;При психоемоційних перевантаженнях, зниженні розумової і фізичної працездатності: дітям віком від 3 років і дорослим – по 250 мг 3 рази на добу.;При розладах сечовипускання: дітям віком від 12 років і дорослим – по 500 мг-1 г 2-3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 250-500 мг (добова доза − 25-50 мг/кг маси тіла) 2-3 рази на добу. Курс лікування – від 1-го до 3 місяців.;Дітям віком від 3 до 12 років при перинатальній енцефалопатії, розумовій відсталості, із затримкою розвитку, церебральним паралічем препарат призначають по 500 мг 4-6 раз на добу щоденно протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку – по 500 мг 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців.;При гіперкінетичних розладах, тиках, заїканні, неврозоподібних станах препарат призначають дітям віком від 3 до 12 років по 250-500 мг 3-6 раз на добу щоденно протягом 1-4 місяців, дітям віком від 12 років і дорослим – по 1,5-3 г на добу щоденно протягом 1-5 місяців.;Тактика призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі впродовж 15-40 днів і поступове зниження дози до відміни Пантогаму® протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1-го до 3 місяців.

Передозування:

Посилення симптомів побічних реакцій.Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Побічні дії:

Препарат малотоксичний і добре переноситься. Однак можливі алергічні реакції, включаючи риніт, кон'юнктивіт, висипання на шкірі. При появі алергічних реакцій препарат слід відмінити.Під час застосування препарату у після реєстраційному періоді повідомлялось про кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри, гіперемію обличчя, шелушіння шкіри. В такому випадку слід зменшити дозу або відмінити препарат. Можливі неврологічні розлади, включаючи порушення сну або сонливість, шум в голові, які звичайно короткочасні та не потребують відміни препарату.

Лікарська взаємодія:

В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами.Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію протисудомних лікарських засобів та засобів, що стимулюють ЦНС, попереджує побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, антипсихотичних засобів (нейролептиків), посилює дію місцевих анестетиків (новокаїн).Препарат здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь у механізмах інактивації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.Дія Пантогаму® посилюється у поєднанні з гліцином, етидроновою кислотою, ксидифоном.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняРосійська Федерація, 188663, Ленінградська обл., Всеволожський район, с.м.т. Кузьмоловський, приміщення цеху № 92.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пантогам
Виробник:ПІК-ФАРМА ПРО, ТОВ, Російська Федерація
Форма випуску:По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6057/01/01 від 19.07.2012. Наказ № 547 від 19.07.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Hopantenic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1таблетка містить:діюча речовина: кальцію гопантенат – 250 мг;допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат, магнію карбонат легкий, тальк.

Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама