Пантокальцин інструкція по застосуванню

Пантокальцин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пантокальцин таблетки по 250 мг №50 у бан.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8940/01/01 від 07.06.2011. Наказ № 336 від 07.06.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: кальція гопантенат (гопантенова кислота або кальцієва сіль гопантенової кислоти);1 таблетка містить кальція гопантенату (гопантенової кислоти або кальцієвої солі гопантенової кислоти) 250 мг;допоміжні речовини: магнію карбонат легкий, кальцію стеарат, тальк, крохмаль картопляний.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми з фаскою і хрестоподібною рискою з одного боку.

Виробник:

Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії зумовлений прямим впливом гопатентової кислоти на канальний для ГАМКБ-рецептора комплекс. Препарат має ноотропну і протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії і до дії токсичних речовин, стимулює процеси анаболізму в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, чинить протисудомну дію, зменьшую моторну збудливість. Підвищує розумову і фізичну працездатність. Сприяє нормалізації ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації і подальшій відміні етанолу. Пролонгує дію новокаїну і сульфаніламідів за рахунок інгібування реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного міхурового рефлексу і тонусу детрузора.Фармакокінетика. Швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічний бар'єр, вищі концентрації створюються у печінці, нирках і шкірі. Час досягнення Сmax – 1 година. Препарат не метаболізується і виводиться в незмінному вигляді протягом 48 годин: 67,5 % від прийнятої дози – з сечею, 28,5% – з калом.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії: когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекції і черепномозкових травм); цереброваскулярна недостатність, викликана атеросклетичними змінами судин головного мозку; екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентінгтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона); епілепсія з уповільненістю психічних процесів, у комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами; психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності (для підвищення концентрації уваги і запам¢ятовування); нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі; дітям віком від 3 років з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або в їх поєднанні), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкинетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїканні (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі тяжкі захворювання нирок, I триместр вагітності, період годування груддю, дитячий вік до 3 років.

Особливості застосування:

У період тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом необхідно проводити переважно у ранкові та денні години.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Під час лікування препаратом слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію протисудомних лікарських засобів, та засобів, що стимулюють ЦНС, попереджає побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, нейролептиків, посилює дію місцевих анестетиків (новокаїн).Препарат здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь у механізмах інактівації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.Дія гопантенової кислоти посилюється у поєднанні з гліцином, етідроновою кислотою.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний у I триместрі вагітності та під час годування груддю. Застосування препарату у II та III триместрах вагітності можливе, якщо на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Діти:

Застосовують дітям віком старше 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Приймають  внутрішньо через 15-20 хвилин після їди. Разова доза для дітей віком від 12 років і дорослих - 0,25-1 г, для дітей віком від 3 до 12 років - 0,25-0,5 г. Добова доза для дітей віком від 12 років і дорослих - 1,5-3 г, для дітей віком від 3 до 12 років - 0,75-3 г. Курс лікування становить від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.При наслідках нейроінфекцій і черепномозкових травм: дітям віком від 3 років і дорослим по 0,25 г 3-4 рази на добу.При цереброваскулярній недостатності: дорослим по 0,25 г 3-4 рази на добу.Для лікування екстрапірамідних порушень, спричинених застосуванням нейролептиків: дітям віком від 12 років і дорослим по 0,5-1 г 3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – 0,25- 0,5 г 3-4 рази на добу. Курс лікування становить 1-3 місяці.При епілепсії у комбінації з протисудомними засобами: дітям віком від 3 до 12 років - по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу, дітям віком від 12 років і дорослим по 0,5-1 г 3-4 рази на добу, щодня, протягом тривалого часу (до 6 місяців).При психоемоційних перевантаженнях, зниженні розумової і фізичної працездатності: дітям віком від 3 років і дорослим по 0,25 г 3 рази на добу.При розладах сечовипускання: дітям віком від 12 років і дорослим - по 0,5-1 г 2-3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років - по 0,25-0,5 г ( добова доза 25-50 мг/кг маси тіла) 2-3 рази на добу. Курс лікування - від 1 до 3 місяців. Дітям від 3 до 12 років при перинатальній енцефалопатії, розумовій відсталості, із затримкою розвитку, церебральним паралічем препарат призначають по 0,5 г 4-6 раз на добу щоденно протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку – по 0,5 г 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців.При гіперкінетичних розладах, тиках, заїканні, неврозоподібних станах препарат призначають дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г 3-6 раз на добу щоденно протягом 1-4 місяців, дітям віком від 12 років і дорослим по 1,5-3 г на добу щоденно протягом 1-5 місяців.Призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі впродовж 15-40 днів і поступове зниження дози до відміни протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1 до 3 місяців.

Передозування:

Посилення симптоматики побічних реакцій. Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, висипи). В такому випадку слід зменшити дозу або відмінити препарат. Порушення сну або сонливість, шум в голові звичайно короткочасні та не потребують відміни препарату.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 таблеток у полімерній банці; по 1 банці у пачці з картону. По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження141101, Російська Федерація, Московська обл., м. Щолково, вул. Фабрична, 2.Телефон: +7(495)933-48-62, факс +7(495) 933-48-63.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пантокальцин
Виробник:Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація
Форма випуску: По 50 таблеток у полімерній банці; по 1 банці у пачці з картону. По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8940/01/01 від 07.06.2011. Наказ № 336 від 07.06.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Hopantenic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: кальція гопантенат (гопантенова кислота або кальцієва сіль гопантенової кислоти);1 таблетка містить кальція гопантенату (гопантенової кислоти або кальцієвої солі гопантенової кислоти) 250 мг;допоміжні речовини: магнію карбонат легкий, кальцію стеарат, тальк, крохмаль картопляний.

Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама