Парален Тим'Ян-Примула інструкція по застосуванню

Парален Тим’Ян-Примула фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Парален Тим'Ян-Примула рідина ор. по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10764/01/01 від 21.06.2016. Наказ № 610 від 21.06.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 13.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 100 г рідини містять: екстракту рідкого чебрецю /Thymus vulgaris L./ (1:2-2,5) 5 г; екстракту рідкого кореня первоцвіту /Primula veris L./ (1:2-2,5) 2,5 г; склад екстрагенту для екстракту рідкого чебрецю: амонію розчин 10 %, гліцерин 85 %, етанол 90 % (о/о), вода у співвідношенні (1:20:70:109);склад екстрагенту для екстракту рідкого кореня первоцвіту: етанол 70 % (м/м);допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), суміш сахарози та інвертного сиропу, вода очищена.

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Наукові дослідження підтверджують ефективність та безпеку екстракту рідкого чебрецю та екстракту рідкого кореню первоцвіту.Результати тестів in vitro та експериментів на тваринах із застосуванням трави та ефірної олії чебрецю (або тимолу, основного компонента чебрецю) свідчать про наявність легкого відхаркувального та спазмолітичного ефекту. Була підтверджена також антимікробна активність in vitro проти широкого спектра грампозитивних і грамнегативних бактерій, дріжджів та пліснявих грибків. Відхаркувальна дія, як вважають, зумовлена посиленням миготливої активності епітелію бронхів за рахунок рефлекторної стимуляції Nervus vagus у слизовій оболонці шлунка, а також прямої стимуляції миготливого епітелію бронхів компонентами препарату після їх всмоктування та виведення через легені.Препарати з кореня первоцвіту мають відхаркувальний ефект, в основному за рахунок місцевого подразнення слизової оболонки шлунка. Сапоніни з кореня первоцвіту, які не абсорбуються, подразнюють слизову оболонку шлунка, таким чином рефлекторно посилюючи секрецію бронхіального слизу. В той же час зменшується його в’язкість.Фармакокінетика. Немає даних.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування гострого бронхіту та при запаленні слизової оболонки дихальних шляхів, яке супроводжується виділенням густого слизу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату або до інших рослин з родини губоцвітих (Lamiaceae), а також чутливість до селери та пилку берези (можлива перехресна реакція). Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Інформація для пацієнта.Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо симптоми зберігаються довше одного тижня або з’являються такі симптоми, як задишка, підвищення температури тіла вище 39 °C або виділення мокротиння із вмістом гною чи крові.З обережністю застосовувати пацієнтам з гастритом та виразкою шлунка.Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози-галактози або дефіцитом цукрази-ізомальтази цей лікарський засіб не застосовувати.Інформація для хворих на діабет.У 5 мл рідини (приблизно 1 чайна ложка) міститься 0,38 ХО (хлібних одиниць). Калорійність: 77 кДж = приблизно 18 ккал на 5 мл.Препарат ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, містить 4,9 об. % спирту етилового. Одноразова доза 7,5 мл сиропу містить 0,37 мл або 0,294 г етанолу. При прийомі всього змісту флакону 100 мл 3,9 г етанолу потрапляє всередину. Пацієнти з алкогольною залежністю не повинні використовувати цей продукт. Потрібно приділяти особливу увагу при застосуванні (не перевищувати рекомендоване дозування) дітям і пацієнтам груп високого ризику, зокрема пацієнтам із ураженнями печінки, церебральними захворюваннями або порушеннями, епілепсією.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю. Через відсутність даних не рекомендується застосовувати препарат ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула у ці періоди.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами при застосуванні препарату не змінюється, але слід врахувати, що препарат містить етанол.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Препарат містить етанол! Вік (маса тіла) Разова доза Сумарна добова доза Діти віком від 12 років та дорослі 7,5 мл 4 рази на добу 30 мл Приймати протягом дня через однакові проміжки часу. Тривалість лікування визначає лікар залежно від ступеня тяжкості та перебігу захворювання. Можна постукати по дну флакона, щоб полегшити наливання рідини. ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, містить компоненти природного походження; іноді можливе випадіння осаду чи утворення пластівців, що не впливає на ефективність препарату.Діти. Застосування дітям віком до 12 років не вивчено.

Передозування:

Інформація для пацієнта.Якщо Ви прийняли препарат ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, більше, ніж слід, вказані побічні ефекти можуть бути більш вираженими. У такому випадку порадьтеся зі своїм лікарем щодо подальшого застосування препарату. Він може визначити, яких заходів слід вжити.Якщо Ви прийняли меншу дозу препарату ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, або забули його прийняти, прийміть наступну дозу якомога швидше, потім продовжуйте лікування, як призначено. Але якщо Ви забули прийняти препарат ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, протягом цілого дня, не приймайте пропущеної дози, а продовжуйте лікування наступного дня як звичайно.У 100 мл препарату (1 флакон) міститься приблизно 4,2 г етанолу.

Побічні дії:

Можуть розвиватися реакції підвищеної чутливості включаючи висипання, кропив’янка чи набряк Квінке із задишкою та анафілактичний шок.Дуже рідко (< 1/10 000) також можливі шлунково-кишкові розлади, включаючи спазми, нудоту, блювання та діарею. Інформація про частоту випадків виникнення цих можливих побічних реакцій не доступна.Інформація для пацієнта.Якщо у Вас виникає будь-яка із цих побічних реакцій, особливо набрякання обличчя, ротової порожнини та/або глотки, припиніть прийом лікарського засобу і негайно повідомте про це своєму лікарю, який зможе оцінити тяжкість Вашого стану та вирішити, яких заходів вживати. Припиніть приймання препарату ПАРАЛЕН® Тим’ян-Примула, рідина оральна, у разі появи будь-яких ознак підвищеної чутливості.

Лікарська взаємодія:

Невідома.Будь ласка, повідомте своєму лікареві, якщо Ви приймаєте або нещодавно приймали інші лікарські засоби, навіть ті, що відпускаються без рецепта.

Термін придатності:

3 роки.Після першого відкриття флакона зберігати не більше 6 місяців при температурі не вище 25 ºС. 

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 ºС.

Форма випуску / упаковка:

№ 1: по 100 мл (130 г) у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Парален Тим’Ян-Примула
Виробник:Зентіва, ТОВ
Форма випуску: № 1: по 100 мл (130 г) у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10764/01/01 від 21.06.2016. Наказ № 610 від 21.06.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 100 г рідини містять: екстракту рідкого чебрецю /Thymus vulgaris L./ (1:2-2,5) 5 г; екстракту рідкого кореня первоцвіту /Primula veris L./ (1:2-2,5) 2,5 г; склад екстрагенту для екстракту рідкого чебрецю: амонію розчин 10 %, гліцерин 85 %, етанол 90 % (о/о), вода у співвідношенні (1:20:70:109);склад екстрагенту для екстракту рідкого кореня первоцвіту: етанол 70 % (м/м);допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), суміш сахарози та інвертного сиропу, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама